Jaunajam Covid-19 variantam atklāti neparasti simptomi

Portāls nra.lv 6.janvāris, 16:30
 
Pixabay.com
Saskaņā ar ASV Slimību kontroles un profilakses centra datiem JN.1 COVID variants strauji izplatījās 2023. gada decembrī un tagad ir kļuvis par visizplatītāko vīrusa celmu, kas izplatās ASV, atsaucoties uz iflscience, vēsta puaro.lv

JN.1 gadījumi pieaug arī Apvienotajā Karalistē, kā arī Ķīnā un Indijā.

Veselības aizsardzības iestādes pašlaik nav pārliecinātas, vai JN.1 infekcijas simptomi atšķiras no citiem variantiem, un CDC norāda, ka “simptomu veidi un to smaguma pakāpe parasti ir vairāk atkarīga no cilvēka imunitātes un vispārējā veselības stāvokļa, nevis no tā, kurš variants izraisa infekciju”.

Tomēr ir pietiekami daudz pierādījumu, ka šosezon cilvēki ziņo par nedaudz atšķirīgiem COVID simptomiem.

Jaunākie Apvienotās Karalistes Valsts statistikas biroja 2023. gada decembra dati liecina, ka aptaujāto respondentu vidū ar COVID-19 visbiežāk minētie simptomi ir šādi:

  • iesnas (31,1 procents)
  • klepus (22,9 procenti)
  • galvassāpes (20,1 procents)
  • vājums vai nogurums (19,6 procenti)
  • muskuļu sāpes (15,8 procenti)
  • kakla sāpes (13,2 procenti)
  • miega traucējumi (10,8 procenti)
  • satraukums vai nemiers (10,5 procenti).

Par daudziem no galvenajiem simptomiem, tostarp iesnām un klepu, COVID slimnieku vidū tiek ziņots jau kopš 2020. gada, lai gan sarakstā ir iekļauti daži jauni papildinājumi, piemēram, miega problēmas un trauksme.

Jāatzīmē arī tas, ka par garšas un smaržas zudumu, kas kādreiz tika uzskatīts par COVID pazīmi, tagad ziņo tikai 2 līdz 3 procenti inficēto cilvēku Apvienotajā Karalistē.

JN.1 pēkšņais izplatības pieaugums liecina, ka tā ir vai nu vieglāk pārnēsājama, vai arī labāk izvairās no mūsu imūnsistēmas. Tomēr labā ziņa ir tā, ka pašlaik nekas neliecina, ka tas būtu agresīvāks par citiem izplatītajiem variantiem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas