Atklāts pārsteidzošs fakts par saldumu ietekmi

Viktorija Gabrjuna 6.jūn
 
ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA
Kā izrādās, lai atbrīvotos no liekā svara, nav pilnībā jāatsakās no saldumiem, raksta "goodhouse.ru".
Kā atklāj kāds pētījums, kurā piedalījās 15 000 brīvprātīgo, kas regulāri ēda šokolādi un konfektes, cilvēkiem, kuri uzturā neatsakās no saldumiem, ir mazākas problēmas ar lieko svaru, viņiem ir mazāks ķermeņa masas indekss un aktīvāks metobolisms nekā tiem, kas pilnībā atsakās no saldumiem.

Vēl interesants secinājums - cilvēkiem, kas uzturā regulāri iekļauj šokolādi, risks saskarties ar paaugstinātu spiedienu ir par 14% mazāks nekā tiem, kas šokolādi neēd.

Kāpēc tā notiek? Pētnieki uzskata, ka runa ir par stresu, precīzāk sakot, par tā neesamību. Ja saldumi ir aizliegti, cilvēks izjūt diskomfortu, organisms streso. Rezultātā agrāk vai vēlāk cilvēks apēdīs aizliegto konfekti, taču labuma vietā viņš iegūs lieku stresa hormona kortizola devu, kas negatīvi ietekmē gan augumu, gan veselību.

Daudz veselīgāk ir atļaut sev saldumus - nedaudz, bet katru dienu.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Vot tā! Izdrukāšu šo rakstu un aiznesīšu savam ģimenes ārstam. Ja tagad nāk ņirgas virsū, iedomājoties viņa sejas izteiksmi. :)))

6.jūnijs Atbildēt

Ko jūs klausiet ārstus! Lietot vajag visu, ko organisms prasa, bet tikai ar mēru + fiziskā kultūra bet ne sports un iemācieties nestresot, dzīvosiet 120 gadus!

6.jūnijs Atbildēt

Kā tu zini,vai esi jau nodzīvojis līdz 120 gadiem???

7.jūnijs Atbildēt

Laikam pārdevējiem apgrozīijums krities.

6.jūnijs Atbildēt

Fake news

6.jūnijs Atbildēt

dirš......

7.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:20

Jaunākās diskusijas