Pieckārtējam Latvijas autorallija čempionam nepieciešama palīdzība

Portāls nra.lv 15.apr
 
Publicitātes foto
Portālā "ziedot.lv" ir publicēts stāsts par Latvijas motosportā zināmu personību - Monvīdu Austrumu. Vīrietim nepieciešama līdzcilvēku palīdzība.

Monvīds ir trīs pieaugušu bērnu tēvs, panākumiem bagāts sportists un cienījama autoritāte sportistu aprindās. Jau 9 gadus Monvīds cīnās ar ļaundabīgu ādas audzēju melanomu, atkārtota uzvara pār slimību bija pirms 4 gadiem. Šī gada martā slimība atkal ir uzliesmojusi, taču šoreiz paša spēkiem viņš galā netiks, tādēļ lūdz līdzcilvēku palīdzību. Monvīdam ārstu konsīlijs nozīmējis jaunākās paaudzes medikamentu, kas labi palīdz melanomas ārstēšanā, bet tas maksā dārgi un ir tikai daļēji valsts apmaksāts.

Monvīds jau kopš jaunības ir auto, moto entuziasts, izcīnītas neskaitāmas uzvaras ūdens motosportā. Rallijā izcīnīts sporta meistara tituls un 5 čempiona tituli. Pēdējā laikā Monvīds ir pazīstams auto sporta vidē. Pats ir piedalījies daudzos testos un apmācībās kā dalībnieks un bieži arī kā skolotājs un instruktors - drošas braukšanas pamatprincipos, braukšanā ekstremālos apstākļos, sporta treniņos, apmācībās. Monvīds izskolojis dažādu operatīvo un drošības dienesta darbiniekus, kā arī neskaitāmus ieinteresētos ikdienas braucējus. Monvīds palīdzējis un dalījies pieredzē ar nu jau vadošajiem Latvijas rallija braucējiem un ekipāžām. Monvīds pēdējos 5 gadus strādā NMPD jeb tā sauktajā ātrajā palīdzībā. Viņa darbs bijis saistīts ar dzīvības glābšanu un palīdzēšanu citiem, taču šobrīd palīdzība vajadzīga viņam pašam.

Ārstu konsīlijs nozīmējis Monvīdam medikamentu Keytruda. Zāļu izmaksas ik pēc trīs nedēļām ir 7304.36 eiro. Tā ir paredzmā summa, ja Monvīds, tāpat kā citi melanomas pacienti, saņems valsts kompensāciju, kas vēl tiek gaidīta no Nacionālā veselības dienesta. Kopā nepieciešami 6 medikamentu kursi tuvākā pusgada laikā. Monvīdam piemīt stingrs raksturs, cīņas spars un optimisms, kas dzīves laikā viņam palīdzējis sasniegt daudzas uzvaras, tas noderēs arī šobrīd cīņā ar smago slimību. Monvīdam nav līdzekļu šo zāļu iegādei, bet viņš cer, ka kopīgiem spēkiem izdosies šo summu savākt.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:22

Jaunākās diskusijas