Piecelties no ratiņkrēsla un staigāt; 18 gadus vecai jaunietei nepieciešama palīdzība

tautaruna.lv 17.aug 2018
 
F64
Portālā ziedot.lv ir publicēts stāsts par meiteni vārdā Anna, kurai nepieciešams līdzcilvēku abalsts, lai iegādātos ortozes.
Šobrīd Annai nav piemērotas valsts apmaksātās ortozes. Annas mamma konsultējusies pie speciālistiem Igaunijā, kas spēj izgatavot Annai atbilstošas ortozes un ortozēm piemērotus ortopēdiskos apavus.

Anna ir 18 gadus veca dzīvespriecīga un sabiedriska jauniete. Meitenei ir smaga diagnoze kopš dzimšanas - Spina bifida. Otrajā dienā pēc dzimšanas meitenei tika veikta operācija - centrālās nervu sistēmas darbības anomāliju novēršana. Jau kopš dzimšanas Annai tiek veikts pamatīgs rehabilitācijas darbs.

Meitene mācās vispārizglītojošā skolā, viņai patīk lasīt grāmatas, zīmēt, klausīties klasisko un popmūziku. Anna vēlas iegūt labu izglītību, tāpēc pastiprināti mācās angļu valodu un psiholoģiju. Annas sapnis ir studēt psiholoģiju, lai varētu palīdzēt cilvēkiem. Meitene brīvajā laikā nodarbojas ar pērļošanu, kas prasa daudz pacietības. Meitene pārvietojas ratiņkrēslā.

Pašlaik Anna var pārvietoties patstāvīgi, tikai pieturoties pie sienas vai kādam pie rokas, nēsājot ortozes, tomēr gaita un līdzsvara traucējumi liedz to darīt gana droši, ātri.

Esošās ortozes ir par mazu, jo nenodrošina pareizu locītavas pozīciju apakšējās ekstremitātēs. Annai nepieciešama labajai kājai - ceļa-potītes-pēdas ortozi ar karbona atsperi un kreisais kājai- potītes-pēdas ortozi ar karbona atsperi, lai nodrošinātu staigāšanas aktivitātes veikšanu pareizā pozīcijā.

Šobrīd Annai nav piemērotas valsts apmaksātās ortozes. Annas mamma konsultējusies pie speciālistiem Igaunijā, kas spēj izgatavot Annai atbilstošas ortozes un ortozēm piemērotus ortopēdiskos apavus. Ortozes un ortopēdiskie apavi izmaksā 6272 eiro, daļu summas 1500 eiro apmērā segs ģimene paši, 1104 eiro jau ir pieejami no 2017. gada saziedotās, bet vēl neizmantotās summas. Līdz ar to no ziedotājiem tiek lūgts 3668 eiro.

Tā rezultātā Anna varēs staigāt patstāvīgi un nostiprināt pareizu gaitu un īstenot savus sapņus!

Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centrs (VTPC) ir informējis, ka Anna var pretendēt uz valsts kompensāciju par ortozes iegādi 2500 eiro apmērā, kas ir cena par kādu ortoze tiktu izgatavota Latvijā. Taču par kompensācijas izmaksu VTPC lemj tikai tad, kad ortoze jau ir iegādāta. Ja VTPC kompensāciju izmaksās, tad Anna šos līdzekļus varēs izmantot savai rehabilitācijai.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:55

Jaunākās diskusijas