Atklāj, cik neapskaužamos apstākļos dzīvo sirmgalve Smiltenē

tautaruna.lv 28.septembris 2020, 7:00
 
Atis Ieviņš/F64
81 gadu vecā Dzidrai vairākus mēnešus liegta iespēja nomazgāties siltā ūdenī, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Līdz šim kundze ar lielāko prieku izmantojusi pagastmājas sniegto iespēju - nomazgāties koplietošanas dušās, kas izbūvētas speciāli pilsētas sociālā dienesta redzeslokā nonākušajiem cilvēkiem, senioriem un personām ar maznodrošināto statusu. Tomēr kopš vasaras sākumā durvis tai slēgtas.

Dzidra vērsusies pagastmājā, lai noskaidrotu, kāpēc pierakstīties uz mazgāšanos vairs nav iespējams.

Sociālais dienests paskaidrojis, ka tas saistīts ar Covid-19 inficēšanās riskiem.

Vai kundzei piedāvāti citi varianti? Diemžēl ne. Dzidra dzīvo mājā bez ūdens pieslēguma, tāpēc šobrīd nekas cits neatliek kā mazgāties ar aukstu akas ūdeni. To viņa dara savā šķūnī, noklājot uz zemes plēvi un aplaistoties ar lejkannu. Sieviete atklāj, ka viņai neesot tuvinieku, kas varētu palīdzēt. Ir viena, bet stingri nosaka, ka pati tiek ar visu galā.

Pieminētās dušas telpas atrodas pagasta pārvaldes pagrabstāvā. Apritējuši jau četri mēneši, kopš Dzidra nav mazgājusies siltā ūdenī. Arī Smiltenes novada sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa apstiprina, ka iespēja mazgāties liegta vīrusa dēļ.

Vaicājot par citiem risinājumiem, Smiltenes novada sociālā dienesta vadītāja runā izvairīgi, jo šobrīd tādu īsti neesot.

Avots

Komentē 8

 
Anonīms
 

Jā, Smiltenē nav kā Lihtenšteinā un pat ne tā kā Montekarlo.

28.septembris 2020, 7:47 Atbildēt

Ostaps Benders teiktu - te nav Riodežaneiro, te ir daudz sliktāk!

29.septembris 2020, 23:26 Atbildēt

Briesmu lietas notiek arī Smiltenē.

28.septembris 2020, 9:04 Atbildēt

Ai, tie tantuki ar saviem untumiem atkal. Laukos daudziem nav ērtības, un tāpat silda ūdeņus un mazgājas. Ja dzīves laikā neesi savas vecumdienas sakārtojis, tad nevar vainot citus. Dēls viņai esot, iespējams attiecības nav tās labākās un lūk rezultāts - par katru sīkumu jāsauc Bez Tabu.

28.septembris 2020, 9:27 Atbildēt

nu un ko tu iesaki viņai???Tu baigi gudra--bet pamatīga ciniķe ,tev par citiem nospļauties--tādas kā tu 40-ajos skrēja un rakstīja denunciācijas par saviem kaimiņiem ,kurus pēc tam izsūtīja uz Sibīriju--faktiski par savu necilvēcību tu esi pelnījusi necilvēcību pretī---ar ķieģeli purnā!!!

28.septembris 2020, 20:50 Atbildēt

Gribētos redzēt cik te gudrs viens otrs pats būtu tā tika vietā!? Tikai aizmirstas,ka to ērtību visiem gribas....

29.septembris 2020, 11:52 Atbildēt

Piemēram , man ir pirtiņa un ja nav slinkums to iekurināt, tad miesu dabū tīru. Varu uzaicināt Tevi arī.

29.septembris 2020, 12:26 Atbildēt

Būšu ciniska: kad strādāja jaunībā, vajadzēja ierīkot ūdensvadu vai uzbūvēt pirtiņu. Nu kam es dziļos laukos varētu PRASĪT, lai man kāds sasilda ūdeni? Visi privātmājās dzīvojošie liek kapeiku pie kapeikas un par savām labierīcībām, elektrības pieslēgumu, kanalizācijas sistēmu rūpējas paši, jo zina, ka tā nav pašvaldības funkcija.

29.septembris 2020, 14:09 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 6:31

Jaunākās diskusijas