Aizrādot par maskas nenēsāšanu veikalā Jelgavā, pārdevēja saņem sitienu

Anete Ošleja 25.novembris 2020, 9:20
 
f64.lv, Vladislavs Proškins
No 19. novembra stājās spēkā jauni Covid-19 drošības pasākumi. Viens no tiem paredz, ka tirdzniecības vietās pārdevēji nevar apkalpot personas, kuras veikalā atrodas bez sejas maskas. Jaunās prasības par piemērotām uzskata liela sabiedrības daļa un cītīgi to ievēro. Tomēr atsevišķos gadījumos, cilvēki dažādu iemeslu vadīti nevēlas to ievērot

Visbiežāk ar šādu problēmu saskaras pārdevēji, kuri aicina ievērot prasību, bet pret viņiem tiek vērstas negācijas. Twitter izvērtās diskusijas par to, ka pašlaik pārdevējas ir varones, jo viņām ir grūts un smags darbs, kas prasa lielu enerģiju, lai cīnītos ar noteikumu pārkāpējiem.

Pēc šī ieraksta, kāda sieviete dalījās ar paziņas pieredzi, strādājot veikalā. Pieredze bija ļoti skaudra un iezīmēja to, ka cilvēki var būt nežēlīgi.

Twitter lietotājus pārsteidza šāds atgadījums Jelgavā. Cilvēki sniedza padomus, kā rīkoties šajā situācijā. Kā atzina pazīstamās pārdevējas kontaktpersona, tad viņa ir uzrakstījusi atlūgumu un pārtraukusi darba attiecības.

Komentētāji ieteica cietušajai pārdevējai vērsties pie policijas ar iesniegumu.

Kā ziņots, tad no 19. novembra pakalpojumu sniedzējiem un pasākumu organizatoriem tiek liegts sniegt pakalpojumus personām, kuras neievēro epidemioloģiskās drošības prasības, tai skaitā nelieto sejas masku vai to lieto nepareizi, neaizsedzot degunu un muti. Gadījumā, ja komersants šo prasību neuzraudzīs, tam varētu tikt piemērots administratīvais sods, paredz valdībā atbalstītie grozījumi Covid-19 izplatības pārvaldības likumā.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Tā mēs varam nonākt līdz pilsoņu karam - covidisti pret anticovidistiem.

25.novembris 2020, 10:12 Atbildēt

Nu nav ko brīnīties,Jelgavā jau tas iedzīvotāju kontingents ir raibs,Vai tad pārdevēja bija viena,nevarēja izsaukt policiju,ja nav veikalā apsarga,un vai tad tur esošie pircēji nevarēja aizstāvēt pret šādu idiotu sievieti?Tādu ķēmu aizvest uz slimnīcu un parādīt,kā tur cīnās par savu dzīvību Covid slimie.Tāds tips jāievieto Ģintarmuižas psihenē,la paārstājās,ja neprot cilvēkos dzīvot!

25.novembris 2020, 11:34 Atbildēt

Paldies Gobzemim un citiem "taisnības paudējiem", NRA ieskaitot - vairāk publicējiet idiotus!

25.novembris 2020, 12:32 Atbildēt

Tas "pircējs" ir noziedznieks pret valsts likumiem un pārdevēju, kas tos ievēroja!!! Varam runāt ko gribam, bet atrisinājums varētu būt video kameru uzstādīšana veikalos, lai pārdevējam ir pierādījumi pret konkrētu personu!!! Citādi nekas nemainīsies, pat ja kāds sakropļos pārdevēju. Tāda ir reālā situācija valstī un tā nekad vairs nemainīsies!

25.novembris 2020, 11:36 Atbildēt

Videokameras ir jābūt uzstādītas veikalos jau sen ,pēc iepriekš izdotajiem valdības rīkojumiem !

25.novembris 2020, 20:25 Atbildēt

sen bij laiks sakt cinu pret tiem izdzimteniem kas ir pie valdibas un ker tikeiropas naudu uz neesosas slimibas ko parspile a jaatdot musu berniem kam nav nekada sakara ar politiskajam spelitem un naudas raussanas politiku kabatas drarba iz ar vinu gudribu un ierobezojumiem parastajiem mirstigajiem cilveciniemnebus ko est jo nebus darba

25.novembris 2020, 22:22 Atbildēt

Vajag mācītiies no japāņiem, tie priekštelpā novieto gumijas lelli priekšnieka izskatā, dusmu izgāšanai. Vajag mums veikalos Viņķeles izskatā lelli un pārdevējām būs miers.

25.novembris 2020, 23:45 Atbildēt

Pārdevējas nu galīgi pie šī rīkojuma nav vainīgas un liekas naudas sodu nomaksai arī noteikti nav.Vienīgais ko šādās situācijas varētu ieteikt komersantiem: Pietiek ekonomēt uz fizisko apsardzi veikalā!

26.novembris 2020, 11:59 Atbildēt

Cik bezkaunīgi ir likt pārdevējiem strīdēties ar masku nevilcējiem. Priekš tam ir policija un apsargi nevis pārdevēji, kas visbiežāk ir sievietes. Ko tikai neigudro Latvijas valdība!!! Varbūt pārdevējiem piemaksā par šī "darba "veikšanu? Pārdevēju darbs ir apkalpot, iekasēt naudu,nevis PĀRAUDZINĀT CILVĒKUS. Kauna nemaz nav tiem lēmējiem, kas dara paŗi sievietēm - pārdevējām.

26.novembris 2020, 19:34 Atbildēt

Nevis pārdevējai ir jādodas uz policiju, bet gan darba devējam. Pārdevēja atradās savā darba vietā, izpildīja veikala vadības norādījumus, bet netika pasargāta no fiziska uzbrukuma, pēc tam acīmredzot netika arī morāli atbalstīta. Darba devējs ir atbildīgs par savu darbinieku drošību un darba devējam ir jābūt uzbrukuma video ierakstam, kurš jāiesniedz policijā. Uzbrukumā cietušajai nav jāmeklē pierādījumi utt., bet gan jāsaņem kārtīga kompensācija, kā no bijušās darba vietas, tā arī no uzbrucēja.

27.novembris 2020, 21:38 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:06

Jaunākās diskusijas