Latvijā zināms bokseris parāda, cik absurdu krāpnieku ziņu saņēmusi viņa mamma

tautaruna.lv 6.decembris 2022, 15:15
 
Reuters/SCANPIX/LETA
Pēdējā laikā ar zināmu regularitāti sociālajos tīklos tiek ziņots par gadījumiem, kad iedzīvotāji e-pastos saņēmuši krāpnieku izsūtītas ziņas. Šoreiz vienu no tām saņēmusi arī Latvijā zināmā sportista Kristapa Zuša mamma.
"Mammai atnāca e- pasts," mikroblogošanas vietnē twitter raksta K.Zutis, kurš publicējis arī fotoattēlu ar saņemtās vēstules saturu.

Tajā kārtējo reizi krāpnieki ne vien izmantojuši Valsts policijas, bet arī ģenerālprokurora Jura Stukāna vārdu. Lai gan minētajā ziņā norādīts, ka pret konkrēto personu it kā sākta tiesvedība, skaidri redzams, ka vēstules teksta sastādīšanai izmantots kāds no tiešsaistes tulkošanas rīkiem un tekstā ir ļoti daudz neprecizitāšu.

Atgādinām, ka jau iepriekš Valsts policija ir brīdinājusi par krāpnieciskām vēstulēm, kas tiek izsūtītas Latvijas Valsts policijas vai Interpola vārdā. Tajās norādīts, ka persona tiek uzaicināta uz tiesu saistībā ar pornogrāfijas apriti. Esam ziņojuši, ka šie e-pasti tiek izsūtīti ar mērķi izvilināt personas datus un izkrāpt naudu. Proti, uz e-pastu atbildot, iedzīvotājam tiek nosūtīts krāpniecisks dokuments, kurā prasīts samaksāt “sodu”, lai it kā tiktu izbeigta tiesvedība.

Ticamības radīšanai noziedznieki atsaucas arī uz konkrētām Latvijas policijas un tieslietu struktūras amatpersonām.

Ne Valsts policija un tās amatpersonas, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki šādas vēstules neizsūta! E-pasta viltojumu var atpazīt arī pēc izsūtītāja adreses - valsts iestādes izmanto noteiktas e-pasta adreses, piemēram - [...]@vp.gov.lv. Turklāt par krāpšanu liecina arī daudzās saturiskās, stilistiskās un gramatiskās kļūdas e-pastā. Redzams, ka teksts tulkots ar kādu automātiskās tulkošanas programmu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, neatklāt svešiniekiem personas datus un bankas kontu datus, nepārskaitīt krāpniekiem naudu, neatbildēt uz šādām vēstulēm un brīdināt par krāpnieku aktivitāti savus tuviniekus! Tāpat iesakām nevērt vaļā aizdomīgu e-pastu pielikumus un saites, jo tie var saturēt vīrusus.

Gadījumos, ja ir izkrāpta nauda, par to no sākuma jāinformē sava banka, bet pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Savukārt riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams policijai nosūtīt mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:43

Jaunākās diskusijas