Mūrniece pamatīgi kritizē "airBaltic" šefa Gausa teikto

tautaruna.lv 22.februāris, 14:30
 
Ģirts Ozoliņš/F64
Bijusī iekšlietu ministre un tagadējā "Hotel Roma" vadītāja Linda Mūrniece asi kritizējusi Latvijas lidsabiedrības "airBaltic" vadītāja Martina Gausa izteikumus LTV raidījumam “de facto”.

Kā vēstīja raidījums, skaidrs, ka Covid-19 krīzes gadā valsts naudu visiem dalīja ar krietni vieglāku roku. Taču līdzšinējais atbalsts “airBaltic” uz kopējā fona izceļas. 250 miljonu eiro ieguldījums ir tik pat liels kā, piemēram, nodokļu pagarinājums visiem Latvijas uzņēmumiem kopā. Gandrīz divtik vairāk nekā izmaksāja dīkstāves pabalstos un algu subsīdijās visa pagājušā gada laikā.

Kompānijas prezidents Gauss intervijā “de facto” apgalvoja, ka papildu naudu vēl nelūdz. Bet vai to darīs, tas būs atkarīgs no vakcinācijas tempiem Eiropā.

Tagad “airBaltic” balstās uz prognozi, ka lidojumu kļūs vairāk martā un aprīlī un rezervācijas normalizēsies septembrī.

Lūgts minēt konkrētākas naudas summas, ar ko nodokļu maksātājiem būtu jārēķinās, Gauss atbild, ka pašlaik “airBaltic” izmaksas ir 3,5 miljoni eiro nedēļā. Tiklīdz būs iespēja lidot, šiem izdevumiem pretī parādīsies arī ieņēmumi.

“Ja jūs man varat pateikt, kad visi lidojumi būs iespējami, tad es varēšu pateikt, cik naudas “airBaltic” vajadzēs,” noteica “airBaltic” prezidents.

Mūrniece šos Gausa izteikumus salīdzināja ar šantāžu.

"Kurš ministrs ir atļāvies pateikt - “kad šis viss beigsies, pateikšu, cik naudas man vajag!!!”

2009.gada krīzē es kā iekšlietu ministre zināju tikai, cik man “jāgriež, jāsaīsina un jāatņem”.
Toreiz budžets visai IeM gadam bija ap 164 miljoniem, tas ir tieši tik, cik Gauss plāno paprasīt palīdzībā, ja lidojumi neatsāksies.
Zināju, ka tad, kad TAS beigsies, beigsies arī mana karjera. Bet nebija jau daudz iespēju izdzīvot.
Un neienāca prātā nevienu šantažēt.
Neprasās šeit iebildes par to, ka airbaltic ir vitāli svarīgs LV. Katrs mēs esam svarīgs un katra joma. Un viens izriet no otra.
Jā - starp citu - airbaltic šefam alga iepriekšējā - miljons gadā?" raksta Mūrniece.
Tikmēr komentāros cilvēki raksta, ka neredz neko sliktu vai nepieņemamu Gausa teiktajā.
"Neredzu īsti iemeslu cepties. Neko jau muļķīgu nepateica. Un man šķiet, ka alga arī Gausam ir pavisam cita tagad," pausts kāda komentārā.

Komentē 7

 
Anonīms
 

Nu vienreiz Sivēnmamma kaut ko jēdzīgu pasaka,ruk,ruk!

22.februāris, 14:36 Atbildēt

Par lidošanu lai stāsta Reiniks, man nav neviens lidotājs zināms, kurš pastāstītu faktisko stāvokli, bet kritizēt uz kaut ko, kas ienāk prātā negribu.

22.februāris, 17:33 Atbildēt

Ko tas Gauss murgo, ka pēc lidojumu atsākšanas atkal būs peļņa! Latvijā pasažieru avio pārvadājumi visu laiku tiek subsidēti.

22.februāris, 19:32 Atbildēt

Re, Tu arī esi lietas kursā, bet es domāju, ka tikai Reiniks pārzina šo sfēru.

23.februāris, 8:30 Atbildēt

airBaltic ir jānomaina prezidents, visa cenu poltika, stratēgija. jānoformulē mērkauditorija, šobrīd cenas uz eiropas pilsētām no Rigas ir 23-32 EUR uz vienu pusi, vai tas ir nopietni? jālido uz berlīni, kopenhāgenu, caur helsinkiem, jo sanāk 150 eur lētāk. Uzņemumā ir vajadzīgas pārmaiņas, jo labāk nopelnīt kautko, nekā uzlikt kosmiskas cenas un laist pustukšas/ tukšas lidmašinas. Gauss ir aizsēdējies, kā tik kās prasa palīdzēbu, tāds uzņemuma vadītajs ar miljons algu airbaltic nav vakjadzīgs

23.februāris, 1:12 Atbildēt

230-320 EUR kļudijos

23.februāris, 1:13 Atbildēt

Lauksaimnieku atbaltīšanai man šķiet ir lielāka jēga nekā no lidostas kurai ir zaudējumi 3 miljoni nedēļā.

Vakar, 8:50 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 7:32

Jaunākās diskusijas