Ārste atklāj nepatīkamu faktu par alus dzeršanu karstā laikā

tautaruna.lv 11.jūlijs, 13:44
 
pexels.com
Medicīnas zinātņu kandidāte Zuhra Pavlova pastāstīja, kāpēc cilvēkiem karstā laikā ir bīstami dzert alu, raksta "med2.ru".

Ārste atzīmēja, ka no šī alkoholiskā dzēriena lietošanas cilvēkam var palikt sliktāk, jo tiek traucēta ūdens izplatīšanās organismā un pasliktinās vielmaiņas procesi.

"Alus ir koncentrēts dzēriens, tas veicina šķidruma samazināšanos šūnās un šī šķidruma palielināšanos starpšūnu telpā. Tas nozīmē, ka alus neizraisa dehidratāciju ierastā veidā, bet gan pārdala ūdeni dažādos sektoros," skaidro ārste.

Turklāt alus var izraisīt aptaukošanos, ja to lieto lielā daudzumā.

"Alu var ne tikai padzerties, bet arī apēst. Taču tas ātri nonāk kuņģī, tāpēc sāta sajūta ir īslaicīga, un tad ir jāēd kaut kas cits, kas liek uzņemt lielu kaloriju daudzumu," brīdina ārste.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Vispār jau tā esmu novērojusi..........kad izdzerts lielais kauss alus, tad pēc 1/2 st uznāk liela apetīte. Arī citu alkoholu lietojot, apetīte aug....... Tievos gan tas netaisa resnus, bet labā nozīmē arī neiet organismam - tas ir skaidrs jau no piedzīvotā, lai arī retos gadījumos un nelielos apmēros.

11.jūlijs, 16:40 Atbildēt

Lai jau nu nemuld! Karstā laikā 3 litri dienā ir tikai norma.

12.jūlijs, 15:13 Atbildēt

Cilvēks jau nav zirgs, izdzer spaini un prasa vēl.

14.jūlijs, 12:42 Atbildēt

..interesants viedooklis :...,,Alus veicina šķidruma samazināšanos šūnās un šī šķidruma palielināšanos starpšūnu telpā. !!?? Tātad , ...dzerot alu ,var atteikties no Toresamida lietošanas ,jo......šūnās neuzkrāsies ūdens !? Un to šķidrumu kas uzkrāsies starpšūnu telpā būs viegli izvadīt kopā ar alu ! ...jo bez tā nu ne kādi neiztikt ! Lai slavēti mūsu dakteri un zinātņu kandidāti !

13.jūlijs, 22:25 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:47

Jaunākās diskusijas