Latviešu aktieris sašutis par jaunajiem ierobežojumiem skolās

tautaruna.lv 25.novembris 2020, 18:02
 
f64.lv, Lauris Aizupietis
Aktieris Madars Zvagulis Twitter pauda neizpratni un rosināja diskusiju par valdības izsludinātajiem jaunajiem ierobežojumiem, kas skar izglītības iestādes.

Covid-19 izplatības dēļ vakar valdība nolēma, ka sākot no 30. novembra, izglītības iestādēm būs katram skolēnam jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība.

Aktieris Madars Zvagulis Twitter aicināja citus dalīties ar padomiem, ko iesākt šādā situācijā, jo ne visas skolas spēs nodrošināt šādu distanci. It īpaši situācijās, kurās klasē mācās lielāks skolēnu skaits, kas attiecīgi pieprasa liela izmēra mācību klases.

Latvijas Radio ētera balss Uldis Ziediņš atzina, ka viņi radio par to ir sprieduši un nonākuši pie interesanta secinājuma. Viņi nosprieda, ka šo situāciju var atrisinā, ja mācības tiktu pārceltas, piemēram, uz ēdnīcu, sporta zāli, aktu zāli.

Zvagulis pret šo situāciju izturas ļoti nopietni. Viņš uzsvēra, ka viņu skolā nevar nodrošināt tik plašas telpas, lai visi skolēni varētu mācīties. Arī klases sadalīšana nevar notikt, jo nav pietiekami daudz skolotāju, kas varētu tajā brīdī nodarboties ar mācīšanu. Vienīgais risinājums ko viņš saskata ir tāds, ka skolai ir jāpāriet attālinātā režīmā vai arī viena klases daļa nāk uz skolu vienu nedēļu, savukārt otra nākamo.

Kāds komentētājs ierosināja, ka vienīgā izeja šādā situācijā tik tiešām ir skolu slēgšana. Tomēr šāds risinājums apgrūtinātu un radītu liekas problēmas vecākiem.

Komentētāji vērsa uzmanību arī uz citām problēmām, kas skar šos jaunos ierobežojumus. Kāda komentētāja akcentēja pusdienu problēmu, kā klasēm tiks nodrošināta ēdināšana, ja ēdnīcu platība neatbildīs prasībām.

Galvenokārt, diskusijās kā iespējamu atrisinājumu šādai problēmai komentētāji atzina skolu slēgšanu, vai klašu dalīšanu pa maiņām.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija rosina Covid-19 dēļ noteikt stingrākus ierobežojumus izglītības un sporta jomās. Paredzēts noteikt, ka 1. līdz 6.klašu skolēniem, ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, uz vienu skolēnu būs jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības. Vienlaikus skolotājiem gan stundu laikā, gan ārpus tām būs lietoto sejas aizsargmaska. Ja šādas prasības nebūs iespējams nodrošināt, tad konkrētās skolas skolēni mācīsies attālināti.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Jāstaigā visiem polietilēna maisos, šad tad ieskrien dušā noskalot un staigā tālāk.

25.novembris 2020, 18:06 Atbildēt

vienīgā izeja ir atvērt aizvērtās skolas

25.novembris 2020, 20:26 Atbildēt

Tā kā 7.-12. klases mācās tālmācībā, tad skolās jābūt daudz brīvu telpu. Klasi sadala divās grupās, kuras izvieto blakus kabinetos . Apmācības procesa nodrošināšanai piesaista papildus 2 studentus-praktikantus, kuri strādā sertificēta skolotāja vadībā. Protams skolotāji strādā aizsarglīdzekļos un nečupojās starpbrīdī vienā skolotāju istabā. Iegūs visi-bērni ies uz skolu, topošie pedagogi izies praksi, vecāki varēs strādāt, bet nevis saņemt ilgstošas apmaksātas darba nespējas lapas.Nianses lai pakalkulē profesionāļi.

25.novembris 2020, 20:35 Atbildēt

Šim aktierim --ākstam vārdu neviens nedod!!Cik nepamanāms teātrī ,tik dzīvē

25.novembris 2020, 22:24 Atbildēt

Lūk, viens ļoti prātīgs RISINĀJUMS, ŅEMIET VĒRĀ!! Es arī par to aizdomājos. Bērni iegūtu, jaunie skolotāji vēl vairāk, vienīgi lielāka atbildība vadošajam pedagogam, bet IEGŪTU VISA SABIEDRĪBA! Cepums par ideju!

26.novembris 2020, 9:13 Atbildēt

Mans koments domāts Ritai Augustei

26.novembris 2020, 9:18 Atbildēt

Ko var gribēt no valdības, kur pat peredasti ir ministri!

26.novembris 2020, 20:02 Atbildēt

Visi te nu baigi gudrie!!!! Nez kāpēc šis nezināmais aktierītis nav valdība? Viņi jau tā mēdz darit...

28.novembris 2020, 9:38 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:00

Jaunākās diskusijas