"Palātā ar svešu vīrieti"; 17 gadus veca paciente Bērnu slimnīcā jūtas neērti

tautaruna.lv 22.jan
 
Attēlam ir ilustratīva nozīme. / F64
Kāda sieviete ir neizpratnē par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas personāla rīcību. Viņa jautā, vai tas ir ētiski.
Portālā "sudzibas.lv" sieviete raksta, ka runa ir par 17 gadus vecas pacientes uzturēšanās apstākļiem slimnīcā.

"Vai ir normāli, ka 10. nodaļā 17 gadīgu pacienti ievieto kopējā palātā, kurā ir bērniņš ar tēti? Tikko ir uzsākta ķīmijterapija, meitene ir ļoti emocionāla un plus tam visam 24 stundas diennaktī vienā palātā ar svešu vīrieti. Cik tas ir ētiski? Piebildīšu, ka, ienākot nodaļā, teica, ka būs atsevišķa palāta, bet tad virsmāsa pārdomāja, nodaļā ir brīvas palātas. Vispār atmosfēra ir slikta, kaut arī māsiņas savu darbu veic ļoti profesionāli, par to paldies," raksta sieviete.

Tikmēr komentāros cilvēkiem ir dažādi viedokļi. Daļa domā, ka situācija ir normāla, savukārt daļai nešķiet, ka tas ir pareizi.

"Jā, ņemot vērā, ka tētis tur arī nakšņo, ne tikai uzturas apmeklētājiem paredzētajā laikā, tas nešķiet pareizi. Pašsaprotami ka ne meitene jūtas ērti, ne arī tur esošais tētis. Ko personāls par šo saka? Hmmm, cik nu ir būts slimnīcas, neatminos, vai maz vīrieši un sievietes tiek likti vienā palātā!? Arī 10+ gadus atpakaļ, šai pašā slimnīcā, būdama kā paciente, puikām un meitenēm bija atsevišķas palātas.. bet tas gan cits stāsts, jo šis tēvs neuzturas kā pacients.. Bet situācija aplama," teikts kādā komentārā.

Jāpiebilst, ka pacienti ik pa laikam sūdzas par medicīnas personāla attieksmi un apstākļiem Latvijas slimnīcās. Piemēram, nesen kāda sieviete sūdzējusies par apstākļiem Stradiņa slimnīcas Dzemdību nodaļā.

Avots

Komentē 8

 
Anonīms
 

Drīzāk savādi,ka vienā palātā mazs bērniņš ar 17gadīgu

22.janvāris Atbildēt

Liela meitene ar mazu bērniņu ir normāli, var drusku mazo pieskatīt, vismaz personālu izsaukt, ja mazajam nav labi, bet kopā ar pieaugušu vīrieti, ja viņš tur nakšņo - kategoriski nepieņemami!

22.janvāris Atbildēt

Tas nav pieļaujami,tāpat kā tas,ka 17 gadīga meitene ir kopā ar zīdaini,vēl šobrīd neesmu aizmirsusi,kad 14 gadu vecumā biju vienā istabā ar pārdesmit zīdaiņiem,negulēju ne mirkli,kamēr māte pret parakstu izņēma no slimnīcas,tas bija pirms 40 gadiem.

22.janvāris Atbildēt

KA TA GULEJA AR VECI .

22.janvāris Atbildēt

Maria, vai jūs vispār saprotat, kas un kāpēc ir ķīmijterapija? Mēdz būt vemšana un visādi vēl var gadīties. Tas, ka pēc procedūras ir slikti, tas noteikti. Kādu bērniņu var pieskatīt tādā stāvoklī? Un meitenei 17 gados vienā palātā ar svešu vīrieti- es jums teikšu, tas ir galīgi nenormāli! Vai jūs, cilvēki spējat iedomāties būt viņu stāvoklī? Bet māmiņa- varētu te nevirināt lieki muti, bet griezties pie slimnīcas galvenā ārsta! Ja ne- Ir veselības inspekcija! Arī valsts veselības dienests, , Veselības ministrija un Tiesībsargs! Te taču Latvijā tik daudz vietu un dienestu, kas stāv sardzē par mūsu veselību! Kā var iedomāties slimnīca kaut ko tādu izdarīt?

22.janvāris Atbildēt

Vēl tik trūka lai vienā gultā saliktu abus .Jo iemesls būru -nav vietas.Arprāts !

22.janvāris Atbildēt

Pāris gadus atpakaļ biju slimnīcā ar zīdainīti un mūsu palāta bija puisis- padsmitgadnieks. Neērti jutāmies mēs abi, jo zīdainīti baroju ar krūti. Virsmāsas atbilde bija- lai puika iziet koridorā, kamēr baroju bērnu.

Absurdi!

22.janvāris Atbildēt

Tas taču ir slimnīca,guļ taču slimie,kādas problēmas.Var taču aizgriezties pret sienu.Katrām taču sava gulta.

24.janvāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:44

Jaunākās diskusijas