Reiniks iesaka, kur šobrīd vajadzētu lietot sejas maskas

tautaruna.lv 15.augusts 2022, 15:15
 
Kaspars Krafts / F64 Photo Agency
Latviešu mūziķis Lauris Reiniks mikroblogošanas vietnē twitter uzrunājis savus sekotājus, aicinot ievērot, kurās sabiedriskās vietās šobrīd būtu vērts uzlikt sejas maskas, lai izvairītos no saslimšanas ar Covid-19.
"Dariet kā gribiet, bet man visi, kas tagad dabūjuši koronavīrusu, to visticamāk noķēruši lidostās. To masku vismaz lielajās lidostās un lidmašīnās ir vērts uzlikt. Cilvēki tur no sirds šķauda un šņaukājas un jūtas brīvi," norāda mākslinieks.

Viņam gan iebilst uzņēmējs Normunds Bergs uzsverot, ka "visticamāk, ne lidostā. lidostās ar ventilāciju viss labi. lidmašīnā. iekāpšanas un izkāpšanas laikā."

Tāpat L.Reiniks norāda, ka viņa novērojumi liecina, ka "2 metru distanci lidostās sen vairs neievēro, tākā, ja tev ieklepo sejā vai tuvu tai, ventilācija neko daudz nepalīdz."

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka šī gada rudenī pret Covid-19 vakcinēties plāno 36% Latvijas iedzīvotāju, to neplāno darīt 49%, bet vēl 15% nav konkrētu plānu, noskaidrots "Benu Aptiekas" pasūtītajā aptaujā.

Vērtējot datus pēc respondentu dzimuma, redzams, ka biežāk vakcinēties pret Covid-19 plāno vīrieši - viņu vidū tādu ir 38%, kamēr sieviešu vidū - 34%. Tikmēr pretēju atbildi sniedza 48% vīriešu un 51% sieviešu, bet vēl 14% vīriešu un 15% sieviešu konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Pēc aptaujāto vecuma spriežot, rudenī vislielāko gatavību vakcinēties pret Covid-19 pauž iedzīvotāju grupa vecumā no 55 līdz 74 gadiem - viņu vidū to plāno darīt 42%, kam ar 39% seko respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem un iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem. Salīdzinoši retāk šādu atbildi sniedza iedzīvotāji vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem - 31% un jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem - 26%.

Salīdzinot rezultātus pēc ģimenē izmantotās sarunvalodas, atklājies, ka biežāk vakcinēties plāno latvieši - viņu vidū šis rādītājs ir 38%, kamēr krievvalodīgajiem - 27%. Tikmēr vakcinēties neplāno 48% latviešu un 60% krievvalodīgo, bet vēl 14% latviešu un 13% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Salīdzinot datus pēc respondentu izglītības līmeņa, secināms, ka biežāk pozitīvu atbildi par gatavību vakcinēties pret Covid-19 sniedza iedzīvotāji ar iegūtu augstāko izglītību - viņu vidū šis rādītājs augusta sākumā bija 39%, kamēr respondentiem ar vidējo izglītību - 33%.

Tikmēr vakcinēties neplāno 47% respondentu ar iegūtu augstāko izglītību un 52% aptaujāto ar vidējo izglītību, bet vēl attiecīgi 14% un 15% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju "Gemius", no 8. līdz 9.augustam aptaujājot 1518 respondentus.

"Benu Aptiekas" ir daļa no Eiropas mēroga aptieku tīkla, kas apvieno aptuveni 700 aptieku Čehijā, Šveicē, Nīderlandē, Ungārijā, Serbijā, Slovākijā, Igaunijā un Lietuvā. "Benu Aptieku" tīkls ir viens no vadošajiem zāļu mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas apvieno 79 aptiekas visos lielākajos valsts reģionos.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas