Āboliņš nāk klajā ar ierosinājumu tiem, kuri kritizē savu prezidentu

tautaruna.lv 11.jūl 2018
 
F64
Sabiedrībā pazīstamu cilvēku domas par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa par neveiksmīgo runu Dziesmu un deju svētku noslēgumā dalās.
''Baidos, ka oda pirdiens vien tur iznāks...''

''Es gribu ierosināt visiem, kas tik gudri un ''profesionāli'' kritizē mana prezidenta oratora dotības un kļūmes, pašiem reiz pamēģināt nostāties tik lielas auditorijas priekšā, tik atbildīgā un emocionālā situācijā, un aizgrābjoši uzrunāt desmitiem tūkstošus,'' sociālajā tīklā Facebook raksta Āboliņš.

Aktieris ir skarbs prognozē par to, kas Vējoņa kritiķiem sanāks: ''Baidos, ka oda pirdiens vien tur iznāks...''

Ekrānšāviņš

Atbalstu Āboliņa sacītajam pauda arī žurnāliste Inga Spriņģe: ''Man Raimonds Vējonis nešķiet slikts prezidents, pat, ja viņš nespēj skaisti runāt tūkstošu priekšā.''

Citās domās ir mūziķis Ralfs Eilands, kurš sociālajā tīklā Twitter raksta: ''Es arī kādā no savas karjeras nozīmīgākajiem koncertiem varēšu izgāzties un par to nesaņemt pārmetumus, jo esmu tikai cilvēks, vai ne?''

Āboliņam nepiekrīt arī brīvmākslinieks Kaspars Bindemanis: ''Darbs ir darbs. Prezidenta darbs ir reprezentēt, vadīt, iedvesmot. Runas māksla ir viena no šī amata neatņemamām sastāvdaļām un nav nekāda kvantu fizika - tā ir vienkārši jāapgūst. Ja ķirurgs iešuj pacienta vēderā šķēres, vai nejauši nogriež kaut ko, kas nav bijis jāgriež, neviens nemēģinās viņu attaisnot, sakot "pamēģiniet paši tik atbildīgā situācijā...".

''Iznāk, ka, ja servisā man ir sūdīgi saremontēta mašīna, man jāparāda meistaram, ka es pats protu ar to tikt galā, un tikai tad man ir tiesības no viņa pieprasīt kvalitatīvu darbu?,'' Facebook turpina Bindemanis.

''Vējonim ir jāatkāpjas, viņam nekad nekas nesanāk. Nekad. Kaut tieši tas (lai sanāktu) ir viņa darbs,'' spriež politikā soļus sperošais advokāts Aldis Gobzems. ''Vējonis pie varas dažādos posteņos ir bijis 16 gadus. Ja to laikā nevar iemācīties pat tikai runāt un uzrunāt, tad ko vispār šajā laikā iemācījās?‬''

Kā zināms, sabiedrībā kopš Dziesmu un deju svētku noslēguma norit asas diskusijas par prezidenta Vējoņa neveiksmīgo runu.

Komentē 29

 
Anonīms
 

Kāpēc tad kad Bērziņš stostījās, neviens viņu neaprēja, bet tagad visi Vējonim virsū kā suņi.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Un kā vēl aprēja!Pat no skatuves.Parodēja aktieris Bartkevičs.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Kur jūs, Aija, izrāvāt tādas muļķības, ka Bērziņu neaprēja? Pat ja neņemam vērā mani, vismaz pārdesmit mani paziņas viņu uzskata par vissliktāko, kurš bijis šajā amatā.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Vai Āboltiņš ,attaisno arī sevi ?, ja izgāztu izrādi , tad pateiktu-pamēģini pats ,varbūt iznāks labāk!

1. Ja uzruna nāk no sirds tad tā nav jāšpiko kā tādam palīgskolniekam, ,protams , nesekmīgam skolēnam ,ja pazūd špikers ir uztraukums un divnieks garantēts.

2.Vismaz Tautas priekšā būtu noņēmis to melno hūti un paklanijies . Nu nevar tērēt miljonus nodoklu maksātāju naudu uzturot prezidenta institūciju ,bet prezentācijas funkciju izpildīt nesagatavojies, nobijies, apmulsis un nevarīgs , kauns pa visu ģīmi, nē pasauli !

