Haralda Sīmaņa nāve bija momentāna

tautaruna.lv 6.decembris 2022, 11:30
 
Dmitrijs Suļžics /F64
Dziesminieka Haralda Sīmaņa sieva Gita Zanes Piļkas-Karaļevičas materiālā "Viņš aizgāja piecās minūtēs" izdevumā "Privātā Dzīve" atklāj vīra nāves iemeslu.

Rakstniece Guna Rukšāne, kas viena no pirmajām uzzināja traģisko vēsti par Sīmaņa nāvi, atklāj, ka viņu sazvanīja arī Haralda sieva Gita.

Viņa pastāstīja, ka Haraldam bija plīsis asinsvads.

"Vēl mēģinājusi viņam papliķēt pa vaigiem, izsaukusi ātros, bet nāve bijusi momentāna. Tā jau saka, ka labiem cilvēkiem ir karaļa nāve. Un Sīmanītis kā neviens cits bija pelnījis aiziet mierīgi, bez ciešanām. Pēkšņi kā dabas parādība," piebilst Rukšāne.

Kā vēstījām, 1. decembrī mūžībā devies Haralds Sīmanis.

Haralds Sīmanis bija latviešu dziesminieks, bet pēc profesijas — jumiķis.

Viņš ir dzimis 1951. gadā Cēsīs jauktā čigānu-latviešu ģimenē. Muzikālo izglītību nav ieguvis, bet ģitāras un ērģeļu spēli apguvis pašmācības ceļā. Jau 1970. gados Sīmanis uzsāka sadarbību ar Arvīdu Ulmi, kura dzeju savās dziesmās izmantoja līdz šim.

Plašāku atpazīstamību H. Sīmanis ieguva 1980. gadā, kad "Mikrofona dziesmu aptaujas" noslēguma koncertā izpildīja savu balādi "Ezers", kas ar savu skanējumu krasi atšķīrās no visa, kas līdz tam ir ticis pārraidīts Latvijas televīzijā. Astoņdesmito gadu sākumā viņš darbojās profesionālajos Filharmonijas kolektīvos "Tip Top" un "Lāčplēsis", tomēr pēc dažiem gadiem izvēlējās muzicēt individuāli.

Pēdējos gados viņam izveidojās laba sadarbība arī ar Ievu Akurateri, Ilzi Grunti un citiem mūziķiem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas