Diāna Zande atklāj, kā tikusi pie Lāsmiņas lomas

tautaruna.lv 6.marts, 10:35
 
Edmunds Brencis/F64
Bijusī aktrise, psiholoģe Diāna Zande atklājusi vēl nezināmas detaļas par leģendārās kinofilmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" tapšanu, tostarp, kā tikusi pie slavenās Lāsmiņas lomas.

Diāna kanāla STV pirmā! raidījumā "Kad viņas satiekas" neslēpj, ka viņas mamma tolaik strādāja kinostudijā un Zande bieži devusies mammai līdzi uz darbu, kur viņu ievērojis Boļeslavs Ružs, kurš filmā attēlo Lāsmiņas tēvu.

"Lāsmiņa ir riktīga padauza. Viņa ir reāla padauza, viņa guļa ar abiem diviem - ar tēvu un ar dēlu. Streičs gribēja, lai tā meitene ir meitene. Tāda "fifīga"," atklāj Zande.

Viņa atklāj, ka panākusi, lai filmā netiktu iekļauta aina, kurā bērēs Lāsmiņa ierodas ar "dienvidniecisku vīrieti gados". Zande uzskatījusi, ka šāda aina izbojātu visu lomu.

Diāna arī atklāj, ka toreiz saņēmusi 500 rubļu algu par visu filmu.

"Limuzīns Jāņu nakts krāsā" ir režisora Jāņa Streiča 1981. gadā Rīgas kinostudijā uzņemtā mākslas filma. Tā ieturēta komēdijas un drāmas žanrā. Sižeta pamatā Māras Svīres stāsts "Limuzīns Jāņu nakts krāsā". Filmā titullomu attēloja Lilita Bērziņa. Tāpat lomas tajā attēlojuši Olga Dreģe, Uldis Dumpis, Gundars Āboliņš, Baiba Indriksone un citi.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Jā, labi, ka filmā nebija tas dienvidnieciska izskata vīrietis kā Abu Meri.

6.marts, 11:16 Atbildēt

Gan jau tas ,,čurkis,,samaksāja vairāk....

6.marts, 12:04 Atbildēt

Neatceros, ka filmā bija kaut kāda gulēšana...

6.marts, 16:29 Atbildēt

ērik uzcel mani kokā :D

6.marts, 22:05 Atbildēt

Visu cieņu Diānai Zandei kā cilvēkam un psihologam, bet mani mulsina šīs negācijas ap Lāsmiņas tēlu no viņas puses. Ar šādu raksturojumu Lāsmiņas tēls tiek pilnībā degradēts. Diāna, kā labam psihologam, Jums būtu jāsaprot, ka ar saviem izteikumiem tikko pārvilkāt svītru un radījāt pilnīgi nepareizu priekšstatu par vienu no iemīļotākajām latviešu filmām. Jā, arī manām! Man tik tiešām ir liels kauns klausīties Jūsu teiktajā. Lāsmiņa nav padauza, kā Jūs viņu dēvējat, bet vienkārši jauna meitene, skuķis, kas kaitina gan puišus, gan vīriešus. Viņa filmā ne ar vienu NEGUĻ, bet tikai kaitina tos abus. Vai tiešām esmu palaidusi garām kādas gultas ainas, n-to reizi skatoties šo filmu? Kopš kura laika nebēdnīga čalu kaitināšana meiteni padara par padauzu? Man vienmēr ir šķitis, ka katra normāla meitene savā dzīvē kādu čali ir pakaitinājusi. Ja analizē no psiholoģijas viedokļa, tad tā ir vasara, kurā Lāsmiņa atklāj savu seksualitāti, un no skuķa pārtop par sievieti, un neredzu tur nekā slikta vai piedauzīga. Principā tas ir normāls, dabīgs process, kā jauni cilvēki demokrātiskā valstī sevi izzina, un neredzu iemeslu, kāpēc neliels flirts ar pretējo dzimumu tiek skaidrots kā piedauzība. Diāna, ja Jūs šo latviešu nebēdnīgo joku stāstu nevarat uztvert ar humoru un nonieciniet to, tad vaina laikam ir Jūsos, nevis filmā. Uzskatu, ka šeit būtu vietā publiska atvainošanās režisoram Streičam, jo tas, ko Jūs pateicāt, ir ļoti neglīti! Nedomāju, ka Streičš Lāsmiņu redzēja un gribēja attēlot kā padauzu. Tā ir Jūsu subjektīvā interpretācija, vadoties no savas gadiem gūtās pieredzes un šīs brīža redzējuma.

8.marts, 3:55 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:43

Jaunākās diskusijas