SVĒTKI

Elijah

Kad cilvēce par dzīvību un dienišķo maizi grib Dievam pateikties, tad tā grib SVĒTI paust savu pateicību SVĒTKOS. Latviešiem šī svētā ideja iešāvās prātā jau turpat pusotru gadu simteni atpakaļ, kad tā gavilējot un dziedot nāca Dieva priekšā, Tam kā kredo DIEVS KUNGS IR MŪSU STIPRĀ PILS pasludinādama.

Lai gan dzīvības un dzīves norises pamatprincipi nekādā ziņā nav mainījušās (jo nav NEKĀ jauna zem Saules; kas notiek šodien ir bijis arī vakar, un kas būs tālā nākotnē, ir bijis jau sen pagātnē), ir mainījies cilvēces pielūgsmes gars, tā izpausme un virziens. Un ja kādreiz balstiņas aizgavilēja līdz pašām debesīm, tad nupat tās stipri pekles virzienā aizskanējušas.

Kā zināms, Dievs ikdienas cilvēcei jaunu dzīvību dāvā, dodot tai maizi un ūdeni, un gaisu ko elpot. Ir tautas, kam ir garīgi vadoņi, un kas neaizmirst par dzīvību pateikties arī mūsdienu pasaulē. Tāds nebūt nebija masu pasākums, kas nupat noritēja Latvijā, kam ar slavas dziesmu Dievam, pat ārējas līdzības nebija, nemaz par garu un satvaru nerunājot.

Laikā, kad valstī draud bads, kad dažādas ķibeles un nelaimes ir ikdienas dominante (valsts līdzekļu masveida izsaimniekošana; iedzīvotājiem īpaši nedraudzīgas ikdienas pakalpojumu izmaksas, haotiska medicīnas pakalpojumu organizācija, saindēta apkārtējā vide un pārtika u.t.t.), MASVEIDA lūgšana par tautas labklājību ir vajadzīga kā dienišķā maize (Bībele ļoti strikti pauž, kā šādi masu saieti ir organizējami, un kāda ir to norise), tā vietā tiek piedāvāts lēts un sekls balagāns, kas nebūt nenorisa DIEVS, SVĒTĪ LATVIJU zīmē, bet gan danču un izpriecu fāzē, ar skumju un  gaudu pilno žūpu himnu finalizēts, kas stāsta par to, ka vējš tautu dēlu uz Kurzemi aizved, kur tam līgava noskatīta, bet līgavas māte līgavaini kā lielu dzērāju dēvē, pretī šerpu atbildi saņemot: PATS PAR SAVU NAUDU DZĒRU! Kādā posta muklājā tas viss noveda, to Rainis labi pastāsta.

Tāds nu arī būtu tas šodienas ĪSTAIS latvietis, kas pats par savu naudu dzer, un katru jauno ļembastu kā pašu to LABĀKO slavē un liela, lai kas arī tur nebūtu noticis.Tikai pats LABUMA Autors, pats LABUMA Avots un Saturs tiek pavisam aizmirsts un atmests, zemes auglību, un tautas laimi un labklājību no kaut kā abstrakta un neesoša gaidot, vai -vēl labāk- pēkšņi no gaisa nokrītot cerot,  kā tas bija 40-jos gados, kad tikai VIENS solis pietrūka no bezgalīgās laimes bezšķiru komunisma paradīzē.

 

 

 

 

10.jūlijs 2018, 0:26 (11.jūlijs 2018, 0:01 - labots)
Dzēsts lietotājs
Dzēsts lietotājs

Elijah, šis nav sektantu portāls !

10.jūlijs 2018, 0:31
Elijah

Margot, un tu esi no TĀ sektantu portāla, kam TAUTA RUNĀ vārdu nedod?

10.jūlijs 2018, 2:57 (10.jūlijs 2018, 3:24 - labots)
Itamārs Toledano

Babuja!

Sisijai tik tiešām esot kolapss un esot ērzeļmāte atnesusies.Neērti jau esot bezgala, kur nu tādu ērzeļmāti liks? Palīdziet puiši pie nīlzirga ar vienkāršu izskatu datikt.

