Misānes māsa: Kristīne veikusi alkohola testu

Viktorija Gabrjuna 20.feb
 
Romāns Kokšarovs/F64 Photo Agency
Kristīnes Misānes lietu komentējusi sievietes māsa un pārstāve Mārīte Batraka, kura pilnībā noliedz Misānes bijušā dzīvesbiedra Johana Groblera puses apvainojumus, raksta "jauns.lv".

Tostarp Batraka noliedz iepriekš minēto, ka tiesu eksperts DĀR savulaik ir rekomendējis, ka mazajai meitenei būtu pamatā jāuzturas pie tēva. Viņa uzsver, ka DĀR nekad netika nolīgts tiesu eksperts.

"Nolīgtā Irma Šute (Irma Schutte) ir tikai sociālais darbinieks, bez psihologa vai tiesu ekspertu kvalifikācijas. Viņa veica pētījumu par abiem vecākiem vēl pirms vardarbības un pirms pagaidu aizsardzības ordera saņemšanas. Šuti neiecēla tiesa, bet gan to izvēlējās Johans Groblers un Kristīne Misāne piekrita, jo nebija citas opcijas.

Iepazīstoties pilnībā ar visu dokumentu, ir acīmredzami, ka I. Šute ir Johana Groblera ietekmēta persona. To pierāda viņas veiktais raksturojums un galējais slēdziens. Irma Šute izkropļoja Kristīnes Misānes iesniegto informāciju, pasniedza to pārspīlētā vai nievājošā tekstā (Kristīne par to bija informējusi Tieslietu Ministriju un bāriņtiesu).

Šute apgalvoja, ka Kristīne ir alkoholiķe. Kristīne veica testu, kas pierādīja, ka viņa nav alkoholiķe.

Šie testi tika uzrādīti arī Stradiņa slimnīcas ārstam, kas apstiprināja, ka visi rādītāji ir negatīvi (neapstiprinās alkoholisms).
Šute, veicot pētījumu, norādīja, ka tuvinieki liecības sniegt nedrīkst, jo tās nav objektīvas. Tomēr saņemot pētījumu, liecības bija snieguši Johana Groblera bērni, kuras tika analizētas, izdarot vērtējumu, kas ir pretrunā ar iepriekš norādīto. Kristīnes advokāts DĀR norādīja, ka sociālā darbinieka sniegtā informācija ir maldinoša un nav saistoša," pauž Batraka.

Tāpat Batraka arī noliedz iepriekš izskanējušo infomāciju, ka Kristīne Misāne biļetes prombraukšanai no DĀR ir pirkusi 5 dienas pirms "iespējamā vardarbīgā incidenta no Johana Groblera puses", kura dēļ, pēc pašas apgalvojumiem, izlēmusi pamest valsti ar bērnu. Tika minēts, ka biļetes iegūtas "nelegāli" un tās iegādāties palīdzējusi Bartraka.

"Biļetes tika iegādātas pirms izlidošanas. Iesniegtā izziņa no Johana Groblera puses ir apšaubāma, norādīta ar kļūdainiem vārdiem. Esam pieprasījuši izziņas autentiskumu no TAP aviokompānijas.

Kas attiecas uz biļetēm - kārtējā apmelošana - 2018. gada 25. marta tiesā es apstiprināju, ka biļetes neesmu iegādājusies," pauž Misānes māsa.

Viņa piebilst: "Ir ļoti daudz faktu, kas pierāda Johana Groblera ļaunprātību, atriebību, melus. Minēšu īsumā bez komentāriem: Johans Groblers ievietojis Interpolā ne tikai Kristīni un meitiņu, bet arī Kristīnes mazgadīgo dēlu!!! un bijušo vīru. Tādējādi liedzot tēvam un dēlam saskarsmes tiesības."

Kā tika ziņots iepriekš, par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā apsūdzētās Kristīnes Misānes izdošana ir īslaicīgi apturēta, raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" paziņoja Batraka.

Kā vēstīts, Dānijas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā par savas meitas nolaupīšanu DĀR pasūdzēto Misāni. Pēc Latvijas pilsones pārstāvju iepriekš paustā, tas faktiski nozīmētu, ka viņu 20.februārī izdotu šai valstij.

Tomēr Latvijas valdība otrdien atbalstīja par Ārlietu ministrijas ierosinājumu Misānes lietā vērsties ar sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Tāpat valdība nolēma lūgt pagaidu noregulējumu par Misānes izdošanas liegumu. Plānots, ka šodien taps zināms, vai ECT pieņems Latvijas sūdzību.

