Māmiņa, kurai diennakts laikā saziedota nauda vēža ārstēšanai, publicē priecīgu vēsti

Portāls nra.lv 19.okt 2017
 
facebook.com/ Vija Amosova
Šī gada 19.jūlijā portālā "ziedot.lv" tika ievietots lūgums palīdzēt smagi slimās Vija Amosovas ārstēšanai. Diennakts laikā tika savākti līdzekļi, lai sieviete iespējami ātri sāktu ārstēšanos. Vairākus mēnešus pēc tam Vija savā sociālā tīkla facebook profilā publicējusi iepriecinošu ziņu.

19. jūlijā Vijai palika 30 gadi, taču šo jubileju viņa sagaidīja slimnīcā prom no savām meitiņām - vienu mēnesi un dažas dienas vecās Lotes un 1 gadu 8 mēnešus vecās Laumiņas.

Kopš Lotes gaidību septītā mēneša Vijai bija regulāra vemšana, ko mediķi norakstīja uz grūtniecības toksikozi. Vijas meitiņa pasaulē nāca ar ķeizargrieziena palīdzību, jo Vija bija novārgusi un pēc mazulītes piedzimšanas svēra vien 43 kilogramus. Mediķi mierināja, ka bērniņš vairs nespiež kuņģi, nemitīgā vemšana pāries un pašsajūta uzlabosies. Tomēr tā nenotika un Vija izlēma veikt kuņģa pārbaudi - endoskopiju, kas atklāja šokējošu diagnozi - ļaundabīgu kuņģa audzēju.

Nekavējoties Viju ievietoja slimnīcā, kur steidzami tika uzsāka barošana caur sistēmu, jo Vija jau varēja nomirt no bada. 28. jūnijā tika veikta operācija, kuras laikā konstatēts liels, neoperējams audzējs, kas izpleties pa visu kuņģi. Vijai tika ievietota stoma, lai tādējādi nodrošinātu pārtikas uzņemšanu. Divas dienas vēlāk nāca nākošais šoks. Ārstu konsīlijs nozīmēja Vijai tikai simptomu mazinošu terapiju ģimenes ārsta uzraudzībā. Vijai ieteica doties mājās un samierināties ar šo likteņa triecienu, pavadīt pēdējās dienas kopā ar saviem mīļajiem, jo ārstēšana nav iespējama.

Ar radu un draugu palīdzību Vijai tika meklētas ārstēšanas iespējas ārzemēs. Tika pieņemts lēmums doties uz Hadassah Universitātes slimnīcas kuņģa un zarnu onkoloģijas nodaļu Izraēlā un veikt tur piedāvāto ķīmijterapiju, pēc tās, audzējam samazinoties - operāciju.

Jau jūlija beigās Vijas vīrs Artūrs informēja, ka arī pēc otrās ķīmijterapijas Vija jutas salīdzinoši labi. Uz desmit dienām abi atbraukuši mājās.

Vairākus mēnešus pēc ārstēšanas Vija sociālajā tīklā facebook informē, ka beidzot viņa jūtas gana labi, lai izietu kopā ar mīļajiem ārpus mājas.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Milzīgs prieks, vislabākie novēlējumi

20.oktobris 2017 Atbildēt

Paldies Dievam un visiem labajiem cilvēkiem! Novēlu lai veselība atgriežas pilnībā.

23.oktobris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:12

Jaunākās diskusijas