Pircējs pikts par Latvijā nesamērīgi augstajām cenām

tautaruna.lv 20.sep 2019
 
Dāvis ŪLANDS, F64 Photo Agency
Brīvdienās ieejot kādā no Lietuvas veikaliem, kas atrodas tuvu Latvijas robežai, nevar nepamanīt, ka pircēji vidū lielākais vairums ir Latvijas iedzīvotāji. Tas nav pārsteidzoši, jo iepirkšanās Lietuvā viennozīmīgi ir saudzīgāks process maciņam, nekā iepērkoties pašu zemē. Mūsu nauda paliek Lietuvā.

Arī facebook lietotājs Viesturs B. pamanījis krasās cenu atšķirības.

"Nekad nebiju iedziļinājies un iesprindzis ne par degvielas cenu starpību, ne par pārtikas cenu starpību starp Latviju un Lietuvu. Te nu man sanāca pabūt komandējumā Lietuvā un atgriežoties, mani palūdza atvest mājās kafiju. Iegāju pirmajā veikalā un nopirku kafiju, atcerējos ka mājās bija beigušies makaroni un pa ceļam paķēru arī suši rīsus. Pie kases biju šokā... Kopā 8.94eur, par 2 pakām Barilla makaronu, jau pieminētajiem sušī rīsiem, Merrild in cup 400gr kafiju, divām 100gr šķīstošajam kafijām Nescafe Classic un maisiņu. Mani ļoti ieinteresēja, cik tad pie mums maksā šie produkti. Šeit es vēlreiz noķēru šoku... Merrild in cup 200gr Latvijā uz akciju maksā dārgāk, nekā Lietuvā 400gr... Makaroni Latvijā 1.65eur, Lietuvā 0.93eur...

Ekrānšāviņš

Pārējo vairs salīdzināt negribējās. Šeit gribas lamāties visiem necenzētajiem vārdiem, kurus zinu, uz mūsu, vārda tiešā nozīmē - slimo valdību.

Gribu atgādināt, ka minimālā alga Latvijā ir 430eur/mēnesī, bet Lietuvā 555eur/mēnesī. Latvijas degradētie liekēži, morālie kropļi, zagļi un pārējie mēsli Saeimā! Jūs vispār draudzējieties kaut nedaudz ar veselo saprātu??? Jūs stāstiet, cik labi mums ir dzīvot izzagtajā Latvijā, bet realitāte taču ir pavisam savādāka," raksta Viesturs.

Komentē 18

 
Anonīms
 

kafijai mūsu valstī ir akcīzes nodoklis.

20.septembris 2019 Atbildēt

Sen vairs Latvijā neiepērkos,četri cilvēki sametamies degvielai un braucam uz Biržai.

22.septembris 2019 Atbildēt

100% taisnība - liekēži, morālie kropļi, zagļi un pārējie mēsli Saeimā!

20.septembris 2019 Atbildēt

..dzirdēju arī ka ceļi tur esot baigi labi un neiekasē nekādu ceļu nodokli..

20.septembris 2019 Atbildēt

Valdība vai Saeima netirgojos ar pārtiku Latvijā. Nav ko viņus lamāt par cenām. Cenas nosaka mazakumtirdzniecības uzņēmumi, vai citiem vārdiem - privātais sektors. Žēl ka Viesturs to nezin.

20.septembris 2019 Atbildēt

Bet viņi to pieļauj un atbalsta

20.septembris 2019 Atbildēt

...cenu komponentes ir nodokļi...akcīzes,PVN utt. un tos nosaka valdība un apstiprina Saeima. Tā kā ir par ko viņus lamāt.Žēl ,ka Sveta to nezin....

21.septembris 2019 Atbildēt

Toties valdība apliek ar pamatīgiem nodokļiem, un mazumtirgotājiem ir jāceļ cenas.Sveta vispirms uzzini kādi nodokļi ir citur,un tad muldi.

22.septembris 2019 Atbildēt

Viesturam B. ir pilnīga taisnība-produktiem ar akcijas cenu un bez tās nav nekādas atšķiirības. Sajūta tāda, ka dzīves līmeņa ziņā mēs dzīvojam vecās Eiropas valstī, bet faktiski mūsu zemāko slāņu pirktspēja ir ļoti zema. Ja vienā dienā iztērē 10 eiro, tad pēc pārtikas nedrīksti iet 3 dienas vismaz, citādi galus nevar savilkt līdz mēneša beigām. Tad nu ēd un domā, ko darīt tālāk. Tā nu ir šajā zemītē ar to iztikšanu.

20.septembris 2019 Atbildēt

Lai Viesturs pats izveido mazu veikaliņu un tirgojas par Lietuvas cenām. Kaut vai interneta veikaliņu. Tā darbojoties, radīsies sapratne par procesiem. Veiksmi!

