Latvietis Mārtiņš jau 4 nedēļas slims ar Covid-19

Viktorija Gabrjuna 9.apr
 
facebook.com
Mārtiņš Jēkabsons ir viens no tiem šobrīd 577 Latvijas iedzīvotājiem, kuriem diagnosticēts koronavīruss Covid-19. Mārtiņš pirmo vīrusa testu veicis 15. martā, atgriezies no komandējuma Spānijā, un tas bijis pozitīvs. 7. aprīlī Mārtiņa koronavīrusa tests joprojām ir pozitīvs, raksta "skaties.lv".

Mārtiņš atceras, ka 11. marta rītā Spānijas viesnīcā viņš pamodies ar nelielu temperatūru un vieglām kakla sāpēm. Drīz vien medijos izskanējis paziņojums par ārkārtējo situāciju Latvijā un paziņots, ka Spānija ir ‘’bīstamo’’ valstu skaitā.

Mārtiņš, atgriezies mājās kopā ar kolēģi, apņemoties ievērot 14 dienu pašizolāciju un maksimāli ievērojot drošības pasākumus.


‘’No lidostas mājās braucām ar kolēģa privāto auto, sazvanīju savu otro pusīti un ‘’aizsūtīju prom’’ uz 14 dienām, sakot, ka man jāievēro pašizolācija. Abi ar kolēģi ieslēdzāmies katrs savā dzīvoklī, nevienu nesatiekot.
Pašsajūta nebija pasliktinājusies - joprojām bija viegli, pavisam nedaudz paaugstināta temperatūra un nedaudz spiedoša sajūta krūtīs. Varbūt trīs reizes dienā ieklepojos,’’ atceras Mārtiņš.

Lai arī viņam šķitis, ka tas diez vai būs Covid-19 - gan jau kāds parasts pavasara vīruss, viņš godprātīgi sazinājies ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), pieteicies uz analīzēm. Braucis pats ar savu personīgo auto, nodrošinājies ar visu nepieciešamo aizsardzību, ar ne vienu pa ceļam nav kontaktējies.


‘’16. marta rītā saņēmu no SPKC zvanu, ka analīzes ir pozitīvas. Tiku instruēts, lai palieku mājās, centra pārstāvji pamatīgi izjautāja par visu - kur esmu bijis, ko saticis.

Bija patīkami pārsteigti, ka jau uzreiz pēc ierašanās no Spānijas esmu pašizolējies - izrādās, ka lielākā daļa atbraucēju ir jāpiespiež ievērot kādus piesardzības pasākumus.


15 minūtes pēc sarunas ar SPKC saņēmu zvanu no ģimenes ārstes. Varēju just, ka esmu viņai pirmais klients ar Covid-19 - viņa īsti nezināja, kā pareizi darīt, taču vēlos akcentēt, - rīkojās pēc labākās sirdsapziņas.

Man izrakstīja zāles. Biju pārliecināts, ka, ja jau Covid-19, tūlīt būs baigā ķīmija, antibiotikas. Nē - man lika lietot vienkāršus bezrecepšu medikamentus,’’ stāsta Mārtiņš.

Mārtiņš pavadījis laiku mājās, ievērojot visus ārsta nosacījumus, ne ar vienu nav saticies. 24. martā pie viņa uz mājām ieradušies ārsti, lai veiktu papildu analīzes, arī tās bijušas pozitīvas.

‘’Biju mazliet pārsteigts, jo nekādu simptomu vairs nebija. Mazliet sašļuku, turpināju ievērot pašizolāciju un gaidīju nākamo testu pēc nedēļas,’’ tā vīrietis. Viņš atklāj, ka nelāgākais šajā situācijā bijusi apziņa, ka īsti nezina, kā rīkoties.

‘’Ja jūties slims - ārstējies. Bet man nebija vairs nekādu simptomu. Atlika vien sēdēt mājās un gaidīt,’’ tā Mārtiņš.

Kas interesanti, kolēģa, ar kuru Mārtiņš kopā devies komandējumā, dzīvojis vienā viesnīcas istabiņā un ar kuru kopā no lidostas vienā automašīnā atgriezies mājās, Covid-19 analīzes jau no sākta gala bijušas negatīvas.

‘’Lai gan viņam arī bija tādi paši simptomi un visas šīs dienas pavadījām plecu pie pleca, viņa analīzes bija negatīvas. Neskatoties uz to, viņš arī ievēroja 14 dienu karantīnu un nu jau ir atgriezies darbā.
Domāju, ka ar vīrusa avotu saskārāmies kādā no tikšanās reizēm komandējumā - visas dienas pavadījām telpās, tiekoties ar cilvēkiem no visas Eiropas, tostarp Itālijas.

Kāpēc es saslimu, bet kolēģis ne, lai arī visu laiku bijām blakus, to nevaru pateikt,’’ spriež Mārtiņš.

31. martā viņš instruēts pats, ievērojot visus drošības pasākumus, doties uz ‘’Gulbja laboratoriju’’ atkārtoti veikt testu. Mārtiņa noskaņojums bijis pozitīvs - kopš pirmo simptomu parādīšanās pagājušas jau vairāk nekā 20 dienas, vairāk nekā divas nedēļas būts izolācijā, simptomu vairs sen nav.

Liels bijis pārsteigums saņemt rezultātus - atkal Covid-19 pozitīvs.

‘’Tad gan es drusku sašļuku. Jautāju ārstiem - ja simptomu nav, ko man darīt, ko ārstēt? Cik ilgi es būšu Covid-19 pozitīvs? Ne SPKC, ne ģimenes ārsts man nevarēja atbildēt.

Pats ar sevi divatā nosvinēju dzimšanas dienu 6. aprīlī, no rīta atkal devos nodot analīzes. Šoreiz tās beidzot bija negatīvas.

Taču likums nosaka, ka, lai tevi atzītu par veselu un tu varētu iet sabiedrībā, ne ātrāk kā pēc 24 stundām jāveic vēl otras analīzes, arī tām jābūt negatīvām. Tad tu skaities vesels,’’ stāsta Mārtiņš.

7. aprīlī viņš nodevis otrās analīzes un neticējis savām acīm - atkal Covid-19 pozitīvs.


Vīrietis zvanījis uz laboratoriju, jautājot, vai nevarētu būt pieļauta kāda kļūda. Kļūdas neesot.

Nākamās analīzes Mārtiņam jāveic 11. aprīlī, un viņš vairs neko negaida.

Avots

Komentē 13

 
Anonīms
 

Iespējams ,ka ir daudz cilvēku, vīrusa nēsātāju , kuri nav slimi - ar tiem jāstrādā zinātniekiem, tad varbūt būs rezultāts un kāda saprašana par vīrusu.

9.aprīlis Atbildēt

Mums jau ir visādi BIOR un līdzīgie!

11.aprīlis Atbildēt

Varbūt vajag izdezinficēt Mārtiņa mājvietu jo viņš visu laiku tajā dzīvo kopā ar bacīļiem kuri lidinās viņam apkārt?

9.aprīlis Atbildēt

Arī domāju, ka Jums, Mārtiņ, vajadzētu censties vairāk un biežāk nodezinficēt dzīvesvietu (piem., gultasveļu, dzīvesvietas invntāru u.c.), kurā atrodaties, kā arī, gadījumā, ja par maz lietojat šķidrumu, vairāk dzert šķidrumu un papildus uzņemt kādus vitamīnus.

9.aprīlis Atbildēt

Māriņ,liekas tev ir augsts testosterona līmenis.Plus adrenalīns.Nevar izslēgt paaugstinātu vairogdziedzera darbību.Tas kopā pazemina imunitāti.Gan katrs faktors atsevišķi, gan kopā. Rodas pretruna.Spēcīgs organisms zema imunitāte.Jāparunā ar ģimenes ārstu.Kā pazemināt testosteronu.Neskatīties attiecīgas filmas.Regulāri nolaist tvaiku.Oliņas turēt siltumā, nevis vēsumā.Totāla dezinfekcija,kā jau minēts.Svaigs gaiss. Sauīte mērenās devās.Jo saule pastiprina seksualitāti.Jāpaskatās uz fokālajām infekcijām.Zobi,rīkle,aizdegune...