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Katram ir profesionāli ir jādara savs darbs! Un parlamentārā republikā, kā Latvija, prezidenta darbs ir teikt runas! Viņam principā tieši par to parlamentārā republikā algu maksā.

Ja tūkstošiem cilvēku ( Svētkos dejo un dzied amatieri) var sagatavoties, tad kāpēc prezidents nevar? Bērni solo dziedāja (dzīvajā, starp citu) to pašu tūkšošu priekšā-mazais Sējāns (laikam mums tika prezentēta jaunā Sējānu dzimtas paaudze), meitene, kas solo ar Donu dziedāja-un tika ar saviem pienākumiem galā spīdoši! Jo bija sagatavojušies un atbildīgi pret savu pienākumu!

Un nav ko te -un jūs paši...Nē, mēs paši ne uz profesionālā teātra skatuves lienam, ne arī prezidentos...Bet, pirms uzņemties pienākumus, vajag reāli izvērtēt-vai ar godu tiksi ar tiem galā...

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Parakstos zem katra vàrda! Precìzi!

11.jūlijs 2018 Atbildēt
Daiga Priede > velga.laugale

Es arī piekrītu iepriekš teiktajam!

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Pilnībā piekrītu.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Vispār jau, būtu jāpievērš uzmanība, Vējoņa aizstāvjiem. Tā aizdomīgi. Ka tik nesaņem stipendiju no Ventspils puses. Tie paši arī bļauj, lai neatvērtu čekas maisus.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Vispār jau gan būtu jāpievērš uzmanība Valsts Prezidenta gānītājiem, ka tik viņi nav Kremļa ietekmes aģenti! Tieši tāds ir to uzdevums - noniecināt valsti un tās institūcijas. Taizemē par karaļa "aplikšanu" momentā būsi čokā, tur saprot ap ko lieta grozās. Šeit visādi pajoliņi domājas spodrinam sev spalvas apliekot SAVU valsti un savu prezidentu. Kādu ievēlējāt, tāds ir, sorry, sāciet tad jau laicīgi meklēt nākamo - lielisko.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Es atvainojos bet vai jums vispār ir sajāga kā latvijā tiek ievēlēts prezidents?

11.jūlijs 2018 Atbildēt
dzintra > guntars.dreimanis

gan jau apjēdz.Tie,kuri vēlē par zzs un saskaņu arī ir atbildīgi par tagadējā prezidenta ievēlēšanu.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Kāpēc tāda ažiotāža? TĀDU RADA ŽĪDI, KAD GRIB SASNIEGT KĀDU MĒR''KI.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Piekrītu cienījamajam aktierim Āboltiņam par 150%. Tie kas ir neapmierināti, tiem neviens neizdarīs pēc viņu prāta. Lai kā būs vienmēr atradīs kur piekasīties. Mēs nemākam pieņemt un aizstāvēt savu prezidentu. Kaut tā vajadzētu būt. Un paši aprējēji arī neko nevar izdarīt.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Kur tad Jūs tik pārliecināta,ka paši neko nevar izdarīt??Viss cits bija izdarīts nevainojami - vai to darīja marsieši?

11.jūlijs 2018 Atbildēt
Ilze Mackēviča > biruta

tieši tā,Biruta!piekrītu jums-bērni varēja solo godam nodziedāt,kā jau rakstā tika minēts,pašdarbnieki izcili izdejot rakstus,bet valsts galvena persona ,lai kur arī uzstātos,bez stostīšanās nevar!viņš taču nav no ielas nejauši parauts kāds garāmgājējs,lai uzkāpj uz skatuves un parunā! Tas ir viņa galvenais pienākums uzstāties ar uzrunām!....nozēlojami