"Valdība lēma vērsties ECT Misānes lietā, sevišķi ņemot vērā, ka līdzšinējos tiesas procesos netika ņemti vērā argumenti par starptautisko organizāciju pausto par dažāda veida problēmām Dienvidāfrikas ieslodzījumu vietās, tostarp attiecībā pret vardarbību, sieviešu stāvokli utt. Šie argumenti netika ņemti vērā," pēc valdības sēdes žurnālistus informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ārlietu ministrs arī uzsvēra, ka valdības otrdienas lēmums un Ģenerālprokuratūras pieņemtais Eiropas apcietinājuma lēmums pret Misāni un nosūtītais aicinājums Dānijas kompetentajai iestādei viņu izdot Latvijai ir paralēli procesi.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem. Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Misāne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Šo lietu tika piedāvāts pārņemt Latvijas prokuratūrai, taču tas netika darīts, jo, kā iepriekš skaidroja prokuratūra, Misānei DĀR tiek inkriminētas darbības, kas Latvijā neparedz nozīmīgus sodus, attiecīgi Eiropas apcietinājuma orderi par šīm darbībām nav bijis likumīga pamata pieņemt. Attiecībā uz citu iespējamo Misānes rīcību, kas teorētiski varētu atbilst krāpšanai un dokumenta viltošanai, Latvija, ņemot vērā pierādījumu trūkumu, nevarētu garantēt personas kriminālvajāšanu Latvijā, norādīja Latvijas prokuratūrā.

Misāne kopš 2018.gada nogales atrodas apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo Dienvidāfrikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānijas tiesa pagājušajā nedēļā nolēma viņu neatbrīvot no apcietinājuma, kas faktiski nozīmē, ka 20.februārī viņa tiks izdota DĀR. Pēc Misānes pārstāvju sniegtās informācijas, piektdien tiesā tika vērtēts, vai sieviete būtu atbrīvojama, jo viņa varētu būt jau izcietusi sev piemērojamo sodu, vai arī viņa būtu izdodama tiesāšanai Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par pašas bērna nolaupīšanu un citām apsūdzībām.

Avots

Komentē 14

 
Anonīms
 

Vai tad Kristīne Misāne bēgtu prom no labas dzīves tādā ģimenē? Kristīne spiesta pārkāpt tās valsts likumus no labas dzīves tajā ģimenē? Ja patur prātā šos jautājumus ,tad pretējās puses apgalvojumi neko neizsaka. Aizstāvēsim Kristīni,neteiksim,ka pati vainīga pie šādas situācijas rašanās,kaut arī jebkurā konfliktā ir iesaistītas abas puses ar savām vainām.Ieteicams mācīties no citām valstīm,kā tās aizstāv savus pilsoņus.Ir pārkāpumi,par to jau viņa ir izcietusi sodu ar tiem briesmīgajiem pārdzīvojumiem,kādus šobrīd izcieš.Saglabāsim cilvēcību.

20.februāris Atbildēt

Patiesi.

20.februāris Atbildēt

+++

20.februāris Atbildēt

Purns jau izskatās totālu nodzerts,nav ko liegties,ha,ha!

20.februāris Atbildēt

Un kur Tavs purns?

20.februāris Atbildēt
Tedis > diana.rose

Dinucīt,es tīšuprāt uz savas pakaļas piedzīvojumus meklēju,nejājos kur nevajag,tā kā purniņš ir normā,a Tu gan laikam esi vien maz krokodīl?

20.februāris Atbildēt

Nu paldies Tev Dānija! Domāju jau ka ienīdīšu valsti ,kurā mācījos!Nu Jāska tā,ka labi ir viss,kas labi beidzas!

20.februāris Atbildēt

Pilnīgs zavalss!!! Kas to murgu sarakstījis?? Viņa ir māte,viņa nevar nolaupīt savu bērnu! Cik gadījumi bijuši,ka tevi paņem savus bērnus un aizved uz ārzemem sev līdz un māte neko nevar izdarīt,jo viņš ir bioloģiskais tēvs un viņam ir vienādas tiesības uz bērnu kā mātei!

20.februāris Atbildēt

Pardzivojumi atstaj dzilas retas seja un Kristine sai laika ir parcietusi loti daudz.Lai vinai izdodas atgriezties un but tuvak berniem.

20.februāris Atbildēt

tad jau laiks paradis ,ka ar to alhaholu ir ,iskatas slikti pec sejas ,tiri jau tur viss nav ,daudz kas noklusets ,bet laiks radis

20.februāris Atbildēt

Kaut kas jau tur apakšā ir, veikti alkoholisma teksti un tml. Nesaprotu arī, kas tad viņai tur par biznesu, Mozambikā, ka bija jāskrien uz šo Āfrikas valsti. Patiesībā bizness pieder pirmajam vīram, ko tad Misānei savajadzējās. Tā kā viss viņai labi beidzies, vajadzēja beigt arī šo sāgu, kas ir galīgi noriebusies.

21.februāris Atbildēt

Jums vēl nav noriebusies šī aferistes glābšanas kampaņa? Turpmāk Latvija ar lielu troksni glābs jebkuru ārzemēs cūcības sastrādājušu mērgli? Pēc "laimīgās atgriešanās" šī žuļiciene kļūs par kāda bezsmadzeņu šova varoni, vai ne?

21.februāris Atbildēt

Visas finanses ir Kristines rokas,ka ipasniecei.Goblers nu nekadigi nevelas aiziet no siles ,kas baroja vinu un bernus no pirmas laulibas.Doma ir viena.Notiesajot Kristini uz 25 gadiem vins butu aizbildnis savai meitai un tada veida butu parnemis Kristines biznesu.Bijusi sieva ari nav komentejusi savu skirsanas iemeslu.

21.februāris Atbildēt

Nez vai Latvijā Misānei arī ir kāds vīrs/

21.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:38

Jaunākās diskusijas