Kivičam skarbs viedoklis par piketiem pie Saeimas

tautaruna.lv 7.novembris 2019, 10:22
 
Annija Meikšane/ F64 Photo Agency
Šodien piketā pie Saeimas pulcējies prāvs pulks mediķu, kas protestē pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem. Savs viedoklis par šādas protesta formas efektivitāti ir arī skandalozajam mūziķim Andrim Kivičam.
"Vajadzētu latviešiem iziet protestēšanas un kursus pie, piemēram, katalāņiem.Nepiestāv latviešiem protestēt un, diemžēl arī nesanāk.Politiķi zina, ka nekas nebūs, un liek visam virsū mīksto.Latvijas klasika, kur pāri visam ir pilnīgs po," mikroblogošanas vietnē twitter raksta mūziķis.

Jau vēstīts, ka piketā sanākušo ir tik daudz, ka dažiem politiķiem ir grūti izspraukties cauri pūlim, lai nokļūtu Saeimas ēkā, kur notiks parlamenta sēde.

Kādā brīdī mediķus centās uzrunāt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), bet mediķi šajā laikā sāka skaļi izsaukt dažādus saukļus un svilpt, tāpēc ne visiem izdevās viņu sadzirdēt. Mūrniece norādīja, ka saprot, ka līdzekļi veselības aprūpei ir nepietiekami. Viņa aicināja vienam otru uzklausīt.

Mediķu pārstāvji tika uzaicināti uz sarunu parlamentā. Pašlaik tajā notiek Saeimas priekšsēdētājas, finanšu ministra Jāņa Reira (JV) un veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) tikšanās ar mediķu pārstāvjiem.

Uz sanākušo protestētāju plakātiem ir tādi saukļi kā "Vai politiķiem rūp veselība? Neizskatās", "Jaunajiem mediķiem būt", "Valdība mīliet mediķus, jo nebūsiet mūžīgi veseli", "Noguruši mediķi var būt kaitīgi jūsu veselībai" un citi. Protesta akcijas sākumā pie Saeimas tika pienests zārks, uz kura rakstīts "politika".

Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis savā uzrunā uzsvēra, ka nepietiekama atalgojuma gadījumā mediķi vel vairāk izvēlēsies braukt uz ārzemēm.

Sanākušie pa laikam skaļi izkliedz dažādus saukļus, piemēram, "Par tautas dzīvību", "Sadzirdēt", "Vienoti par veselību", "Ārstiem un māsām būt", "Zārks vai čemodāns". Kāds cilvēks skaļi sacīja, ka vēlas redzēt premjeru Krišjāni Kariņu (JV), pēc kā pūlis sāka saukt "Kariņu, Kariņu".

Pa laikam tiek atskaņotas arī sirēnu skaņas un svilptas svilpes. Tomēr savu kolēģu uzrunas laikā sanākušie ir klusi.

Protestētājus uzrunāja arī kāds pacients, kurš uzsvēra, ka bez ārstiem nav ne tautas, ne valdības. Viņš pateicās ārstiem par viņu darbu, paužot cerību, ka viņus atbalstīs visa tauta.

Protesta akciju uzrauga liels skaits policistu, kā arī Saeimas apsardzes darbinieki.

Kā vēstīts, ceturtdien mediķi rīko protesta akciju "Viena diena bez ārsta", kuras laikā daļa Latvijas mediķu ir, izņemot neatliekamajā palīdzībā strādājošos, devušies vienas dienas bezalgas atvaļinājumā. Vienlaikus šajā dienā tiek rīkota arī protesta akcija pie Saeimas.

Lēmums par protesta akcijas rīkošanu pieņemts, jo Ministru kabineta 11.oktobrī apstiprinātais likuma "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022. gadam" projekts paredz, ka 2022.gadā valsts veselības aprūpes finansējumam tiks atvēlēti vien 3,3% no prognozētā iekšzemes kopprodukta, skaidrojušas mediķus pārstāvošās organizācijas.

Salīdzinājumam - atbilstoši Veselības ministrijas (VM) sniegtajai informācijai, valsts budžeta izdevumi veselības aprūpes nozares finansējumam 2019.gadā ir 3,9% no IKP. Vidēji Eiropas Savienībā (ES) valsts veselības aprūpei atvēl 7% no IKP, bet Lietuvā un Igaunijā - vairāk par 5% no IKP.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) paudusi, ka Eiropas Komisijas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākie ieteikumi Latvijai paredz būtisku valsts finansējuma palielināšanu veselības aprūpei, lai uzlabotu tās pieejamību un kvalitāti, bet valdība to ignorējot.