C vitamīns bet tikai dabiskā veidā. Parunāt ar ģimenes ārstu par cinka tablešu nepieciešamību. Apelsīni citrons,nepārspīlējot.Pārbaudīt zarnu mikrofloru.Aizcietējumu bieža neformēta vēdera izeja.Gāzēšanās. Lietot biokefīrus.Probiotikas.Saudzējoša diēta. Nekādus kečupus, etiķus,piprus,sevišķi maltos.A provitamīns, burkāni.To termiski apstrādāt un lietot ar nelielu eļļas devu.Zarnu flora ir ļoti svarīga imunitātes sastāvdaļa. Apskatīt asins analīzes un leikocītiem un limfocītiem.

Ir preperāti,kas leikocītus palielina.Bet viņi maksā dārgi.Viena injekcija vairāk par 300 eiro.Lai veicas.

9.aprīlis Atbildēt

Leon, paaugstināta vairogdziedzera darbība (tātad arī paātrināta vielmaiņa), ne reti nāk komplektā tieši ar agresīvu imunitāti, tāpēc varbūt nevajag censties stādīt diagnozes caur internetu. Ja Mārtiņam būtu zema imunitāte, diez vai Covid-19 viņam būtu izpaudies tik viegli (ar pāris reižu ieklepošanos dienā un nedaudz paaugstinātu temperatūtu sākumā).

Nevajag savas problēmas "atstarot" uz citiem cilvēkiem.

10.aprīlis Atbildēt

Leons labi nodeva - Tev vajadzētu Stradiņos strādāt, tad pēc Taviem visiem izmeklējumiem(kuri ir diezgan loģiski un pamatoti) slimnīcas valdes algām naudas vairs nepietiktu!

Ko Jūs visi par to imunitāti varat fantazēt, zema, augsta, aktīva, neaktīva, ņemat taču un uztaisiet imunogramu vai vismaz pie sakarīga imunologa aizejiet!!!

Un kur ir mūsu spicie zinātnieki, aiziet ir materiāls, ņemat uz šancējiet, gan jau knariņš ar miņķeli finansējumu iešķiebs!!!

11.aprīlis Atbildēt

ķiniešu testi, varbūt ar tiem testiem kautkas ir greizi. Vai uz tiem pilnīgi var paļauties? vai ari Zviedri saka, ka 80 % var simptomus nemaz nejust

9.aprīlis Atbildēt

Cilvēks ir slims, bet pašam jādodās uz aptieku, labaratoriju u.t.t.

Tas ir kaut kāds sviests, ja valsts nevar nodrošināt zāles un atbraukt uztaisīt analīzes uz mājām. Tas labi, ka šis cilvēks ir tik apzinīgs un visticamāk pārvietojoties ārpus mājām ievēro maksimālus piesardzības pasākumus.

10.aprīlis Atbildēt

Lūdzu teksta autoram paskaidrot, ko nozīmē raksta pēdējais teikums: "...un viņš vairs neko negaida."?

10.aprīlis Atbildēt

Ja tas vīruss patiešām ir tik dzīvotspējīgs uz dažādām virsmām kā runā....ienāca prātā zobu birste!

10.aprīlis Atbildēt

Zobu birste pēc katras zobu tīrīšanas jāietin plastmasas maisiņā, jāaizvalcē un jāizmet ārā!

11.aprīlis Atbildēt

Uz dažādām virsmām To kroni atrast var, bet cilvēka organismā, asinīs - vīrusa slodzi, antivielas, antigēnus, atrast vēl nav iemācījušies, bet tamponus pa deguniem un rīklēm baksta!!

Bija raksts, ka šie tamponu testi nav baigi uzticamie, tie var noreaģēt arī pie līdzīgiem vīrusiem un baktērijām - adenovīrusi, mycoplasma pneimoniae, u.t.t

11.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:54

Jaunākās diskusijas