Piedzīvo "šausmīgu attieksmi" Latvijas Onkoloģijas centrā

Viktorija Gabrjuna 17.jūl
 
Oksana Džadana/F64
Kāda sieviete, kas bija devusies uz Latvijas Onkoloģijas centru, lai saņemtu hematologa konsultāciju, atklāj, ka centra darbinieku attieksme bija šausmīga.
Portālā "sudzibas.lv" viņa raksta par par augstprātīgu un iedomīgu attieksmi pret pacientiem reģistratūrā, par ko vēlas brīdināt arī citus.

"Man bija nepieciešama hematologa konsultācija tāpēc devos uz LOC. Tiekot pie lodziņa reģistratūrā, man paziņoja,ka neesmu pierakstīta.
Kad noskaidrojās, ka tomēr esmu ieradusies pareizi, uz jautājumu, kur varu nodot analīzes, man atcirta, ka viņa analīzes neņem.
Kad piegāju painteresēties pie cita lodziņa, man atbildēja, ka nedrīkstu viņiem neko jautāt, jo viņi ir aizņemti!
Rezultātā pašai nācās staigāt pa slimnīcu un meklēt, kur varu nodot analīzes!
Šāda attieksme nav pirmo reizi...
Vai tiešām pacientu laipna apkalpošana šādā iestādē ir neiespējamā misija?" raksta sieviete.

Tikmēr komentāros arī citi cilvēki raksta par negatīvu attieksmi šajā ārstniecības iestādē.

"Onkoloģijas centrā nav nekāda iejūtība pret slimniekiem! Šajā slimnīcā viss ir ar spēku jāizsit. Ārsts lemj - dzīvosi vai mirsi! Viņi paši savi ir pasludinājuši par Dievu!
Attieksme ir pilnīgi zem katras kritikas! Palīdzība tiek sniegta tikai standartā pēc viena šablona visiem!
Lai kaut ko panāktu ir jāskandalē, jābļaustās un jābūt ļoti uzstājīgam, tad kaut ko vēl var "izsist"! Tas attiecās uz ārstiem, medmāsiņas ir pilnīgi pretējas iedomīgajiem ārstiem! Iejūtīgas un savu iespēju robežās cenšas palīdzēt katram!
Ārsti šajā iestādē ir tik aizņemti, ka pie pacienta stacionārā varbūt vienu reizi nedēļā pienāks, bet biežāk ir tikai, ka slimnieks savu ārstējošo ārstu redz 2 reizes. Pirmo reizi stājoties stacionārā un otro reizi, kad raksties ārā, bet otrajā reizē arī nav fakts, ka satiksi ārstējošo ārstu!
ATTIEKSME IR BEZATBILDĪGA UN VIENALDZĪGA!" teikts kādā komentārā.

Jau iepriekš ziņots par medicīnas iestāžu darbinieku un ārstu negatīvu attieksmi pret pacientiem dažādās Latvijas medicīnas iestādēs.

Piemēram, kāda paciente vaino Stradiņa slimnīcas mediķus paviršībā un pēc notikušā vairs nekad nevēlas ārstēties Stradiņu slimnīcā.

Avots

Komentē 23

 
Anonīms
 

Jāraksta sūdzība Viņķelei.

17.jūlijs Atbildēt

Tak vinkjej pie dirsas

17.jūlijs Atbildēt

Viņķele tur visus kā mušmires izspārdīs!

17.jūlijs Atbildēt

cik aprobezotam jabut, lai uz sienas, kur viss uzrakstits lieliem burtiem, ar visiem staviem un kabineta numuriem, bultinam, baztos virsu personalam, kurs tik tiesam nav aiznemts. Jaa, ari manai matei , kad ienaca nodala arstejosais arsts visu izstastija, kas notiks un ka, tad teica, lai isi pirms aiziesanas majas ienak kabineta, vins izstasti par talakajam norisem. Ko gan vinam tur vel darit....paplapat

17.jūlijs Atbildēt

Tie nav aprobežoti, bet gan ļoti slimi un pārsvarā veci cilvēki!!! Ja, es savu mammu nebūtu izvadājusi aiz rokas pa visiem koridoriem, strīpām un kabinetiem- viņa arī būtu kā mežā. Manuprāt slimus cilvēkus šajā situācijā saukt par aprobežotiem var tikai sekls cilvēks bez jebkādām intelekta pazīmēm. Reti kad ko komentēju, bet šis uzsita asinis

20.jūlijs Atbildēt

Nu traki,kad iestādē,kur tā jau cilvēki ir satraukti par savu veselību,ārsti ir tik vienaldzīgi.Uzskatu,ja ārstam savs darbs un slimnieki riebjas,tāds nevar par ārstu strādāt,viņš nav ārsta vārda cienīgs!Vai viņiem par maz naudas? Taad ,lai tā tieši arī slimniekam pasaka,es tevi ārstēšu tikai tad,kaad tu man samaksāsi tik un tik eiro!

