Sieviete brīdina par kādu bīstamu augu Latvijas veikalos

tautaruna.lv 26.marts 2021, 17:00
 
PantherMedia/Scanpix/LETA
Ineses meita nejauši norāvusi dīfenbahijas lapu. Pēc īsa brīža meitas roka apsārtusi un radušās nepatīkamas sajūtas. Mamma nolēmusi palasīt, kas internetā rakstīts ar konkrēto istabas augu. Bijusi pārsteigta, izlasot, ka dīfenbahija ir indīga, vēstīja raidījums "Bez Tabu".
"Izrādās, - dīfenbahijas auga sula ir indīga. Augs nav reti sastopams veikalos. Lūdzu, lūdzu informējiet arī citus vecākus. Pēc izlasītās informācijas secināju, ja šis augs nonāk barības vadā, tā iedarbība pielīdzināma baterijas norīšanai un rada apdegumus. Vai tirdzniecības vietās uz augu etiķetēm nebūtu jānorāda, ka augs/i ir indīgs/i? P.S. Mums viss kārtībā, tikām cauri vien ar izbīli," pauda Inese.

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza subtropu un tropu laboratorijas vadītāja Ingūna Gudrupa stāsta, ka dīfenbahija ir izturīgs tropu augs, kuram patīk dienas gaisma un pietiek vien ar mērenu aplaistīšanu - apgriešanu un citus darbus noteikti ieteicams veikt tikai ar cimdiem.

"Ja āda ir ļoti jutīga, pieskaroties dīfenbahijas sulai, āda sāk niezēt un rodas apsārtums, bet gļotādas ir vēl jutīgākas - ja lapa nokļūst mutē, reakcija ir diezgan traka. Derētu, ja veikalos būtu vismaz viena norāde, ka šie ir augi, kas nav paredzēti pārtikai," uzskata Gudrupa.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

Vēl sadaļā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:02

Jaunākās diskusijas