Aidis Tomsons: Atpūta Ēģiptē beigusies ar pozitīvu Covid-19 testu

tautaruna.lv 7.aprīlis, 14:30
 
Reuters/Scanpix/LETA
Žurnālists Aidis Tomsons mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar savu kaimiņu pieredzi, kas pēc atpūtas Ēģiptē inficējušies ar Covid-19.

Tomsons ironizē, ka kaimiņi ir laimīgi nosauļojušies, taču ar pozitīvu Covid-19 testu.

"Mani kaimiņi ir laimīgi atgriezušies no divu nedēļu atpūtas Ēģiptē, brauca caur Lietuvu. Izkarsējušies, nosauļojušies. Vienīgā bēda - klepus un pamatīgs nogurums. Šodien tests apstiprināja - COVID," raksta Tomsons.

Tikmēr komentāros cilvēkiem ir dažādi viedokļi. Daļa raksta, ka Covid-19 pāries, bet atmiņas par ceļojumu paliks, tāpēc novēl kaimiņiem ātrāku atsveseļošanos.

"Ziniet, ja jāsaķer kovids, tad labāk siltajā Ēģiptē, nevis mūsu pašu Maximā. Lai kaimiņiem ātri atgriežās veselība!" teikts kādā komentārā.

Savukārt daļa kritizē cilvēkus par lēmumu doties atpūsties pandēmijas laikā.

"Ne visu ir jānosaka ar likumu un noteikumiem, šķirbu likumā vienmēr var atrast, cilvēkiem jābūt pašiem savai izpratnei par lietām un, ja tādas nav, tad, lūk, sekas!" teikts kādā komentārā.

Kā iepriekš skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis, ceļojot ārpus Latvijas, iedzīvotāji patlaban ne tikai riskē saslimt ar Covid-19, bet arī ievest Latvijā vēl līdz šim neatklātus jaunā koronavīrusa paveidus.

Pēc viņa paustā, ceļošana patlaban ir ļoti riskants pasākums ne tikai no saslimstības viedokļa, bet arī saistībā ar jaunajiem vīrusa celmiem. Šobrīd pasaulē parādās aizvien jauni celmi, un kamēr Latvijā izplatās Lielbritānijas paveids, citviet parādās jau tādi jauni celmi, kā, piemēram, Ņujorkas un Kalifornijas. Turklāt, pēc profesora paustā, Indijā ir atrastas tādas mutācijas, kur jau vairāki jaunie celmi kombinējas viens ar otru.

Komentē 13

 
Anonīms
 

Vismaz izkarsējušies un nosauļojušies! It kā infekciju nevarētu dabūt Latvijā. A varbūt jau inficējušies aizbrauca uz Ēģipti? Kā nekā 14 dienas var būt no inficēšanās līdz saslimšanai.

7.aprīlis, 16:20 Atbildēt

Un bijusī hokejista Saulieša sieva, pilota Vasiļevska mīļotā, arī, jptvjmķ, aizbrauca uz Ēģipti!

7.aprīlis, 16:42 Atbildēt

Un cik cilvēkus jau Latvijā paspēja inficēt šie radījumi ?

7.aprīlis, 20:50 Atbildēt

Vajadzēja tomēr arī Ēģiptē staigāt maskās. Gadu mijā divas nedēļas pabiju Grankanārijā, Fuerteventurā un Lansarotē un neko nedabūju. Toties 9 darba kolēģi divu mēnešu laika dabūja smagu COVID-19 tepat Latvijā (darba vietā) un diemžēl viena kolēģe gados arī nomira. Daži vēl turpina ārstēties, bet izskatās, ka tomēr izdzīvos.

7.aprīlis, 23:47 Atbildēt

Tomēr izdzīvos? Gandrīz izklausās, ka tev žēl...

9.aprīlis, 22:55 Atbildēt

Jā,brauca caur Lietuvu. Tātad ,Latvijā iebrauca bez kontroles. Cik paspēja aplipināt, kamēr uzzināja, ka saslimuši ar Covid. Ēģipte nesniedz patiesos datus par Cocid statistiku valstī, lai neatbaidītu tūristus. Tā ka gaidiet šīs Zarazas pieaugumu Latvijā, jo iedegušie tautieši to atvedīs.

7.aprīlis, 23:54 Atbildēt

lidmasīnā daudz dažādu mājsaimniecību, var būt dučiem atsķirigu kovidpaveidu, kādu poti labāk izvēlēties?

8.aprīlis, 6:54 Atbildēt

Nu...kas zin kā tur īsti ir ar to analīzi ;) ka tik nepelna kādu naudiņu,analīzes pa velti jau nav :)

8.aprīlis, 11:54 Atbildēt

Un kā ši informācija iet kopā ar personas datu aizsardzības regulu? Vārdi, protams, nav saukti, bet izskaitļot, kas ir kaimiņi, pie lielas vēlēšanās, nebūtu grūti. Otrs- cik liels pamats ticēt šim valdošās kliķes tribūnam?

8.aprīlis, 12:23 Atbildēt

Kas vispār ir kaimiņi? Ir minēta Tomsona adrese? Tuvākais kvartāls? Daudzdzīvokļu mājā kaimiņi? Kurš zina, kad kurš ir bijis Ēģiptē? Nē, te nav nekāda sakara Vispārējās datu aizsardzības regulas pārkāpumu.

9.aprīlis, 22:58 Atbildēt

Aidītis kā jau kārtīgs "latvietītis vulgaris", nelaiž garām iespēju papriecāties par to, ka kaimiņiem iet slikti! Tā jau nelieši kaimiņi, nosauļojušies un atpūtušies - bet labi ka vismaz saslimuši, vai ne, tomsiniņ aidīti?

8.aprīlis, 12:50 Atbildēt

Pavisam nesen Reinis Lauriks bija uz Āziju kaut kur aizceļojis - kādēļ tomsoniņu aidītis nerēja uz dziedoni? Ak jā, Reinis Lauriks jau savējais, covidiots, masku fans...... ļ

8.aprīlis, 12:54 Atbildēt

Man ir pamatotas aizdomas, ka tu nepareizi saproti vārdu “covidiots”. Jo tieši tu tas esi, ne jau Reiniks vai Tomsons.

9.aprīlis, 23:00 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:38

Jaunākās diskusijas