Dziesmu svētku vērotāja: Man bija kauns organizatoru un dalībnieku priekšā

tautaruna.lv, Lelde Veinberga 11.jūl 2018
 
Ekrānšāviņš
Dziesmu un deju svētki jau pavadīti, bet viedokļu apmaiņa vēl rit pirmā sparā. Kam dziesmas, kam programma, kam Valsts prezidenta runa... Indra savas pārdomas velta par skatītājiem, kuri bija sanākuši Mežaparka Lielajā estrādē, lai baudītu noslēguma koncertu. Taču, vai tas patiešām bija iespējams?

Kā raksta Indra, viņas viedoklis šoreiz nav par repertuāru vai izpildījumu, kas bijis nevainojams, bet par skatītājiem.

Mans ieteikums šiem cilvēkiem - nākamreiz atļaujiet nopirkt biļetes tiem, kuri tiešām vēlas redzēt koncertu, jo ēst, dzert un čurāt varat mājās pie TV ekrāna

"Man tiešām bija kauns koncerta organizatoru un dalībnieku priekšā. Izrādās mēs esam tauta, kura nevalda pār savu ķermeni - ēdēji, dzērēji un čurātāji! Esam gatavi stāvēt nakti rindā un pirkt biļetes par kosmiskām cenām, bet neesam spējīgi nosēdēt 4 stundas, lai noskatītos šo koncertu," skarbi secina skatītāja.

Viņa norāda, ka skatītāji ar neieradās laicīgi, tā traucējot citiem. "Necienīgi izturamies pret nabaga brīvprātīgajām meitenēm, kuras mēģināja uzturēt kārtību. Un pats bēdīgākais, ka šo cilvēku vidū bija gan prominentas personas, gan mūsu valdības pārstāvji, kuriem būtu jārāda piemērs," uzskata Indra.

Sievietei nav bijis skaidrs, uz kurieni nepārtraukti cilvēkiem bija jāiet: "Aizmugurē sēdēja ģimene ar 2 maziem bērniem, kuri lieliski tika galā nosēžot visas 4h bez staigāšanas, kas bērniem būtu piedodama. Mans ieteikums šiem cilvēkiem - nākamreiz atļaujiet nopirkt biļetes tiem, kuri tiešām vēlas redzēt koncertu, jo ēst, dzert un čurāt varat mājās pie TV ekrāna."

Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā piedalījās ap 16 500 koristu. Daudzi no viņiem kopā ar skatītājiem palika uz sadziedāšanās pasākumu līdz pat rīta gaismai.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI deju svētki norisinājās no 30.jūnija līdz 8.jūlijam, un tajos kopumā piedalījās vairāk nekā 42 000 dalībnieku. Šoreiz svētki notika Latvijas valsts simtgades zīmē. Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) aizvadītos svētkus nodēvēja kā vienus no labākajiem Dziesmu un deju svētku tradīcijas vēsturē.

Komentē 16

 
Anonīms
 

nakti rindaa staaveeja ne tie kas veeleejaas tikt uz koncertu bet tie kas veeleejaas nopelniit pardodot biletes dargak... personiski Es negrasos pazemoties un ciiniities par bileteem staavot nakti rindaa, vai perkot taas no melnaa tirgus, ja biletes nav briivi pieejamas jebkuraa laikaa, man to nevajag... nekad dziivee nesmu bijis uz sho pasakumu un kaa izskatas nekad ar neapmekleshu, jo man taads balagaans nav vajadziigs, lai to visu bauda mazi cilvecinji...

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Mazi cilvēciņi, tu saki? Nu.nu..

24.jūlijs 2018 Atbildēt

Nu gan atradāt jaunumus.Lidojot ar lidmašīnu uz Dublinu vai no Dublinas iet vēl jautrāk. Varētu padomāt , ka liela daļa pasažieru (latviešu) resno galu aizbāž ar korķi jo tiko lidmašīna paceļās , tā veidojas rindas uz tualeti, Ievēroju kādu cacu , kura stundu sēdēja Dublinas lidostā , gaidot iekāpšanu , bet tiko lidmašīna pacēlās tā pirmā uz tualeti. Acīm redzot tas ir kaut kāds īpašs kaifs. Un barošanās ir neizbēgama procedūra.

Laikam jau vieglāka tā darbība ja sēdi uz poda un dzied koris, mājās tā nenotiek. Debīlā tauta.

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Par Dublinas reisu piekrītu 100%

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Jā , žēl, ka skatītājs vairs nav audzināts tā, lai izpildītājs justos cienīts. Tie jau nav tikai Dziesmu svētki. Nekulturālība un mākslinieku ''raustīšana aiz ūsām '' norit arī citos pasākumos. Pagājušā gada Mākslas dienās necieņu pret aktieriem varēja redzēt pie Leļļu teātra, kur vecāki atļāva aktierus fiziski aizskart ,tādējādi diskomfortu juta katrs klātesošais. Reizēm šķiet, ka ir laužu procents, kas uz koncertu, pasākumu ierodas, jo ir prestiži to apmeklēt un viņus dvēseliski neaizskar tas, kas notiek uz skatuves. Viņi tiešām ar savu klātbūtni, skaļumu un papīru čaukstināšanu traucē citus.....

