Valsts prezidenta kanceleja sniedz skaidrojumu par Levita mulsinošo apsveikumu

tautaruna.lv 10.novembris 2021, 18:08
 
Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency
Šodien, 10. novembrī mikroblogošanas vietnē Twitter Valsts prezidents Egils Levits publiskojis video Lāčplēša dienai. Soctīklu lietotājos neizpratni radījis tas, ka video publiskošanai izvēlēts 10. novembris.

"Pieminēsim mūsu Lāčplēšus, Latvijas armijas karavīrus, kuri ziedoja savu dzīvību par savu dzimteni! Šodien mums jāatrod sevī Lāčplēša spēks, lai cīnītos par tautas veselību, lai turētos pretī maldiem," aicina Valsts prezidents.

Soctīklu lietotājus samulsinājis fakts, ka prezidents ar video dalījies 10. novembrī, kamēr savā uzrunā aicina tieši "šodien" ielikt logos sveces, lai kopīgi pieminētu "mūsu Lāčplēšus".

Valsts prezidenta kancelejas atsūtīja šādu skaidrojumu:

Valsts prezidenta Egila Levita apsveikums sabiedrībai Lāčplēša dienā tika ievietots sociālajos tīklos dienu pirms 11. novembra kā laicīgs aicinājums pieminēt Lāčplēša dienu nepulcējoties, bet gan ģimenes lokā, kā arī aizdegto svecīti šogad ielikt savas mājas logā. Tā ir ierasta prakse, ja uz kaut ko vēlas pievērst uzmanību, piemēram, brīdināt nepulcēties, tad to dara laicīgi, jo ne visi svētku dienā seko līdzi informācijai sociālajos tīklos, medijos. Arī iepriekš Valsts prezidents un citas amatpersonas tā ir darījušas, piemēram, pērn: https://www.president.lv/lv/jaunums/valsts-prezidenta-egila-levita-sveiciens-lacplesa-diena. Rīgas mērs 2020. gadā arī jau laikus pirms 11. novembra publicēja savu apsveikumu ar aicinājumu nepulcēties: https://www.youtube.com/watch?v=kcFsCs6PPUQ

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:16

Jaunākās diskusijas