Režisoram palicis baisi skatoties Dziesmu svētkus: Kā svētki diktatūras režīmā

tautaruna.lv 10.jūl 2018
 
F64
Armēņu izcelsmes Latvijas kinorežisors Aiks Karapetjans veltījis kritiku Dziesmu un deju svētkiem.
''Palika baisi. Izskatās pēc svētkiem kādā diktatūras režīmā.''

35 gadus vecais Karapetjans šogad Dziesmu svētkus skatījies pirmoreizi un sociālajā tīklā Twitter neslēpja, ka par redzēto nav sajūsmā.

''Pirmo reizi biškiņ paskatījos šo pasākumu,'' tvīto režiosors. ''Palika baisi. Izskatās pēc svētkiem kādā diktatūras režīmā.''

''Žēl tikai, ka tauta nav apmierināta ar līdera skaisto runu,'' raksta Karapetjans.

Latvijā atzītā režisora viedoklis gan izsaucis sašutumu sabiedrībā, daudziem aicinot Karapetjanu pamest Latviju un veltot cita veida ķengas. Citu starpā, viņa rakstītais sašutumu radījis arī sabiedrībā zināmiem cilvēkiem.

''Šaubos, vai centies atdarināt I.Kalniņu, kam šādā stilā patīk provocēt uz diskusiju sabiedrību, bet, manuprāt, Tevis teiktais ir tiešs apvainojums katram latvietim. Žēl, uzskatīju arī Tevi par tādu. Katrs kļūdās, vai ne?,'' skumīgi secina televīzijas seja Aivis Ceriņš.

''Baisi ir, ka it kā kultūras cilvēks vairāk kā 30 gadus nodzīvo Latvijā un 1.reizi BIŠĶIŅ paskatījies ŠO pasākumu,'' šokā ir pat dziedātājs Lauris Reiniks.

Karapetjans vēlāk turpat neslēpa vilšanos par aso reakciju uz viņam domām: ''Padalījos ar saviem iespaidiem par savu uztveri, uzreiz cilvēki sāka pazemot, apsaukāt, sodīt un pat deportēt mani no valsts. Vēl apvainojas par salīdzinājumu ar diktatūras režīma sabiedrību...''

''Īstais patriotisms ir paškritika, jo tā ir vēlme kaut ko mainīt labam,'' tā režisors.

Kā zināms, XXVI Vispārejie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisinājās no 30.jūnija līdz 8.jūlijam.

Karapetjans uzņēmis trīs pilnmetrāžas filmas ''Cilvēki tur'', ''M.O.Ž'' un ''Pirmdzimtais'', kā arī vairākas īsfilmas. Viņš ir iestudējis arī izrādes Latvijas Nacionālajā operā un Latvijas Nacionālajā teātrī.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Ir jāpiekrīt Karapetijanam, ka īstais patriotisms ir paškritika, jo tā ir vēlme kaut ko mainīt uz labu.

10.jūlijs 2018 Atbildēt

Pazīstu ļoti daudzus cilvēkus (latviešus!), kuru domas Dziesmu svētku sakar nav gluži tādās kā A. Karapetjana viedoklis, taču stipri līdzīgs viņa redzējumam vai vienaldzīgs (kas, manuprāt, vēl sliktāk!). Taču tie ir tikai viedokļi, tā to arī jāuztver! Mēs esam tik ļoti dažādi, un nekad nebūs tā, ka visi reizē "paģibs" aiz sajūsmas, dzirdot "Pūt, vējīņ" vai ko līdzīgu.

10.jūlijs 2018 Atbildēt

Ja manus nodokļus tērē šādu smerdeļu murgojumiem ,tad redzams cik degradējušies

ir visādi kultūristu priekšnieķeļi

10.jūlijs 2018 Atbildēt

Nu ko? Katra mutes auglis ir viņa VIZĪTKARTE un BIĻETE vai nu ellei vai paradīzei, un to ''Biļešu paradīzē'' NOPIRKT nevar.

10.jūlijs 2018 Atbildēt

Pēc tava komenta spriežot, Karapetianam ir taisnība,pastāv viens valdošais viedoklis, ja kāds domā savādāk - tūdaļ jāsoda vai birku jāpiekarina, gluži kā Padomijā. Diktatūras vēsmas jūtamas.

10.jūlijs 2018 Atbildēt
Elijah > uldis.b.r.tis

Un kā gan citādi? Vai tad ZZS un S nav tā pati diktatūra? Un NA ar savu - VIENĪGO pareizo PAGĀNISKO programmu un dzīvesveidu? Tieši tāda ir komunistu pamatmorāle - ar vārdiem debesīs, bet ar darbiem - ellē.

10.jūlijs 2018 Atbildēt

Savu pakaļu ikkatrs liela, un kāpēc lai Aivis Ceriņš darītu citādi, un kļūdītos, tā nedarīdams?

Ne jau visi latvieši ir muļķi, kas nesaprot, ka tādi svētki ir Dievam par godu jāorganizē, kā to darīja SENIE LATVIEŠI, tādi kā Cimze, Baumanis, Bērtiņš un daudzi citi, kad lūgšanas Dievam skanēja no neskaitāmām mutēm, un vesels koncerts bija tieši Dieva Slavai veltīts.

Latviskums jau nenozīmē dziedāt seklas un tukšas dziesmas, un danci diet, par zemes un tautas svētības lūgšanu AIZMIRSTOT.Tad nu pļaujiiet savas tukšās druvas un piķa lietu no debesīm gaidiet, bet nevainojiet Karapetjanu, kas no TICĪGAS tautas nāk, un pie tādiem ZILIEM BRĪNUMIEM nav pieradis.

10.jūlijs 2018 Atbildēt

Ja drīkst jautāt, kas ir Bērtiņš? Cik zinu, mans uzvārds ir cēlies tik no vienas dzimtes. Paldies jau iepriekš.

10.jūlijs 2018 Atbildēt

No svētkiem viens nepatīkams iespaids - viscaur tikai latgaliskais, it kā Latvija būtu tikai Latgale. Tas patiešām savulaik patika padomju funkcionāriem.

10.jūlijs 2018 Atbildēt

Viss bija forši- Dziesmu svētku klasiskās dziesmas, bet tās pārveidotās, uzlabotās tautas dziesmas, piedodiet man- izklausījās neklausāmas, sirdi neuzrunājošas, var jau būt, ka esmu pārāk stulba, lai uztvertu īsto mākslu, bet tā nu ir........

10.jūlijs 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:54

Jaunākās diskusijas