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Gundars Āboliņš laikam aizstāv prezidentu,jo pats galīgi izgāzās ,ierodoties vadīt TV koru gājienu kā no siena kaudzes izlīdis!Kauns un negods šais skaistos svētkos ir vienīgi šie divi momenti!!Vai jānodzīvo līdz sirmiem matiem un arī tad vēl nesaprot kā un kas jāvelk mugurā- tātad tāds cilvēks ir bezcerīgs gadījums!Kauns bija skatīties uz saburzītām biksēm un žaketi un plus vēl zem tā parasts sporta krekls!Kur Jūs,necienījamais māksliniek , esiet audzis?Jau senlatvieši zināja,ka pat ejot sienu pļaut ir jāuzvelk balts krekls,kā skan tautas dziesmā:es uzdevu baltu kreklu ,savam siena pļāvējam...bet Jūs atļāvāties vadīt Simtgades gājienu tādā izskatā un stāvēt blakus slaveniem koru diriģentiem/pie tam skaisti un atbilstoši tērptiem/...ari pelēkais,saburzītais mētelis uz Lūriņas pleciem varēja būt aizstāts ar seģeni...Ar to pazemojāt šos cienījamos cilvēkus,kā arī parādījāt pilnīgu necieņu savai tautai.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Nesaprotu, ko te plēsties. Iedot Ābeci rokās un lai mācās. Mēs katrs esam savā vietā. Un, ja es slikti strādātu, man drīz vien palūgtu aiziet. Tāpēc es esmu tur, kur esmu un daru to, ko protu.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

manis peec shis klauns var turpinaat sevi pazemot ar taadaam jeeliibaam... un ierosinijaumiem kadam uzstaaties publikas priekshaa... starpcitu noorganizeejiet, labpraat uzstashos publikas priekshaa un teema buus tieshi par valsti un valsts amatpersonaam, likumiem, kas iet pretrunaa ar Satversmes preambulu utt utt jaa varbuut kkur stostishos, bet man sakaamaa ir daudz un loti interesanta teema un ticiet man... tas loti daudziem liktu aizdomaaties un netikai.

Probleema nav tajaa ka vejonis neprot uzstaaties, probleema ir tajaa ka shis klauns neko no seviim nespeej pateikt, viss ko vinsh saka ir vina padoto sagatavots. Prezidentam ir jaabuut tautas pusee nevis valdiibas klaunu pusee kas to vien dara kaa apspiezh pilsonus...

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Ļ. cien Ināra. Vai tad nav redzams, ka valsti vada bandītu kalpi, jo tikai tiem ir vajadzīgi tādi paklausīgi, nevarīgi mūsu priekšstāvji. Un mēs esam vien dabūjuši dzirdēt to, ko žurnālisti ir uzrakuši. Vai akla esiet???

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Tāpēc ka viņš iebrauca Latvijā no austrumiem,Un viņa rodina ir Krievija.Un tauta viņu neievēlēja!

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Nē, Gundar! Tu kā ļoti profesionāls aktieris ļoti labi zini, ka iziet daudzu cilvēku, tautas priekšā un runāt var tikai tas, kam ir pārliecība, kurš zina ko teikt un saprot kāpēc to dara. Citiem vārdiem sakot arī oda pirdienam šajos gadījumos ir jāskan pietiekami pārliecinoši!

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Prezidentam jau viens no pienākumiem ir tekoši komunicēties ar cilvēkiem, šajā gadījumā ar latviešu tautu tādā nozīmīgā pasākumā. Es viņu neapreju, bet ceru ka nākošreiz mūsu prezidenta runa būs tekoša, sakarīga un bez lapiņas.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Aboliņš dzīvodamies pa Vāciju jau galīgi sajucis ... Prezi uzrunā par "manu Prezidentu" :)... Laikam saklausījies stāstus par "Main Fjūrer..." :)))

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Vai Amerika ari bija tukstosu auditorija? Ja nevar normali un sakarigi runat,lai Vejona kungs runas macas no galvas.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

visu cieņu Gundaram - nebaidas aizstāvēt lempi, jo tas ticis par latviešu prezidentu

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Tādu rējēju priekšā jebkuram ir grūti runāt! Gribat, lai jūs iedvesmo? Beidziet riet! Apriet! Noriet! Esiet paši iedvesmotāji! Pēc jebkuriem lieliem pasākumiem, jebkuras iniciātīvas, jebkā ko radīja vai pārstāvēja valsts institūcijas - viss ir slikti! Esam aizrāvušies ar noraidošo attieksmi. Bara efekts.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Piekrītu Birutai.Viss tika padarīts nevainojami,izņemot prezidenta runu.Un-aktiera uzvārds ir Āboliņš,nevis Āboltiņš.Re,kā ir ar to "nekā nevarēšanu",ja pat tik izcila mākslinieka uzvārdu nevar atcerēties.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Būtu ievēlējuši E.Levitu par prezidentu, un nebūtu problēmas ar uzrunām un angļu valodu.

12.jūlijs 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:04

Jaunākās diskusijas