Turklāt 2020.gadā mediķu atalgojuma pieaugumam sākotnēji tika solīti 120 miljoni eiro, kas ļautu palielināt algas par 20%, bet līdz šim valdība tam iezīmējusi ap 60 miljonus eiro.

Veselības aprūpes nozares darbinieki turpina uzstāt uz nepieciešamību algu palielināšanai piešķirt visu iepriekš solīto finansējumu.

Ja nozares centieni nedos vēlamo rezultātu, tad no 8.novembra līdz 14.novembrim visā Latvijā tiks īstenota akcija "Nolaid karogu, iededz sveci!", kuras laikā pie veselības aprūpes ēkām pusmastā nolaidīs Latvijas valsts karogu un iedegs sveces, solījuši mediķi. Bez ārstniecības un ambulatorajām iestādēm akcijā aicinās piedalīties arī sabiedrību. Tiks rīkotas arī solidarizācijas akcijas sociālajos medijos.

Ja Saeima 14.novembrī nobalsos par esošo budžetu, nepaaugstinot finansējumu veselības aprūpes nozarei, tad tiks sākta parakstu vākšana par priekšlaicīgu Saeimas atlaišanu, uzsvēris LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, piebilstot, ka parakstu vākšana notiks elektroniski.

Komentē 33

 
Anonīms
 

Kiviča kungs, varbūt tā vietā lai rādītu priekšzīmi dzeršanā, skandālos,Jūs parādītu priekšzīmi protestu demonstrācijās? Izteikt kaut kādu viedokli, protat?Bet darbus es neredzu.Visi melo, liekuļo? Bet jūsu patiesumu es neredzu. Tieši no Jūsu puses es redzu, viltu, melus, izlikšanos.

7.novembris 2019, 11:46 Atbildēt

Ļoti pareizi, Sarmīt!

7.novembris 2019, 21:58 Atbildēt

Tev mazāk jālieto alkohols, faktiski nemaz.

7.novembris 2019, 12:17 Atbildēt

Man ir skarbs viedoklis par Kiviču!

7.novembris 2019, 12:26 Atbildēt

Tas troglodīts vēl atļaujas ko žagoties?! Kivič,tu esi apriebies!!!! Kaut uz mēnesi atslēdz sev elektrību, nelien soctīklos. Tauta būs loti pateicīga.

7.novembris 2019, 13:03 Atbildēt

Kas ir Kivičs ?

7.novembris 2019, 13:15 Atbildēt

Ja nebūtu Kiviča. nra.lv izputētu. Lūk, kas ir Kivičš!

7.novembris 2019, 21:34 Atbildēt

Andri, izlasi lūdzu Helsinki 86 ziņu! tautastribunals.eu/?p=33716

7.novembris 2019, 15:37 Atbildēt

Kiviču uzskatu par super mākslinieku , biju koncī , tās ir viņa domas ! Domu graudi , ne pelavas !

7.novembris 2019, 15:55 Atbildēt

Lai arī kā var nepatikt Kivičs un viņa reizēm nesakarīgie alkoholiķa murgojumi, taču šoreiz viņam ir pilnīga taisnība. Latvieši tiešām neprot aizstāvēt savas intereses un būt vienprātībā par kopīgām tautas interesēm. Tie, kam ir puslīdz labi, tie nepiedalās, tie, kuri ir neapmierināti ar kaut ko (darbu, valsts attieksmi utt.) vai nu bēg projām uz citu vietu (darba vietu, valsti), vai arī pacietīgi velk vezumu cerībā, ka gan jau kaut kas pats no sevis mainīsies uz labu un pa reizei tikai palamājas komentāros vai sēžot ar draugiem pie alus kausa. Diemžēl, arī pats Kivičs darbos nav ne tuvu tam, cik gudri pats ir izteicies.

7.novembris 2019, 18:23 Atbildēt

Man, tāpat kā Konstancei Kalniņas kundzei , ir skarb sviedoklis par Kiviču.Bija iespēja viņu šodien redzēt dzīvajā. Neadekvāta runāšama, sava viedokļa izteikšanas neprašana, aizturēta vārdu izruna....Ne salīdzināt ar azartisko un izzināt gribošo Rampas ugunis vadītāju.... Par ko tas liecina? Par cilvēka totālu degradāciju...Jā, sievietēm ir liels spēks, lai tādu veci, kāds kādreiz bija Andris, nolaistu pa burbuli ar smaidu uz lūpām....