21.septembris 2019 Atbildēt

Ja naudu izved no valsts, tad tā ir kolonija, ja Latvijā pelnītā nauda paliek valstī un tiek tērēta ekonomiskai attīstībai, tad to var saukt par neatkarīgu ES valsti. Mūsu valstī vietējās mazās bodītes tika mērķtiecīgi iznīcinātas, jo tad pastāv konkurence. Un iznīcināja ar nebeidzamo kases aparātu maiņas maratonu. Tagad ārzemnieku lielveikalu ķēdes bez uztraukumiem var pat vienoties par preču cenām. Arī valdībai labi, dārgāk pārdota prece, lielāks ienāk nodoklis no pārdotās preces. Vienīgais kreņķis, iedzīvotāji bēg no valsts un ienākumi sarūk. Arī par pārdotām precēm skaita ziņā uz cilvēku nevienam galva nesāp, rēķina IKP naudas izteiksmē, ne jau kafijas bundžiņās un maizes kukuļos. Toties var ekonomēt uz ārstniecības iestādēm un mācību iestādēm, sabiedrisko transportu. Visi jau neaizmuks, pa vecām, padomju laikos iestaigātām taciņām ievedīs tos pašus krievvalodīgos. Kas notiek valstī puvušajam galam neinteresē, ne ar vienu daudz nerunā, ne vienam ''neriktīgam'' viedoklim daudzos mēdījos ceļš slēgts.

21.septembris 2019 Atbildēt
are > juris.5bdb034a4d835

"Ja naudu izved no valsts, tad tā ir kolonija," - blēņās, pats šo likumu tikko izdomāji. Klasiskās kolonijas kā Indija priekš Anglijas bija vajadzīgas gan kā ražotājas, gan kā patērētājas. Noteicošais vai ir kolonija vai nav, laikam vadība no centra.

Glavenā problēma, ka ģimenes uzņēmumiem ir tāds pats nodoklis, kā lietirgotājam. Anglijā valdība no mazajiem uzņēmumiem vispār neņem nodokli, laimīgi ka kāds strādā un nesēž sociālajam budžetam uz kakla ar bezdarbnieku pabalstiem. Mums ar vajadzētu ieviest līdzīgu sistēmu...

Cenas, zinu par itālijas lielveikaliem, kā PAM, Carefour, Coop mums protamsd ir zemākas vidēji divreiz. Alkohols. Vīns protams ir divas-trīsreiz lētāks, un lētākais vīns nav tāda salieta šļura, kā mums, - normāls galda vīns. "Tavernē" tetrapakā 1 litrs - 1.29 Eu. Alus, pēc jaunajiem akcīzes nodokļiem (pie mums), ir aptuveni tādā pašā cenā. - 0.5-0.66 l - 0.65-0.89 eu.

Gaļa ir divreiz dārgāka, tas pat attiecas uz dārzeņiem un augļiem. Kartupeļi - 2 euro kg. Tai pašā laikā ir iespējams nopirkt reālas budžeta preces Coop makaroni piem 0.5 kg - 0,42 eu. Lētākie Coop čipši 320 gr - 1.15 Eu. Bagete 300 gr - 0.55 eu. Kaut kas līdzīgs doktordesai ~ 10 eu/kg. Lētākais akcijas prošuts ~15 eu/kg. Vītinātā desa, kā mums spāņu Serano - 14 eu/kg.

21.septembris 2019 Atbildēt

Zem nodokļu sloga te mazais veikaliņš neizdzīvos,par Lietuvas cenām te nav iespējams tirgoties,ja nu vienīgi nelegāli. Atvērsies Lidl,viņam nesanāks turēt Lietuvas cenas.

22.septembris 2019 Atbildēt

To laikam sauc par tirgus ekonomiku un, ja cilvēki pērk, tad jau viss kārtībā, var celt cenas, cik ienāk prātā. Kad vairs nepirks, tad arī cenu celšana apstāsies un varbūt pat sāks kristies. Bet pērk taču, jo vajag un citur nopirkt nevar. Un tas, ka citur nopirkt nevar, lūk, tas ir nepareizi. Izvēlei jābūt, tikai tad tas ir kārtīgs kapitālisms. Ja nav izvēles, tad tas pats padomju sociālisms vien ir. To, kas te tagad saimnieko mūsu tirdzniecībā jau pavisam droši var dēvēt par karteli - konkurences taču nav.

21.septembris 2019 Atbildēt

Da labi... Ko nozīmē LV privātais beznodokļu bizness, varam paskatīties, ko maksā aizdžit mašīnu uz servisu vai izsaukt santehniķi... Arī sanāk 2-3x dārgāk kā Lietuv,a, un ar nodokļiem tav nav nekāda sakara. Kādi iedzīvotāji, tāda Saeima, no iedzīvotāju vidus vien ievēlam. Un tas, ka no 26 PSRS rajoniem izveidoja 110 pašvaldības ar vietējiem liekēžiem, arī daudz ko pasaka...

24.septembris 2019 Atbildēt

.....tralla-llaa,tralla-llāā,a pastalnieki danco!!!

24.septembris 2019 Atbildēt

latvija ne tikai celtnieciba ir kartelis bet ari starp aptiekam un partikas tirgotajiem.Visur ir sarunatas sava starpa paaugstinatas cenas.Ta luk ir patiesiba.

25.septembris 2019 Atbildēt

Šauļos ir 2 Lidl, Norfa u.c. veikali, jābrauc ap 300 km turp un atpakaļ ......... arī man nepatīk barot muļķu zemes "biznesa meņus" ...............

25.septembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:48

Jaunākās diskusijas