16.jūlijs 2018, 21:40
Ragnars

Elijah, vai kādā tur bībeles tēla vārdā tu sevi esi nodēvējis ( "tu" speciāli ar mazo burtu). Es tā saprotu, ka pīpējot sliktas kvalitātes zāli tu esi lasījis bībeli, pie tam izskatās, ka neko neesi sapratis. Deģenerāts tu esi, kuram izprast tautasdziesmas jēgu nav lemts. Bet tā jau viņas arī tika sacerētas, lai tev līdzīgie redzētu tikai dzērājdziesmu.

18.jūlijs 2018, 9:10
Elijah

Gudrs savu gudrību apslēpj, muļķis savu muļķību - nekad. Ja cilvēks ko šajā zemes dzīvē ir mācījies, tad galvenā atziņa ir tā, ka ar LIELO burtu ir tikai Dieva Vārds rakstāms, bet viss cits ir pīšļi un putekļi un nekas vairāk.

Gudrība allaž gudra ir, muļķība allaž negudra, un tie, kas atmetuši Dievu, ir sevi postam un iznīcībai pakļāvuši, jo kā saka Dievs:VIŅU GALS IR PAZUŠANA, VIŅU DIEVS IR   VĒDERS, UN KAUNS VIŅIEM IR GODS; VIŅU PRĀTS VĒRSTS UZ ZEMES LIETĀM.

18.jūlijs 2018, 13:15 (18.jūlijs 2018, 17:23 - labots)
Tautas balss

to Ragans (9:10)

Ja pareizi saprotu, tu sevi pie deģenertiem neskati, un tev izprast tautu dziesmu jēgu ir lemts.

Tad nu pastāsti kāda jēga, teiksim, ir dziesmām ''Pūt, vējiņi'' vai ''Maziņš biju, neredzēju'' jeb ''Kas tie tādi, kas dziedāja'', ja jau tev zemes māte vai māras vai ūsiņi ir prātu atvēruši, lai arī mēs -muļķi-  apjēgtum, par ko tajās dziedāts.

19.jūlijs 2018, 0:42
Elijah

Šajos SVĒTkos nekā svēta NEBIJA.

Svētki tiek rīkoti neskaitāmi, bet tajos no SVĒTUMA - ne miņas!

13.augusts 2018, 4:34
Ragnars

Esmu kristīts, svētīts un laulāts baznīcā, bet svētuma tur maz esmu saticis. Ķildas, nenovīdība, mūžīgi ķīviņi par to - kurš Dievu pielūdz pareizāk. To tu man piedāvā? Esmu šīs runas atklausījies līdz riebumam! Ja kādam tas patīk - uzpriekšu! Tā ir jūsu izvēle! Bet nelieniet citiem virsū ar savu "patiesību". Man ir savs  ceļš un es nevienam neuzbāžos ar savām patiesībām.

22.augusts 2018, 14:00
Itamārs Toledano

Kā? Vai tad tā NAV TAVA patiesība, ar ko tu te uzbāzies? Baznīcā svētumu nevar SATIKT kā mauku publiskā namā, jo baznīcā svētums ir no Dieva JĀIZLŪDZAS (tiesa, ja ir elementāra izpratne par to, KAS IR svētums un kā tas izpaužas). Savukārt, CIK kāds PAREIZI Dievu lūdz nevar ķīviņos noskaidrot, jo KAM gan ir zināms šī PAREIZUMA lietderība vai amplitūda? Bet ja kādas runas NEPATĪK, tās neviens NELIEK klausīties, un tās nebūt nav ''jāklausās līdz riebumam''.  Ja nevar balsot ar smadzenēm, jābalso ar dirsu (to pieceļot) un ar kājām (baznīcu atstājot).

Kristīties vai laulāties baznīcā nav nekāda māksla (tur daudzi gatavi), citā lieta, kā baznīcu (par tās svētības došanu) NEPIEVILT, un solījumu -baznīcā palikt- NELAUZT. Jo baznīcā paliek tie, kas tajā Dievu meklē, nevis skatās citu cilvēku ķiviņos. Es esmu baznīcā kopš 1975-ā gada un man nav lielu problēmu tajā būt, jo man baznīca ir vieta, kur Dieva Gars mājo, jo TĀ TAS NO IESĀKUMA NO DIEVA NOLIKTS ir bijis.

22.augusts 2018, 23:45 (22.augusts 2018, 23:56 - labots)

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:40

Jaunākās diskusijas