Covid-19: studente no Latvijas pārsteigta par notiekošo Spānijā

tautaruna.lv 13.janvāris, 7:00
 
ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA
Jauniete no Latvijas stāsta par dzīvi un studiju vidi Valensijas reģionā Spānijā Covid-19 pandēmijas apstākļos. ”Lai arī neesmu vakcinēta, varu mācīties klātienē,” atzīst Marta. Latvijā nevakcinētajiem augstskolu telpas ir slēgtas, raksta "skaties.lv".

”Tā kā bija nojaušams, ka studijas Latvijā tiks organizētas attālināti, jau laikus plānoju, ka izmantošu ERASMUS studentu apmaiņas programmu un došos uz Spāniju,” stāsta Marta. Viņa pieļauj, ka, paliekot Latvijā, nāktos izmantot akadēmisko atvaļinājumu.

Marta vērtē, ka viņas lēmums bija pareizs, jo viss mācību process Spānijas augstskolā norisinās klātienē. Mācību iestāde esot vienlīdz atvērta kā vakcinētajiem, tā nevakcinētajiem studentiem.

”Sejas aizsargmaskas lietošana augstskolas telpās un visā studentu pilsētiņas teritorijā ir vienīgā prasība. Un tā attiecas uz visiem,” atklāj Marta. Viņa piebilst, ka mācību gaita norit ierasti un studentu plūsma netiek īpaši regulēta vai ierobežota.

”Kad tikko ierados Spānijā, pat biju pārsteigta, ka augstskolas lielajā aulā norisinās plaša vieslekcija, pulcējot 300 līdz 400 cilvēku. Visi sēdējām maskās, un viss norisinājās klātienē,” atceras Marta.

Raksturojot ikdienas gaitas, jauniete uzsver, ka allaž līdzi jābūt sejas aizsargmaskai. Pircēju skaits veikalos netiekot iegrožots.

Studentu vidū pandēmija un tās izplatības ierobežošana neesot plaši apspriests jautājums. ”Pārsvarā komunicēju ar brīvdomīgiem studentiem. Visi iet un nāk, kur grib un kad vēlās - īpašu uztraukumu par Covid-19 nejūt,” teic Marta.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 26

 
Anonīms
 
ivo

Ta tas ir pie cilvēkiem.. pie mums covid biznesmeņi gatavi uz visu..galvenais nauda..

13.janvāris, 7:07 Atbildēt

Kad studente iegūs izglītību, viņa sapratīs, kad katrā valstī ir savi noteikumi, likumi un situācija.

13.janvāris, 8:06 Atbildēt

Zanīt, un ar ko tad atšķiras situācija abās valstīs? Vienīgi ar to, ka mūsu valdošie grib iznīcināt valsti un ekonomiku?

14.janvāris, 7:40 Atbildēt

Nu nevar tā būt, to nedrīkst pieļaut. Visiem jādzīvo pēc ASV demokrātijas parauga. Nedrīkst būt ne Kubas, ne Z-Korejas un pat ne Krievijas atšķirīgās valsts iekārtas. Visur jādzīvo pēc ASV valsts standartiem.

14.janvāris, 13:04 Atbildēt
Beatrise Ezera > v.rot.js

Болтун.

14.janvāris, 22:56 Atbildēt

"kad katrā valstī" Kad? Vakar? Rīt? Nu jūs, stulbie stulbeni, paši kropļojat savu valodu. Es, krievs, stipri pareizāk runāju un rakstu.

15.janvāris, 10:23 Atbildēt
īpaši stulbs > beatrise.ezera

Jožin-bāžin...

15.janvāris, 14:52 Atbildēt

Nevis -kad, bet- ka!

15.janvāris, 15:52 Atbildēt

Lai aizbrauc uz Igauniju ,blakus kaimiņos.Kovidfani būs šokā,jo maskas nenēsā un nevienu ar varu nespricē,no darba ārā nemet.

13.janvāris, 8:20 Atbildēt

Vel viena dura, kas izlīdusi no lv cauruma. Lai ieskrien Vācijā, italijā.... dziedās citu dziesmu.

13.janvāris, 9:13 Atbildēt

Kāpēc tūlīt jālamājās un jāapsaukājas ?

