Diskusija soctīklos: Vai Latvijā pārdod indīgus kartupeļus?

tautaruna.lv 6.dec 2018
 
facebook.com
Sociālajā tīklā Facebook izcēlusies diskusija par to, vai Latvijā tirgotie kartupeļi nav indīgi.

Lieta tāda, ka Facebook lietotāja Vija Kilbloka dalījusies ar fotogrāfiju, kurā redzami zaļi kartupeļi lieveikalā.

"Varbūt kāds zina, kā tur ir ar to kaitīgo vielu solanīnu, kura rodas kartupeļos, ja tie kļūst zaļi? Vai tādus tiešām drīkst tirgot? Vai jaunlaiku pircēji un pārdevēji vispār zina par šādu indi? Varbūt domā, ka franču kartupelim būt zaļam ir normāli.
Katrā ziņā lielveikalos pārsvarā kartupeļi tiek turēti labi apgaismoti un par to zaļumu, pat asnošanu, neviens nesatraucas," raksta Kilbloka.

Tikmēr citi Facebook steigušies diskutēt, kā tad īsti ir - vai zaļus kartupeļus var ēst.

Diskutētāji sadalījušies divās frontēs. Daļa uzskata, šādi kartupeļi ir indīgi un lietot uzturā tos nav ietecams. Tādi kartupeļi noderot sēklai, bet cilvēka veselībai kaitējot.

"Labāk šos nepirkt un neēst. Kaut esmu novērojis, ka tieši šoziem vairums kartupeļu audzētāju ir lielāks īpatsvars zaļo kartupeļu, nekā citus gadus. Izskaidrojums: pagājušovasar pēc ziedēšanas bija izteikts lietus periods, kas kartupeļus atskaloja saules stariem. Bet tādā laikā vairs nevago ciet. Sevišķi lielākās saimniecībās," teikts kādā komentārā.

Tikmēr vēl daļa komentētāju uzskata, ka pāris zaļi kartupeļi lielu ļaunumu cilvēka veselībai nenodarīs.

"Vija Eniņa stāstīja, ka pa reizei zaļganu kartupeli apēst nekait. Tāpat kādu strutenes ziediņu un ābolu sēkliņas nokošļāt. Mazdrusciņ augu toksiskuma stiprina cilvēka imunitāti. Protams, solanīns lielās devās ir kaitīgs, bet tas vairāk uzkrājas mizās, kuras var smuki nomizot nost. Drošības pēc nomizotos kartupeļus vēl var pusstundu paturēt aukstā ūdenī un tad tikai vārīt. Labā ziņa - solanīns vārot noārdās. Grauzt nevārītus šādus tupeņus gan nevajadzētu," teikts kādā komentārā.

Tikmēr kāda komentētāja liek aizdomāties par to, cik veselīgu ēdienu vispār cilvēki ēd.

"Ticiet man, tas zaļais nelaimīgais kartupelis nudien nav lielākā inde ko cilvēki ikdienas pērk veikalos gan sev, gan saviem bērniem..." teikts komentārā.

Jāpiebilst, ka cilvēki ik pa laikam sūdzas par Latvijas lielveikalos nopērkamajām precēm. Piemēram, nesen internetā izcēlās diskusija par lielveikalā nopirktu sieru.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Bet kurs tad ēd tos zemesābolus..? Vajag ēst gatavos augļus, kuri parādās pēc noziedēšanas uz ziedu ķekariem starp lakstiem. Ja neessiet droši par indīgumu, ir tās saucamais, «Sievasmātes tests». Vispirms pacina viņu un tad skatās kas būs... Tur gan ir viena piezīmē, ka jānoskaidro, vai zārka nauda viņai ir atlikta, jo savadāk var rasties negaidīti izdevumi un arī varas orgāni, var sākt par jums inteesēties. Tiesa, kas neriskē, tas ilgi gaida savu mantojumu, bet tas ir briesmīgi garlaicīgi un var gadītiess pat otrādāk, ka tos zaļos ziedu ķekarus, jums pašiem pasniedz pusdienās jūsu mīļotā omīte, jo viņa savā jaunībā, tieši tāpat tika vaļā no savējās vīrenes.:)

6.decembris 2018 Atbildēt

Ha ha zaļi kartupi.Nu neņem tos zaļos, tur tak ir citi, nu ja esi muļķis tad nopirksi

6.decembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:47

Jaunākās diskusijas