Covid-19: latvietis sajūsminās par testēšanas apjomiem

tautaruna.lv 8.aprīlis, 17:30
 
f64.lv, Dmitrijs Suļžics
Kāds mikroblogošanas vietnes Twitter lietotājs neslēpj sajūsmu par Latvijā ik dienas veikto Covid-19 testu apjomu.
Viņš raksta, ka testēšanā Latvija ir spējusi būt viena no labākajām Eiropā, iespējams pasaulē. Šajā sakarā viņš neizprot, kāpēc vakcinācijas temps ir zems.

"Testēšana apjoms. Tomēr grūti saprast, kādēļ joprojām nesanāk ieskrieties vakcinācijā, ja testēšanā esam spējuši būt vieni no labākajiem Eiropā, iespējams pasaulē. Testēšana ļoti efektīvs veids, kā mazināt izplatību, jo laicīgāk izķer inficētos un samazina pārnesi tālāk," viņš raksta.

Tikmēr komentāros cilvēkiem dažādi viedokļi.

"Lielā testēšana, visticamāk, ir uz skolu, skolēnu un PII rēķina. Šķiet, ka vēl prātīgāk būtu šīs grupas jau aizvakar (piem. masu vakcinācijas centros) vakcinēt."

"Testēšana ir privāts bizness lielākoties, bet vakcinācija ir tikai ierēdņu plānots un realizēts pasākums. Vienā gadījumā katra liekā kustība un neizdošanās maksā kādam amatu un īpašniekam līdzekļus, bet vakcinācijas kļūdas sedz budžets un politiskā atbildība."

"Tāpēc ka testēt var ikvienu, vakcinēt tikai noteiktas grupas.".

Kā tika vēstīts, veicot līdz šim lielāko testu skaitu diennaktī, otrdien Latvijā atklāti kopumā 643 Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par deviņu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Diennakts laikā Latvijā veikti 23 143 Covid-19 testi, un pozitīvi no tiem bijuši 2,8%, kamēr dienu iepriekš šis rādītājs bija 6,2%.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Ģirtam no vakcīnas un Geitsa stipendijas smadzenes un sirdsapziņa ir galīgi čupā.

8.aprīlis, 22:02 Atbildēt

Nu gadu jau plosās ''nāvīgā sērga'',bet mirušo manu paziņu lokā kā nav tā nav. Cik pie citiem interesējos visi plecus rausta.Bet vakcinēties vajaga.''Tauta runā'' ,ka tikai no ES Pfizer žļurgas ražotāji vēlas saņemt apm.50 miljardus euro.Jūs latvāņi neko nesaprotat,nedalec?????

Vakar, 12:51 Atbildēt

Manā paziņu lokā pirmais no Covid mirušais bija jau pērnā gada aprīlī (tas nebija Latvijā). No citiem/citām inficētajiem/-ām, cik man zināms, visi ir atkopušies. Bet kopsummā cilvēki sēž mājās, iziet tikai uz pārtikas veikalu, ievērojot visus drošības pasākumus.

Vakar, 23:17 Atbildēt

Covids ir pazīstamu un slavenu cilvēku sērga. Apkopējas,ateju tīrītāji un citi melnie to nenoķer. Nav piefiksēts neviens gadijums,ka tīrot reisa autobusus vai vilcienus kāds apkopējs būtu to noķēris.

Vakar, 12:54 Atbildēt

Ja nebūtu veselu cilvēku testēšana, nebūtu par ko brēkt un nevarētu nopelnīt miljardus uz testiem un vakcīnām.

Testi neuzrāda nekādu saslimšanu, covid jau nav grūtniecība, ko var noteikt ar dns testu.

Vakar, 17:51 Atbildēt

katram savs viedokli,es ari iepriekš ticēju par šo sērgu,tagad smejos par šo farsu!

Šodien, 11:36 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:10

Jaunākās diskusijas