13.janvāris, 9:55 Atbildēt

Vācija? Valsts kur kaut kādus desmitus gadu atpakaļ štukoja kā konclēģeros vārīt no cilvēku gaļas konservus un varētu barot armijas suņus un no cilvēku ādas suvenīrus taisija??? tādām neviens normāls cilvēks nevar ticēt

13.janvāris, 13:06 Atbildēt
Jānis Sidorovs > dzintis

Dzinti,ko tu pīpē?

14.janvāris, 16:57 Atbildēt

Un tagad pajautājiet - kāds ir vakcinācijas apjoms Spānijā? 80%. Vismaz pirmo devu saņēmušie - 84%. Bet protams, ka ar tādu vakcinācijas apjomu viņi var atļauties organizēt mācības klātienē. Spānijā nav labāk, Spānijā cilvēki vakcinējas!

13.janvāris, 10:00 Atbildēt

To Mārtiņam Rītiņam pastāsti

13.janvāris, 10:25 Atbildēt
Beatrise Ezera > dzintis

Liec mieru Mārtņam Rītiņam. Kā viņš liek tev.

14.janvāris, 23:03 Atbildēt

Beidz dirst-kāds te sakars ar fakcīnām? No tiem 80% vismaz 1/4 daļai ir pirktie sertifikāti(kuri tāpat nekur nav jārāda) jo tikko to mēslu sāka izplatīt pānijā bija viszemākā cena pirkšanai-līdz 150 eiro !Latvijā ja nopotētu 99,9% tik un tā visi staigātu uzpurņos un pa diedziņu,savās kārnajās roķelēs suņu kodus izstiepuši !

15.janvāris, 9:54 Atbildēt

Spānijā 85% iedzīvotāju ir vakcinēti. Loti daudz ir revakcinēto. Iespējams, ka tāda Marta nemaz neeksistē un viss sarakstītais ir fantāzija.

13.janvāris, 15:10 Atbildēt

... atzīšos, pavisam nesen biju pabāzis degunu ārpus mūsu smilškates un kāreiz gadījās trāpīt Spānijā...

Esot tur, biju šokā par to, ka pat uz ielas maska jānēsā, ja nav maska - sodiņš tāds nevājšs....

14.janvāris, 0:46 Atbildēt

Nemuldi ! Pirms ziemsassvetkiem bijām Tenerifē-pēdējā vieta kur liku uzpurni bija lidosta.Un arī tad līdz brīdim kad nopirku kafiju-tālāk pēc atstrādātas shēmas-krūze rokās un visi iet dirst !

15.janvāris, 9:56 Atbildēt
īpaši stulbs > beshenij.karasj

Visi..?

15.janvāris, 14:50 Atbildēt
Diduu > beshenij.karasj

Godātais, Beshenij Karasj, DZIĻI atvainojos, ka aizskāru jūtas pret Tenerifi, un atzīstu, jā tā vieta Spānijā, kur biju, nav sala, bet gan kontonents...

15.janvāris, 18:12 Atbildēt

Autore cenšas manipulēt ar zema intelekta ļautiņiem, līdzīgi kā šīs valsts varenie. Izvelkot no plūsmas vienu lielumu un neizdevīgos noklusējot. Kremļa lakstīgala noklusēja, cik noslogotas Spānijā ir slimnīcas ar kovidniekiem, kāda mirstība, cik procentuāli ir vakcinētie, cik viņiem izmaksā nevakcinēto ārstēšana dienā intensīvajā nodaļā, cik mediķu ir uz vienu slimnieku.

Ja viņiem gandrīz visi ir potēti, tad var nesatraukties par to , ka slimnīcas nevarēs uzņemt citus akūtos slimniekus. Līdz ar to viņi var atļauties izslimot kovidu bez komplikācijām.

14.janvāris, 13:29 Atbildēt

Vai slimncas tik pat pilnas cik attēlā zem pēdējā komentāra?

14.janvāris, 16:25 Atbildēt
Dzintis > j.nis.nem.zis

14.janvāris, 16:50 Atbildēt

Kaut kas traks... Nebraukšu uz Spāniju.

15.janvāris, 14:49 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:35

Jaunākās diskusijas