Lindu Mūrnieci pamatīgi sadusmo VID rīcība

tautaruna.lv 26.jūn
 
F64
Linda Mūrniece savā Facebook kontā ar paziņojumu vērsusies pret Valsts ieņēmumu dienestu (VID).

Uzņēmēja raksta: "Esmu no tiem uzņēmējiem, kas neiesaistās publiskā karā pret VID, jo pieņemu, ka taisnība var būt gan vienai pusei, gan otrai.

Tomēr šodien pievienojos tiem Latvijas uzņēmējiem, kuri saka, ka Valsts ieņēmumu dienests mums liek justies kā noziedzniekiem, tiklīdz rodas savstarpēja komunikācija.

Mūrniece pirms dažām nedēļām izveidojusisavu uzņēmumu un lūdzu to reģistrēt kā nodokļu maksātāju: "Ar mērķi paplašināt viesnīcas apsaimniekošanas darbību un paplašināties vispār. Jau astoņus gadus vadu pašreizējo uzņēmumu un gribas iet līdzi laikam, mainoties pašai un mainot darbības stratēģiju.

Gandrīz pusmiljonu eiro katru gadu nomaksāju nodokļos un pat tad, kad neklājas pārāk labi, nepalieku parādā valstij. Pēc nodokļu nomaksas peļņas, kā jau daudziem nav, tomēr bizness tiek uzturēts un paši sev algas maksājam, tātad - dzīvojam kopumā labi. Pačīkstam par nodokļu slogu, bet mēģinām iet uz priekšu.

Tiklīdz VID uzzināja par vēlmi reģistrēties kā PVN maksātājam, izsūtīja vēstuli uz divām lapām, pieprasot ziņas, kāpēc man tā firma vajadzīga, vai man vispār būs darbinieki, kur es tos ņemšu, kāda būs viņu kompetence... Vēl daudz jautājumu, atbildes uz kuriem atrodamas datu bāzēs, uzņēmumu vadības teorijā vai nav atbildami vispār, jo uzdoti nākotnes un pieņēmumu formā.

Visa vēstule tādā "tonī" , ka saprotu - esmu nogrēkojusies valsts priekšā, vēloties kaut ko mainīt savā biznesā. Uz jautājumiem, protams, atbildēsim un PASKAIDROJUMUS sniegsim. Jo citētie likuma panti ir iespaidīgi un skaidrs, ka palikšu bez iespējas maksāt nodokļus, ja VID darbiniecei, kas tos sacerējusi, kaut kas neiepatiksies.

Tomēr pēdējais teikums vēstulē neatstās vienaldzīgu nevienu - "lūdzam pamatot nepieciešamību reģistrēties VID PVN maksātāju reģistrā"... Varbūt tādēļ, lai varētu maksāt valstij nodokļus?"

Komentē 5

 
Anonīms
 

Saprotu, ka jautājumi ir neērti, bet valsts nodrošinās lai neveidotos jauni pvn izkrāpšanas firmas. Ja nāk īrnieks īrēt telpas īpašnieks arī sīki iztaujā, vai varēsi maksāt, ar ko nodarbojas utt. Tikai normālu, mazliet vairāk iecietības un sapratni, katru dienu jau jaunu firmu nereğistrēsiet.

26.jūnijs Atbildēt

planktona paaudze ne to vien ....!

26.jūnijs Atbildēt

Nu kontrolēt vajag,kā jau te rakstija ,visādi uzmetēji saradušies.

Nu lindiņas bildi šisdienas vajadzēja ielikt,ko jaunibas foto liekamA?

26.jūnijs Atbildēt

Neko jaUnu jau Mūrnieces kundze neatklāja . VID attieksme pret uzņēmēju vienmēr ir bijusi un domāju vēl kādu laiku arī būs , ka uzņēmējs ir Valsts ienaidnieks , kurš jāiznīcina . Tā vietā lai palīdzētu uzņēmējam ( kā tas notiek civilizētās valstīs ) mūsu VIDs izdarīs visu , lai uzņēmēju pazemotu . Viss no personiskās pieredzes . Novēlu izturību un pacietību cīņā ar VID . Bet ja runājam par reģ kā nodokļu maksātājam , nekur nēesmu dzirdējusi , ka kāds saka “ es reģistrēśos , lai taisītu shēmas )

26.jūnijs Atbildēt

Derētu VIDam biežāk atgādināt, no kādas naudas paši eksistē un barojas - naudu PELNA uzņēmēji! Un budžeta iestādes tērē tieši uzņēmēju nopelnīto naudu! Mēs visi maksājam daudz un dažādus nodokļus. Un VIDs tā vietā, lai veicinātu biznesu un palīdzētu uzņēmējiem, visādi pazemo un traucē normāli strādāt! Bet, varbūt tā ir apzināta kaitniecība valsts mērogā...?

26.jūnijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:02

Jaunākās diskusijas