Gobzems: Jurašs nav varonis

tautaruna.lv 30.janvāris 2019, 16:00
 
Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vakar nolēma atbalstīt aicinājumu izdot kriminālvajāšanai deputātu Juri Jurašu, par to savu viedokli sociālajā vietnē Facebook paudis arī politiķis Aldis Gobzems, norādot, kāpēc tas esot bijis pareizs solis.
"Kāpēc uzskatu, ka Jurašs nav varonis un ir jāizdod kriminālvajāšanai. Daži argumenti. Pirmais. Loģika un pieejamā informācija saka, ka “ziņošana” medijiem par kukuļa piedāvājumu drīzāk bija vēlme brīdināt piedāvātāju, shēmas dalībniekus par briestošām nepatikšanām un ļaujot izvairīties no tām. Kāpēc gāja pie medijiem, nevis SAB, Drošības policijas, Valsts policijas, prokuratūras, Nacionālās drošības komisijas un klusi nesagatavoja piedāvātāju aizturēšanu?" taujā Gobzems.

Viņš atzīst, ka otrkārt, kukuļņēmēju un devēju aizturēšana bija Juraša tiešais darba pienākums, par ko viņam nodokļu maksātāji maksāja algu. Tātad viņš neesot izpildījis savu darba pienākumu. "Kāpēc augsta ranga operatīvais darbinieks ar attiecīgām pilnvarām, kāds nešaubīgi bija Jurašs, pats neaiztur kukuļa piedāvātājus? Vai jebkad no Juraša publiski ir bijis pateikts, kurš tieši kukuli piedāvājis? Jo, ja jau bijis piedāvājums, tad ir konkrēts piedāvājuma izteicējs ar konkrētu vārdu un uzvārdu," norāda Gobzems.

Treškārt, politiķis pieņem, ka Jurašs publiskajā telpā, acīmredzami, nav stāstījis visu patiesību. Viņš kā piemēru norāda Trasta komercbankas publiski zināmo epizodi, kur Jurašs vispirms zvana lieciniekam un pēc telefoniski paša sarunātas tikšanās atstāj lieciniekam bijušās darbavietas KNAB vizītkarti, “lai būtu kontakti”.

"Paga, kā tad Tu, mīļais draugs, piezvanīji, ja jau kontaktu nebija?
Ceturtais. Par citu tēmu. Kāpēc Taureņu pirts sarunas plauktā nogulēja gadiem un kāpēc Rimševičs šī iemesla dēļ tika pie atkārtotas ievēlēšanas? Vai varētu būt tā, ka Jurašs valdības veidošanas laikā kopš ievēlēšanas ir ticies un draudzīgi tērzējis ar Taureņu pirts sarunu dalībnieku Jaunupu? Varbūt tāpēc tās pirts sarunas gadiem gulēja plauktā? Piektais. Tiesiskā valstī tiesa ir tā, kas noteiks, ir vai nav atbildīgs. Šo jautājumu nav nekādas kompetences izvērtēt Saeimai. Tas arī ir “Bezkompromisa tiesiskuma” jautājums - kāpēc tik ļoti Jurašs baidās no attiecīgā tiesas procesa?" jautā Gobzems.

Politiķis norāda, ka Latvijā ir bijis gadījums, kad deputāta neizdošana kratīšanai ir bijis pamats ārkārtas Saeimas vēlēšanām.

Jāatzīmē, ka Gobzems jau iepriekš skarbi izteicies par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, norādot, ka tā vietā, lai bez kompromisiem izdotu savu biedru, JKP “Bezkompromisu tiesiskums” nozīmēs to sargāt. Iepriekš par šādu sargāšanu, kad netika atļauta Šlesera dzīvesvietas kratīšana, tika atlaista Saeima. Tagad to sauc par “Bezkompromisa tiesiskumu”," atzīmē politiķis.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

Vēl sadaļā

 
 
 
 
 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:03

Jaunākās diskusijas