Zinātnieki: Suņi var atklāt Covid-19 cilvēkam gandrīz tik pat precīzi kā testi

Viktorija Gabrjuna 6.jūn
 
Ilustratīvs attēls / AFP/Scanpix/LETA
Pie atziņas, ka suņi var atklāt cilvēkam jaunā koronavīrusa klātbūtni gandrīz tik pat labi kā veiktie testi, nonākuši pētnieki no Helsinku universitātes. Viņi bija pirmie, kas sāka trenēt tā saucamos medicīniskos suņus dažādu diagnožu, tostarp tagad arī Covid-19 izraisītās pneimonijas, noteikšanai, raksta "forumdaily.com".

Vien dažas nedēļas pēc treniņu uzsākšanas suņi pēc smaržas varēja atšķirt cilvēku urīnu ar koronavīrusu un bez tā, pie tam kļūdas bija minimālas.

"Mēs jau sen testējam suņus, lai noteiktu dažādas slimības. Taču šoreiz bija jo īpaši prieks redzēt, cik ātri suņi iemācījās atpazīt tipisko Covid-19 smaku," pauda Anna Helma Brekmane, kas specializējas pētījos par šo tēmu Helsinku Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē.

Somu zinātnieki uzsver, ka preciziāte, sunim nosakot jaunā koronavīrusa klātbūtni cilvēka organismā, ir gandrīz tāda pati, kā izmantojot testus.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Ja jau šis vīruss ir nonācis pie cilvēka no dzīvniekiem, vai tad suns nevar gaisa pilienu veidā pats ar to inficēties, tādējādi inficējot arī pašus kinologus? :)

6.jūnijs Atbildēt

Kaķiem un suņiem ir savi koronavīrusi , bet tie nav cilvēkam bīstami. Vīrusu pārnese starp sugām notiek visai reti. Drīzāk jābaidās no tā, ka inficēta persona noglāsta suni un uz tā vilnas paliek vīruss, kas kontakta ceļā var tikt pārnests uz citu personu.

7.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:24

Jaunākās diskusijas