"Laskačka!" Maskavas ielas pārdēvēšana izsauc lielu rezonansi sabiedrībā

tautaruna.lv 22.februāris, 14:15
 
Ģirts Ozoliņš/MN
Rīgas dome nolēmusi pārdēvēt Maskavas un vēl vairākas ielas galvaspilsētā.

"Maskavas iela Rīgā ir kritusi. Turpmāk to sauks vēsturiskajā nosaukumā par Latgales ielu, taču sākumposmu no 13. janvāra ielas līdz Salu tiltam (Lāčplēša ielai) sauks par Lastādijas ielu. Latgales ielas nosaukums vēsturiski bija no 1938. gada līdz okupācijai, kad komunisti to pārdēvēja atpakaļ par Maskavas ielu. Par Lastādiju vēsturiski sauca tieši vietu no vecpilsētas mūriem līdz Salu tiltam (un tas ir nosaukums, ar kuru agrāk saprata Maskavas forštati)," vietnē "X" raksta Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

Kā šīs pārmaiņas vērtē sabiedrība? Lūk, daži komentāri:

Pjotrs: Kad nezini, kā remontēt ielas, kad nezini, kā risināt sastrēgumu problēmas, kad nezini, kā attīstīt pilsētu - labākais, ko var darīt, ir imitēt cītīgu darbu, mainot ielas nosaukumus.

Mārtiņš: Ceļus plānots arī labot vai pietiks ar pārsaukšanu?

Ronalds: Super ziņas! Paldies!

Daniels: Sirnigs paldies par šādu domes lēmumu! Studējot LU Sociālo zinātņu fakultātē un vēlāk iegūstot bakalauru grādu, ik reiz braucot uz fakultāti ar trolejbusu, nesapratu kā LV patriots, kāpēc ir tāda - Lomonosova iela!

Strazds: Būtu no sākuma salabojuši tās ielas.

Lāsma: Pirmkāt, kā tieši ielas nosaukuma maiņa izbeigs karu vai to novērsīs? Bet vispār, vai kāds domē vispār aizdomājās kā Maskavas ielas pārdēvēšana par Latgales ielu ietekmēs tās vērtību un Maskavas ielas namīpašnieku dzīves? Droši vien ir jautri paspēlēties, kamēr pašus tas neskar..

Kristīne: Laskačka!

Purvs: "Es zinu daudziem bail / Un daudziem sāp mans rajons, / Pa ������'� ielas bruģi ejot, / Auksti top."

Rolands: Tagad ķersimies klāt ielu remontiem, lai Latgales ielā visā garumā būtu izcils asfalts?

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:05

Jaunākās diskusijas