Viens kritiens vīrietim sabojā dzīvi; pašvaldība "mazgā rokas nevainībā"

tautaruna.lv 17.aug 2018
 
Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency
Pirms trīs gadiem, braucot ar velosipēdu Bauskā, Jānis uz apledojuša un nenokaisīta veloceliņa krita un salauza gūžu, kā rezultātā Jāņa miesā nu ir vairākas skrūves, un viņa labā kāja ir par pieciem centimetriem īsāka par kreiso. Piešķirta invaliditāte. Vīrietis uzskata, ka atbildība par nenokaisīto ceļu jāuzņemas pašvaldībai, taču tā "apbruņojas" ar juristu pulku un savu vainu notikušajā nesaskata, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Turpinās tiesāšanās ar Bauskas novada domi par kompensācijas saņemšanu, bet bez panākumiem. Riteņbraucēja advokāts tiesā centies pierādīt pašvaldības vainu, jo brauciens notika uz veloceliņa, ko liktenīgajā dienā pašvaldība nenokaisīja ar pretslīdes materiāliem.

Vienīgā nelielā uzvara - tiesā panākta policijas piespriestā soda - brīdinājuma - atcelšana, kas tika izteikts par to, ka riteņbraucējs kritis un radījis ”zaudējumus apkārtējiem un sev”.

Proti, pēc kritiena tika izsaukti "ātrie", vēlāk uzradās arī policija, kas vīrietim uzrakstīja brīdinājumu. Tā teikt, nav ko te krist, kur pagadās!

Šobrīd Jānis ik mēnesi saņem 64 eiro invaliditātes pabalstu, darbā iekārtoties ir gandrīz neiespējami. ”Neviens negrib darbā pieņemt invalīdu, jo strādājot man ir jāatpūšas, līdz ar to nevaru ātri darīt darbu,” atklāti stāsta Jānis.

Jānis taisnību meklējis jau vairākās tiesas instancēs, taču šobrīd tiesāšanos būs jāpārtrauc, jo tam nepietiek līdzekļu. Kritiens, invalididāte, sabojāta dzīve, bet vai tādēļ kāds uzņemsies atbildību? Nē! Pats krita, pats vainīgs! Lūk, tā!

Komentē 6

 
Anonīms
 

NIN ir tas nodoklis kas aiziet pashvaldiibai, pienemot sho nodokli, pashvaldiiba uznemas pilnu atbildiibu, lai shaadas lietas nenotiktu... Principaa dzhekam vajadzeeja speeciigaaku juristu mekleet, tb taadu kas kko vispaar saprot no shaadaam lietaam.

17.augusts 2018 Atbildēt

Ti rakstu lasīju?

17.augusts 2018 Atbildēt

Ziemā ar velosipēdu brauc tikai idioti.

17.augusts 2018 Atbildēt

Nē super pediniņi...

17.augusts 2018 Atbildēt

Kad beidzot. Tiem pedāli stumejim pieņems sodāmus likumus.?.....

17.augusts 2018 Atbildēt

A ziemas riepas bija? ...

18.augusts 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:16

Jaunākās diskusijas