11.jūlijs 2018 Atbildēt

It's true

11.jūlijs 2018 Atbildēt

Daļēji piekrītu, ļoti labs noslēguma pasākums, bet es arī mazliet pastaigāju, gribēju satikt kādreizējos savējos no kora, kurā dziedāju 20 gadus atpakaļ. To gan varēja arī vēlāk, sadziedāšanās laikā.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Nu, jā... šinī ziņā mūsu tauta ar pieklājību neizceļas... diemžēl... :(

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Damite, reali ir stulba. Laikam vienigais pasakums, ko dzive apmeklejusi. Daudz nopietnakos pasakumos notiek cilveku staigasanas un esanas. Pirmkart pasakumos, kuros ir loti daudz cilveku ir retinatais skabeklis un loti daudziem organisms nemaz neuznem retinato skabekli, tadel ari notiek gan gibsanas, gan mikroinfarkti. Lai organisms labak uznemtu skabekli , tiesi ir ieteicams gan uzest, gan pastaigaties. Damite laikam sportu nekad nav skatijusies. Sportisti visu laiku kaut ko grauz, lai organisms atrak atjaunotu gan energiju, gan skabekli asinis. Bet curasana , jau cita lieta. Viens varbut ari cietisies 4 stundas, bet citam uz ateju vajag ik pec stundas.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Pats esmu redzejis, ka futbola speles speciali sledz ieksa skabekla suknus, lai cilveki nesaktu gibt un masveida nesaktu pamest tribines, tadejadi izraisot paniku. Bet tikai stipri saubos vai Mezaparka bija sadi sukni. Un pagajusos dziesmu svetkos tikai uz skatuves nogiba ap 150 cilvekiem, bet cik skatitaju neviens pat neskaitija

12.jūlijs 2018 Atbildēt
Ilga Ausma Korba > alex.da.silva

Pats esi reāli stulbs. Salīdzināji divas krasi atšķirīgas skatītāju grupas! Sporta spēļu skatītāji lēkā un auro līdz savām komandām tādejādi organisms patērē vairāk skābekļa. Skābekļa sūkņi ir nepieciešami bļodveida stadionos un iekštelpās, jo tur ir apgrūtināta skābekļa apmaiņa. Brīvdabas estrādēs kur notiek KONCERTI skatītājiem jārur mute ciet un jāsēž savā vietā. Šāda veida skatītāja sēdvietām nevajag speciālus skābekļa sūkņus, jo daba pati nodrošina ar pietiekamu skābekļa daudzumu! Uz skatuves karstā laikā protams ka ģībs cilvēki, jo viņi dzied, dejo un spēlē mūzikas instrumentus! Šīs aktivitātes palielina skābekļā patēriņu organismā un, vel pie tam, šo nodarbju laikā tiek uzņemts mazāk skābekļa. Nav iespējams pilnvērtīgi elpot kad ir jādzied, jādejo un jāspēlē! Runājot par skatītājiem - ja viņi ir atbilstoši saģērbušies nekādai ģībšanai nevajag notikt! Vienīgie kas varētu ģīpt no skatītāju rindām ir seniori, mazi bērni un jūtīgāki cilvēki karstā bezvēja dienā!

12.jūlijs 2018 Atbildēt
Alex Da Silva > ilga.ausma.korba

Ilga, tiesi brivdabas estrades ir vislielakais skabekla trukums un skabekla trukuma del simtiem ir vajadziga mediciniska palidziba. Tiesi tribines cilveki atrodas dazados limenos un skabeklis ir brivak pieejams un daba vinu spej piegadat. Bet karsta laika , tapat nespej un sledz skabekla suknus. Tadel jau brivdabas pasakumu apmekletaji izvelas labak kada kalna sedet un no taluma skatities un klausities, bet neviss list cilveku burzma. Skabeklis nepienak vienmerigi visiem apmekletajiem. Tie, kas sezh estrades malina, tiem viss forshi, bet, kas sezh kaut kur vidu, elpo jau tikai vairs pusskabekli.. Un tapec jau ari visvairak staigataju ir tieshi no vidus sektoriem.. Un tiesi vidussektoros parasti ari cilvekiem paliek slikti.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

Latviešu Nacionālie svētki- Dziesmusvētki,nav balagāns!....un mazi cilvēciņi,droši vien,nebaudīs šo svētku gaisotni- nesapratīs,jo nav savā attīstībā sasnieguši tādu garīguma līmeni.

12.jūlijs 2018 Atbildēt

lieliski baudīt koncertu mājās pie tv ekrāna, viss saredzams, sadzirdams, skaņa un attēls, ērts dīvāns un līdzās mielasts, labierīcības..ne cietie soli, skābekļa trūkums kā te raksta, vip vietas!! nezinu, kā skan tagad estrādē, bet agrāk ar skaņu bija ļoti švaki!

12.jūlijs 2018 Atbildēt

noteikti nestāvētu biļešu rindās un nemaksātu par Mežparka estrādes ērtībām!

12.jūlijs 2018 Atbildēt

tak tudalini sanak.pirms velesanam vajag tak paradit ka visi vienoti bet tapat balsos katrs par savu.tiesam mulki met ara naudu biletem bet iet paest bet tiem kas tiesam tur sedetu un klausitos jasez pie tv.labi ka ir futbols.es to plagiatu nemaz pat sekundi nepaskatijos

12.jūlijs 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:54

Jaunākās diskusijas