Skandāls! Režisora Hermaņa vārds bez atļaujas izmantots maldinošā reklāmā

tautaruna.lv 11.mai
 
Oksana Džadana/ F64 Photo Agency
Šonedēļ pamatīgu sašutumu interneta vidē izsaukusi kāda reklāma, kurā Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis it kā reklamē darījumus ar kriptovalūtu. Pats režisors izteicis minējumu, ka "nav šaubu, ka šī murga autori ir mūsu pašu latviešu reklāmisti."

Interneta portālos reklāma nonākusi ar platformas "Google Ads" starpniecību, un tā publicēta šī gada 30.aprīlī.

Kompānija, kas nepatiesi izmantojusi režisora vārdu un foto, savā reklāma raksta šādi: "Viņa pēdējais paziņojums Latvijai. Hermanis dzimis Rīgā un viņa agrīnajos tīņos viņš spēlēja hokeju Dinamo Rīgas sporta skolā. Viņš bija spiests atstāt sportu 15 gadu vecumā veselības apsvērumu dēļ. Viņš ieguva pirmo teātra un skatuves pieredzi, kad viņš apmeklēja Rīgas pantomīma studiju Roberta Līdera ietvaros." Tāpat portāls "kasjauns.lv" vēsta, ka reklāma stāstīts par režisora it kā sniegtu interviju LTV, kurā viņš stāstījis par veidiem, kā kļūt stāvus bagātam ar jaunu kriptovalūtas tirdzniecības programmu.

Arī pats Alvis Hermanis pamanījis šādas reklāmas eksistenci un savā sociālā tīkla instagram kontā neslēpa sašutumu par redzēto. "Nav šaubu, ka šī murga autori ir mūsu pašu latviešu reklāmisti. Ja Latvijas reklāmas asociācijai nav komentāru par šo noziegumu, tad viņi ir līdzatbildīgi," norāda režisors.

View this post on Instagram

A post shared by Alvis Hermanis (@alvishermanis_official) on

Tiesa, kāda komentētāja gan režisoram paskaidrojusi, kā reklāmas ar platformas "Google Ads" starpniecību nonāk, piemēram, Latvijas portālos. "Mūsdienās iespējas izvietot "reklāmas" interneta vidē kur un kā vēlas ir ļoti plašas. T.i. uzņēmums savu reklāmu var ielikt pats gandrīz jebkurā lapā izmantojot Google Ads.. ar jebkādu tekstu un bildēm.. Jums drīzāk ir jāvēršas pret to kompāniju. Latvijas reklāmas asociācijai, un iespējams portāli, kur šie reklāmas baneri ir redzami, ar to nav nekāda sakara, " norāda komentētāja.

Komentē 2

 
Anonīms
 

nu un tad ja kautkur kautkada ''anekdote par Hermani "" cirkulē ?? tan kadramk tak populasritati vajag -- pie tam par brīvu tā nāk ..

=================================================

nu un tad ja anekdote nav smieklīga vaI reklāma debila ??-- vai HERNAMIM KADS AR TO GABALU NOKOŽ -- KAS VIŅS TĀDS IR LAI SĀKTU SMIRDET UN PROTESTĒT PAR KATRU KAS VIŅA VĀRDU PIEMIN--- viņa teātru kritiķi ir brīvi savu viedoklīti izteikt -- REKLāMA ir māksla -tāda pat kā Hermaņa IZRĀDES --- debilais Hermanois savās režijas var brīvi trakltēt ko un okapērc kadas vēswturisklas personas ko dara vai nedara --- un kad cits ''mākslinieks"" taisa reklamu --viņs ir brīvs safantazēt un traktet ko un kapēc ''PAGAIDĀM VĒL DZĪVAIS""režisors Hermanis darījis --- OHUJEVŠIJS MAKSLINIEKS LAI ATZĪST ARĪ CITU MāKS:LINIEKU BRĪVĪBU radoši .'''apspēlēt""!!!

www.youtube.com/watch?v=XltM0y_aMck

FINANSU INSTRUMENTU REKLĀMA NAV KĻAUZA PAR HERMANI -- !! DEBILS UN IEDOMĪGS --KĀ JAU LATVIETIS

11.maijs Atbildēt

Biju pamatīgi pārsteigta, ka mūsu cienījamais režisors piedalas šādās reklāmās. Domāju, ka viņam samaksājuši tādu piķi, ka līdz mūža galam varēs nestrādāt, vien mocīties sirdsapziņas ēdās par apkrāpšanā ievilinātajiem tautiešiem. Paldies Dievam, ka tā nav!

15.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:46

Jaunākās diskusijas