Līvbērzes pagasta iedzīvotāji šokēti par notiekošo kapos

tautaruna.lv 15.jūlijs 2021, 17:30
 
Dace ar vīru visai bieži dodas uz Jaunciema kapiem Līvbērzes pagastā, lai apkoptu tur guļošo atdusas vietas. Taču viņus jau ilgstoši nomoka nepatīkama problēma, kura vairāku gadu garumā tā arī nav atrisināta, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Sieviete ir pamanījusi, ka kapu tuvumā atrodas divi konteineri, no kuriem nāk nepatīkama smaka.

"Uz konteineriem ir apzīmējums, ka tur ir bīstamie atkritumi. Zīme ir atbilstoša tām, kuras lieto pie Covid-19 infekcijas perēkļiem. No šiem konteineriem nāk nenormāla smaka, kas piepilda visus kapus. Iedomājaties, kā jūtas tie cilvēki, kuri ir šeit atnākuši sakopt savu tuvinieku atdusas vietas, vai tie, kuriem šeit notiek bēres," stāsta Dace.

Dacei ir aizdomas, ka tā ir līķu smaka, viņa pieļauj, ka tur atrodas beigti dzīvnieki. Tomēr, kāpēc konteineri ir izvietoti kapos, nav ne jausmas.

Arī citi kapu apmeklētāji ir pārsteigti, ka tik tuvu kapu kopām novietoti konteineri. Nepatīkamā smaka nokļūst līdz nāsīm, ja mainās vēja virziens.

Iedzīvotāji ir mēģinājuši runāt ar kapu pārzini, taču līdz šim neveiksmīgi.

"Tas ir pašvaldības pārziņā, konteineros ir meža zvēri. Mednieki tur liek mežā atrastos beigtos dzīvnieku līķus. Esmu daudz cīnījusies, bet, tā kā tas ir pašvaldības rīkojums un viņu zeme, es neko nevaru izdarīt," skaidro kapu pārzine Aija Smirnova.

Līvbērzes pagasta pašvaldība norāda, ka patiesībā konteinerus nav bijis, kur citur nolikt, tāpēc izvēlēta kapu teritorija. Tik tiešām konteineros atrodas ar mēri slimo mežacūku līķi.

Ar Pārtikas un veterināro dienestu viss ir saskaņots, konteinerus izvedot vairākas rezies gadā. Šobrīd konteineri ir pustukši, tomēr vasaras karstumā dzīvnieki ātrāk pūst.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:40

Jaunākās diskusijas