Krauze stāsta par nedienām ēkā, kurā dzīvo

tautaruna.lv 28.jūnijs 2019, 17:00
 
Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency
Žurnālists Arnis Krauze, kurš allaž aktīvi darbojies arī sociālajos tīklos, piektdienas rīta saviem mikroblogošanas vietnes twitter sekotājiem pastāstījis par nedienām, kādas novērojis ēkā, kurā dzīvo.
"Ārprāts. Sajūta, ka esmu pamodies akmeņkaļu darbnīcā," savu ierakstu par konkrētās dienas notikumiem sāk žurnālists. Izrādās, ka dzīvoklī, kurš atrodas zem viņa mitekļa jau no 8:00 bez apstājas urbj sienu. "Vēl zemāk babuļai šķiet, ka no pagraba dzird sava nelaiķa vīra balsi. Viņa pa grīdu dauza ar āmuru," informē žurnālists.

Izlasot A.Krauzes ierakstu vairāki cilvēki ieteikuši, kā atrisināt šādas situācijas. "Nu, kad man blakus pagalmā šlāgeru intensitāte pārspēja visas pacietības tobežas, izvilku puikas skaņu sistēmu un pieslēdzu jūķūbes kanālam “Loud Classical Music To Annoy Your Neighbours” 5 minūtes trompešu un timpānu skaņās un atkal pagalmā dzirdu putnu čalas," norādījis kāds komentētājs.

Savukārt portālā "riga.lv" atrodamajā informācijā teikts, ka "Rīgas pašvaldības policijā skaidro, ka ikvienam ir tiesības savā dzīvoklī klausīties mūziku vai citādi atpūsties, taču šīs tiesības nav absolūtas, jo vienlaikus ikvienam ir tiesības uz mieru un klusumu. Līdz ar to, ja viens kaimiņš skaļi klausās mūziku vai citādi trokšņo un ja tas traucē citiem kaimiņiem, tad ir tiesības saukt policiju, kas katru situāciju izvērtēs."

Tāpat jāievēro samērība policijas saukšanā, piemēram, Rīgas pašvaldības policijas pieredzē ir arī tādi gadījumi, kuros iedzīvotājs sūdzas par to, ka kaimiņš skaļi pārvietojas pa dzīvokli, bet notikuma vietā atklājas, ka kaimiņam ir lauzta kāja un viņš pārvietojas ar kruķiem. Protams, tādos gadījumos policija nesodīs klibo kaimiņu. Tāpat bieži policiju sauc iedzīvotāji, kuriem traucē, ka kaimiņu bērni vai mājdzīvnieki skraida pa augšstāva dzīvokli - arī šādos gadījumos iedzīvotājiem būtu jābūt tolerantiem, jo spēlēšanās ir daļa no normāla bērna attīstības cikla. Taču, ja dzīvoklī ilgstoši rej suns, tad gan ir pamats saukt policiju, jo var izrādīties, ka suns ir pamests viens uz vairākām dienām. Tāpat ikvienam suņa īpašniekam ir jāatceras, ka tikai un vienīgi viņš ir atbildīgs par savu mājdzīvnieku un viņam arī jāatbild par to, ka dzīvnieks traucē apkārtējo mieru.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:16

Jaunākās diskusijas