7.novembris 2019, 19:03 Atbildēt

Nespēšana izteikties liecina,ka cilvēkam "laba" izglītība un viņš "daudz lasa". Tādus vajag Latvijas politikā.

7.novembris 2019, 20:31 Atbildēt

Katrs saka ko grib..te ir briiva valsts..taa ka nedirs

8.novembris 2019, 6:17 Atbildēt

Centra partija šodien ir iesniegusi Centrālā Vēlēšanu Komisijā (CVK) dokumentus, lai uzsāktu 13. Saeimas atlaišanas procedūru.

Pēc CVK lēmuma tuvākā laikā tiks uzsākta parakstu vākšana oficiālajā valsts un pašvaldību portālā www.latvija.lv

Centra partijas pilnvarotais Normunds Grostiņš sniedza sekojošu komentāru:

Saeimas atlaišanas procedūra jau uzreiz dos labumu sabiedrībai, jo uzlabosies likumdošanas kvalitāte.

Otrkārt, šī ir reāla un likumīga iespēja tautai uzlabot dzīves kvalitāti, atlaižot nelaimīgo 13. Saeimu.

Nākamās Saeimas sastāvs pilnīgi noteikti būs labāks.

Sagatavoja Centra Partijas Preses Centrs CPPC

7.novembris 2019, 20:05 Atbildēt

Kuru interesē pagrimuša cilvēka viedoklis!? Es pat nelasīju,bet viss liecina,ka politikā vēl par maz neadekvātu cilvēku un kivičs gatavojās pievienoties.

7.novembris 2019, 20:28 Atbildēt

Lūdzu, lūdzu pastāstiet man, nu kāpēc šis cilvēks ir visur pieminēts un apspriests. Kas tas par sviestu, ka neviena diena nepaiet nepieminot šo cilvēku. Par kādiem nopelniem? Kas ir noticis ar žurnālistiem? Jums nav kauns par savu darbu? Paņem klaunu, kas grib izrādīties un tik raksta, ko viņš ēdis, kā dzēris, kā kāvies, ko domā. Kauns par šādu žurnālistu darbu!

7.novembris 2019, 21:11 Atbildēt

Interesanti Kivič.....kurš Tavu viedokli jautāja???

7.novembris 2019, 21:25 Atbildēt

Baidos, ka šitik prātīgi izteikties tam pilsonim nav pa spēkam. Texta autors gan malacis!

7.novembris 2019, 21:46 Atbildēt

Ir iestājusies debīliķu ēra.

7.novembris 2019, 22:17 Atbildēt

Ej kartupeļus stādi....es nesaprotu....kas notiek ar šo pasauli....????))))....

7.novembris 2019, 22:44 Atbildēt

Kiviča kungs,kadēļ tad katalāņi? kas sniedza tev palīdzību ,kad tur bildejies ''ātrajos"? katalāņi?un vēl...kur lien,ja nekada jega vispar nav? un vel ir jautajums,vai vispar ir kada jega......ja nav,nudien,klusē.

7.novembris 2019, 22:56 Atbildēt

Nu velviens gudrinieks.Bet ja ta padoma,mes sezam rakstam,bet kad ir jaaizstav savas tiesibas,sezam un gudri rakstam.Varbut beidzot saksim darit,nevis gudri spriest.Jo musu valdibai dzin,vini doma ka tur sedes,visu savu atveleto laiku.Un kad naks nakamas velesanas.Atkal solis,un atkal visi skries pie urnam,un balsos par siem pasiem gudriniekiem.Un ka zaga,ta zags.Un viniem visiem ir vienalga.Un ja ta nem-tad Latvijai parmerigi daudz liekezu,sakuma deretu uz pusi visus samazinat.Bet diemzel mes neviens neko nedaram.Un pasakiet ka ta nav....................

7.novembris 2019, 22:58 Atbildēt

Kivic nestradajosais parazits butu vismazak runajis

8.novembris 2019, 0:41 Atbildēt

Lielakie dirseji jau ir sadi kivic veidigie kas ne centu nav maksajusi sistemai lai varetu sanemt artesanu un tadus dotetu valsts

8.novembris 2019, 0:43 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:12

Jaunākās diskusijas