17.jūlijs Atbildēt

Labi, ka tur ( un citur) vēl kāds strādā. Viņas apzagušajiem deputatiem pasūdzies !

17.jūlijs Atbildēt

Viena pagale nedeg!!! Gan jau arī pacienti nav bez vainas. Man gan Stradiņos ganAustrumu slimnīcā bija labi ārsti un labas māsiņas.

17.jūlijs Atbildēt

Ja reiz visi tur ir tik ļauni, jāklapē tādi onkoloģijas centri ciet. Lai katrs iztiek ar paša spēkiem un zinašanām. Vajag ar ārstiem izdarīties tā, kā izdarījās tā vecene, kurai nelaiķis Auders bija sadakterējis muguru. Pateicībā tā bāba un vēl citas palīgskolu absolventes viņu ēda, ēda, līdz apēda.

17.jūlijs Atbildēt

Es par Stradiņiem varu teikt tikai labākos vārdus !

17.jūlijs Atbildēt

Ar tādu ministri ārsti degradē, zūd saikne ārsts - pacients. Veidojas saikne "ministre" un viņas padotie, kur pacients rudiments vai kaut kāds traucējošs elements.

17.jūlijs Atbildēt

Cilvēku stulbumam robežu nav! Nedancoja apkārt, viss jāsūdzas! Uz bez tabu vēl uzrakstīt vajadzēja.

Cilvēki jums tiešàm nav ko citu darīt kā tikai sūdzēties????

17.jūlijs Atbildēt

Ārsti un medicīniskais personāls ir uz "izdegšanas" robežas, algas niecīgas, jāraujas vairākas slodzes, valsts (lasi varas pārstāvji) onkoloģijai naudu nedod, Latvija no Eiropas vadošām valstīm ir atpalikusi ne mazāk par gadiem 10. Veselības aprūpe brūk. Mums ceļ pensionēšanās vecumu, bet vidējais mūža ilgums ir niecīgs. Tas ir izdevīgi pie varas esošai kliķei, kas rēķina vienkārši: nav cilvēka, nav problēmu. Respektīvi: rēķinot pēc vidējā mūža ilguma, vidēji nemaz pensija nav jāsamaksā. Milzīgs ietaupījums uz vietējo iedzīvotāju (lasi - aborigēnu) rēķina, kuri ir padarīti par modernajiem vergiem. Kāpēc tiek atbrīvota vieta un moderniem vergiem neļauj (vai pat neliek) ilgāk dzīvot? Jo, centīgākie kā labs darbaspēka resurss ir jāatdod bagātām Eiropas valstīm. Palikušie Latvijā - nav vērtība, jo, visticamāk, ir nodoms Latvijā ievest prekariātu (pasaules bomžus vai tā saucamos bēgļus), kam tiek gatavota augsne. Tajā skaitā ar COVID-19 masu psihozes radīšanu, jo iebaidīts cilvēks ne pret ko vairs neprotestēs. Tas nav vienas dienas plāns, tas ir sātanisks plāns ilgtermiņā. Latvija nav paredzēta latviešiem, mēs savu valsti jau esam atdevuši, var teikt nodevuši, iztirgojuši par spīdīgiem grabuļiem, kam nav nekādas vērtības. Mūsu zeme un dabas resursi, mūsu cilvēki ir pārdoti. Viss, ja šī 13.Saeima paliks pie varas, tad, visticamāk, atpakaļceļa nebūs. Jo viltvārdis savu misiju, kopā ar koalīciju, nīcināt Latviju, pilda pārcentīgi. Tas bija redzams arī tad, kad šis divkosis pavēstīja, ka likumam par mediķu algu pieaugumu pēc būtības var uzpļaut. Tiesiskā valstī likumus neapspļaudītu, bet te ir teritorija, kurā saimnieko nelieši un nelgas, tāpēc arī neko labu nevaram gaidīt. Mediķu attieksme ir tikai sekas tam, ka viņus tāpat kā citus jāj un apjāj gadu no gada.

18.jūlijs Atbildēt

Manam dēam pateica ;Tu neesi izredzētais un tev nav tūkstoši kabatā,un tagad mana dēla vairs nav.

