Nedēļas laikā mūžībā devušās divas Saeimas deputātes

tautaruna.lv 26.jūn
 
F64
Pagājušajā nedēļā Saeimas deputāti ar klusuma brīdi pieminēja divas bijušās parlamenta deputātes, kas devušās aizsaulē - Latvijas lauku cilvēku aizstāvi Annu Seili un trimdas latvieti Vairu Paegli, vēstīts Evijas Kalnbērzas un Edgara Orlova materiālā "Klusuma brīdis Saeimā" izdevumā "Privātā Dzīve".

Paegle nomira 14.jūnijā ASV, savās mājās Hārtfordā. Kā atklāja Vairas Paegles viens no tuvākajiem cilvēkiem dzimtenē Ligita Kovtuna, Vairas aiziešana bija kā zibens spēriens no skaidrām debesīm.

"Zināju, ka viņai ir veselības problēmas, bet nedomāju, ka tik nopietnas," sacīja Kovtuna, piebilstot, ka, pēc Vairas vīra teiktā, viņa esot aizgājusi ļoti mierīgi.

F64

Savukārt Anna Seile mūžībā tika aizsaukta 79 gadu vecumā. Pēdējos dzīves gadus Seile pavadīja savā mājā meža ielokā Slīterē.

Zināms, ka Anna ilgstoši slimoja, bet viņa varonīgi cīnījās ar savu slimību.

"Nekad nesūdzējās, lai cik slikti arī bija. (..) Nesen sākās straujš veselības stāvokļa pasliktinājums, kas aizsauca Annu no šīs saules," atklāja valodniece Janīna Kursīte Pakule, kas bija viena no Annas Seiles labākajām draudzenēm.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Neko labu tās abas dāmītes nav devušas mūsu tautai un valstij !!!

26.jūnijs Atbildēt

Vai tad kauna nemaz nav , vēl apriet mirušus cilvēkus .

26.jūnijs Atbildēt

Bet ko Tu edi devis šai valstij? Vai tikai to,ka spēj darba laikā atrast laiku un ierakstīt savas nievas par cilvėkiem, kuri vairs nevar sevi aizstāvēt?

26.jūnijs Atbildēt

Vai esi aizmirsis, ka pa aizgājējiem sliktu nerunā. Mums katram ir sava uts. Protams cita acī skabargu redzam, bet savā baļķi neredzam.

26.jūnijs Atbildēt

Kā Tev kauna nav...???!!!

27.jūnijs Atbildēt

Vai tad Seile nebalsoja par to, lai būtu mūsu valsts?!

27.jūnijs Atbildēt
Marika Folberga > ilze.maksteniece

Ir jārunā un jāsaka taisnība,nevis liekuļot

28.jūnijs Atbildēt

Lūgums Janīnai atsūtīt man sava e pasta adresi! Līdzjūtība visiem! elvismuseumlv@gmail.com

30.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 12:03

Jaunākās diskusijas