Sieviete atsakās no Ukrainas pilsonības, lai iegūtu Latvijas pasi

tautaruna.lv 13.janvāris 2022, 20:44
 
F64
Ukrainiete Viktorija kopš 2011. gada dzīvo Latvijā. Viņa šeit pabeigusi augstskolu, strādā par tulkotāju un arī savu nākotni saista ar Latviju, tādēļ apzinīgi nokārtoja naturalizācijas eksāmenus, nodeva jaunā pilsoņa svinīgo solījumu un izpildīja prasību oficiāli atteikties no Ukrainas pilsonības un pases. Taču Latvijas pilsoņa pasi joprojām nav saņēmusi, vēstīja LTV raidījums Panorāma.

"Jūtos laimīga" savā feisbuka profilā pagājušā gada novembrī ierakstīja Viktorija, pievienojot foto no jauno Latvijas pilsoņu svinīgā solījuma pasākuma, par ko saņēma apsveikumus no draugiem dažādās valodās.

Kopš tā brīža pagājis pusotrs mēnesis, un pirms pāris dienām Viktorija turpat feisbukā publiskojusi pilnīgi pretējas noskaņas ziņu. Jaunā sieviete ir vīlusies un izmisusi. Tā kā Latvijā nav atļauta dubultpilsonība ar Ukrainu, Viktorija izpildīja prasību atteikties no Ukrainas pases, bet Latvijas pasi joprojām nav saņēmusi.

"Bišķiņ to sabojāja. Bija tāds pacēlums, kad jūties kā pilnvērtīga šīs sabiedrības daļa, bet sanāk, ka kļūsti par cilvēku bez pilsonības. Tā nav nedēļa vai divas. Tas var ilgt pat vairākus mēnešus. Un vienīgais dokuments, kas paliek uz rokas, ir uzturēšanās atļaujas karte, kas nav pilnvērtīgs dokuments," Latvijas Televīzijai stāstīja Viktorija.

Viņa strādā par tulci, tādēļ darba dēļ jādodas ārzemju komandējumos, jāapmeklē vēstniecības, jāsadarbojas ar ārvalstu iestādēm.

Un bez pases tas kļuva teju neiespējami.

Sieviete paskaidroja: "Man tas patiešām skar profesionālu darbību, jo es kā tulkotāja nevaru apliecināt savu parakstu, nevaru sadarboties ar ārzemju iestādēm, kurām nepietiek tikai ar uzturēšanās atļaujas eID karti."

Acīmredzot Viktorijas ieraksts sociālajos tīklos sacēla pietiekami lielu ažiotāžu jo drīz pēc tam viņa saņēma ziņu no Pilsonības un migrāciju lieti pārvaldes (PMLP), ka Ministru kabinets tieši šodien pieņēmis attiecīgo rīkojumu un tuvākajā laikā viņa beidzot saņems Latvijas pasi.

PMLP skaidroja - epidemioloģisko drošības prasību dēļ personas dokumentu sagatavošana un izsniegšana notiek lēnāk nekā pirms pandēmijas.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:06

Jaunākās diskusijas