18.jūlijs Atbildēt

Precīzi raksturota situācija onkoloģijas sistēmā. Tā ir kā nāve ieleja, kuru pārdzīvo gan paši pacienti, gan radinieki, kas atbalsta un līdzi jūt savem slimajiem tuviniekiem. Šis raksts ir tikai maza daļa no realitātes, ko nākas tur piedzīvot. Slimais pacients ar visu pierakstu sēž garās rindās uz pieteikto pakalpojumu vairākas stundas, kamēr paliek slikti, nav varianta. Konsīlijs- ārstu apspriede ar pacienta klātbūtni par termiņu sagatavoties kapiem!!!

18.jūlijs Atbildēt

Nezinu gan,es 2006.gadā tiku operēta un nedēļu pēc operācijas gulēju slimnīcā,pie manis katru dienu nāca ārsts,visu smalki izjautāja par pašsajūtu un sūtīja uz atkārtotām analīzēm.Jā masiņu attieksme bija ne tā labākā.

18.jūlijs Atbildēt

Ja netiek galā ar birokratiem..un ta saucamie medicīnas darbinieki tadi ir.--vīzdegunīgi,kropļi..pieraduši pie melnās naudas,tad ar tādiem vienkārši tikt galā..ar radikālām metodēm..par rupju,cinisku izturēšanos salauziet kādu žokli,izsitiet aci vai nometājiet ar granātām..rupjas ,radikālas metodes ātri vien tādus mergļus dara normālus.Jo arsti nav pelnījuši to naudu,kuru bāž kabatās..elementāri..paskaitiet cik liels daudzums Latvijā slimojošo..alerģijas,puņķi,klepus,sāpoši kakli,muguras un visadas citas slimības,kuras šodienas mediķi nespēj ,nav spējīgi ārstēt..neizdevīgi veseli cilvēki.vai arī parēķiniet to nejēdzīgi lieli laiku,lai izstaigātu pa analīzēm,konsultācijā kaut kādas vienas kaites dēļ..Un cik netiek iztērēta nauda??Un uz to “ārsti“ nelietīgi uzvārās.

18.jūlijs Atbildēt

Tas kapitālisms jūtams arī medicīnā. Mūsu medicīna turas uz ārstiem entuziastiem- valdības gadiem mērdētā un nīcinātā medicīna nu ir agonijā. 30 gadus gaidam pozitīvas reformas medicīnā un gudru ministru! Bet valdība spiež uz birokrātiju! Tagad ārstniecības iestādes spiež tērēt miljonus,lai mediķi iziet obligātos datorkursus datu aizsardzībā- tur iet miljoni eiro,kas 1000reiž varāk vajadzīgi kur citur!,bet naudu izgrūž kā obligātajos nekam nederīgajos iepirkumos!

19.jūlijs Atbildēt

Nenovēlu nokļūt Onkoloģijas centrā! Tur attieksme tāda - pats vainīgs, ka slims. Kaut ko nezināji - nāc pēc pusgada, tas nekas, ja jau pusgadu biji gaidījis savu rindu un tā palika neizmantotā.. Kretīnissms

20.jūlijs Atbildēt

Stradinos attieksme ir pienemama,tikai tas covids ir izsitis dazus arstus no sliedem,bet visa visuma apmierinosi.Vai kadam veza slimniekam liekas kad vins ir dieva izredzetais -tacu ne un tiesi tas pats ir arstam vins tak nelemj kam dzivot kam mirt-vins censas glabt un tur jau ir ta ka liktenis lemis.Spriedze slimajam ir baiga ,bet vajag atcereties jebkura situacija tev ir japaliek cilvekam un jauzvedas ta ,lai visi no tevis nenoverstos ,bet gribetu ar tevi komunicet.Un gala iznakumu visbedigakaja aina zin visi vezenieki un ar to jasadzivo un jaizdzivo -talak pa kapiem vienalga neaizraus.

21.jūlijs Atbildēt

Varu teikt tikai vislabāko par onkoloģijas centru: ārstiem un personālu, apbrīnoju un cienu šos cilvēkus, esmu pateicīga viņiem par atgūtajiem 2 gadiem, neesmu viņiem maksājusi un viņi nav man to prasījuši.Tiem, kam grūti orientēties šodienas pasaulē, vajadzētu ņemt līdzi kādu tuvinieku, kas palīdz.

22.jūlijs Atbildēt

visas muļķības -ja tev 50ieks spīdēs zobos -tad uz vēdera līdīs un no pakaļas skries,kas neviens to nesaprot -vēl te tādus sūdus raksta,katrā lodziņā 50!!!!!!

22.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:30

Jaunākās diskusijas