VIDEO: Latvieši Jelgavas pusē pārsteidz ar lielu tomātu plantāciju

tautaruna.lv 26.sep
 
Ilustratīvs attēls / Andrejs Terentjevs/F64
12 kilometru attālumā no Jelgavas ceļa malā redzamas sešas trīsdesmit sešus metrus garas siltumnīcas. Tajās visās tiek audzēti tomāti, kurus iecienījuši pircēji gan Jelgavā, gan Rīgā, vēstija raidījums "Bez Tabu".

Pircēji tomātu atpazīst ar nosaukumu ”Dzērvju tomāti”, par tiem rūpējas Evita un Edgars Gūtmaņi, kuri saimniecību izveidojušie vietā, kur arī okupācijas gados atradās siltumnīcas.

Katrā no sešām siltumnīcām ir vismaz 600 tomātu stādu. Siltumnīcas saviem spēkiem cēlis Edgars, un viņš norāda, ka katrai siltumnīcai jākalpo 10 gadus, ik pēc pieciem gadiem tām tiek mainīta plēve.

Ģimene nemitīgi eksperimentē un meklē labākās šķirnes. Tomātu ražu tiek vākta reizi nedēļā - piektdienās, kad Evitai un Edgaram talkā nāk arī abi bērni. Kaut teritorijā iespējams uzcelt vēl vairākas siltumnīcas, ģimene šobrīd nolēmusi saimniecību nepaplašināt.

Avots

Komentē 3

 
Anonīms
 

Mums te pie Jēkabpils Štrausam arī baigi lielas siltumnīcas, kas nevienu sen jau nepārsteidz. Vot, ja viņš tomātu vietā sāktu marihuānu audzēt, tad gan visi no pārsteiguma būtu uz pakaļas.

26.septembris Atbildēt

RAZOTNE NELAIZ JO NEPASTAV NEKADAS RAZOTNES PESTO UN KALTETIE TOMATI NOTEIKTI TIEK IEPIRKTI NO Spanijas mucas talak jau tiek parpildits mazakos traukos ar razojumu Latvijas lidzigi ka Vinnis agrak iepirka medu metala mucas no afrikas un sapildot burcinas tas kluva vietejo bisu meduss

26.septembris Atbildēt

Nekad neesmu spējis saprast daudzu latviešu skaudību, nenovīdību un sazin vēl ko pret tiem cilvēkiem, kas kaut ko reāli dara... Nevajag runāt par lietām, ko nezini... Pats esmu jelgavnieks, un minētās saimniecības īpašniekus pazīstu personīgi, pie tam ļoti labi. Gan pesto, gan kaltētie tomāti, gan citi produkti tiek ražoti uz vietas, un tikai no pašu saimniecībā audzētās produkcijas - tas ir, tomātiem. Un vēl - uz minēto saimniecību ir iespējams pieteikties arī ekskursijai un apskatīt to visu klātienē...

27.septembris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:52

Jaunākās diskusijas