Žaklīna Cinovska dusmīga par situāciju Latvijā

tautaruna.lv 11.mai
 
Oksana Džadana/ F64 Photo Agency
Šonedēļ Labklājības ministrija informēja, ka nākamgad uz Jāņiem, iespējams, valstī būs piecas brīvdienas. Lai gan varētu šķist, ka tik daudz brīvdienu iepriecinās lielu daļu valsts iedzīvotāju, pazīstamā producente un režisore Žaklīna Cinovska ir pretējās domās.

"Vai lūdzu kāds var paskaidrot, kas tas par sviestu? Kā valsts, kura ir tik nabadzīga, kurā tik mazas pensijas, pabalsti, algas un IKP var atļauties tik daudz atpūsties? Tik daudz slinkot!? Pasakiet, dārgie likumdevēji kā? Ar katru šādu papildus brīvdienu privātais uzņēmējs tiek vēl vairāk izputināts, kamēr Jūs, valsts ierēdņi par fiksēto algu varat mierīgi sliknot. Un arī darba ņēmejam pie kājas, kur, lai darba devējs ķer algu ko izmaksāt. Vai šādi varbūt Jūs domājat veicināt izslavēto vienlīdzību," ierakstā sociālajā tīklā facebook savu sašutumu neslēpj režisore.

"Nevienā normālā rietumu valstī šādas brīvdienas nepārceļ. Kapēc, tepat Igaunijā, pēc viņu Neatkarības svētku dienas, ja tā iekrīt sestdien vai svētdien- nav vēl viena brīvdiena pirmdiena? Kapēc igauņiem pēc 3 Lieldienu brīvām dienām- Lielās piektdienas un Lieldienām, pirmdiena- otrās Lieldienas ir normāla darba diena, nevis vēl ceturtā atpūtas diena? Kamdēļ arī 31.decembris nevienai citai valstij nav svētki? Nevienā, tikai pie mums!! Un šajās uzskaitēs nav pat tās pārliktās darba dienas, kas būsim godīgi- navpilnvērtīgas darba dienas. Cik tādu mums vēl ir, piemēram, šomēnes vien!?"

Ž.Cinovska arī norāda, ka viņai ir aizdomas, ka ne igauņi ne citas turīgās valstis, vienkārši nevar atļauties zaudēt vienu miljonu dienā. "Tas ir tik, cik zaudē tautsaimniecība valstī, katrā šādā papildus izgudrotā brīvdienā. Tas tak pat aprēķināts un par to runā visi uzņēmēji. Tāpat kā visi atbildīgie algotņi klusē tāpat kā darba ņēmēji tikai vaimanā, kapēc tik mazas algas? Piecas dienas no vietas neko nedaram, bet tad kliedzam, ka naudas pa maz!!"

"Nezinu... mani bērnībā mācīja, ja gribi ko sasniegt- ir jāstrādā. Ja vēlies ko panākt, nedrīkst slinkot. Darbs ir tas, kas attīsta, darbs ir tas ar ko var daudz ko panākt.Lai gan... kāda starpība, miljoniņš mūsu valstī šurp, miljoniņš turp... Mūsu megavalstij tāda sīknauda vien ir. Valsts rullē, turpinam tik atpūsties tālāk," ieraksta nobeigumā vēsta režisore.

Jau vēstīts, ka nākamajā - 2020. gadā - 22. jūnija darba dienu, kas iekrīt pirmdienā starp svētdienu 21. jūniju un svētku dienu 23. jūniju no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, ir iecerēts pārcelt uz sestdienu, 2020. gada 13. jūniju. Līdz ar to uz Jāņiem valstī varētu būt piecas brīvdienas.

Rīkojuma projekts „Par darba dienas pārcelšanu 2020. gadā” ceturtdien, 9. maijā, izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāpieņem valdības sēdē.

Darba likumā ir noteikts, ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Rīkojums par šādu darba dienas pārcelšanu nākamajā gadā ir jāizdod ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1. jūlijam.

Saskaņā ar likumu ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darba dienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā. Darba dienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu.

2020. gada 22. jūnijs plānota kā vienīgā darba diena, kuru nākamajā gadā plānots pārcelt.

Komentē 25

 
Anonīms
 

Pilnīga taisnība.Paldies Žaklīnai!

11.maijs Atbildēt

Beidz braukt cilvēkiem pa ausīm !!! Gan eksperimentāli, gan izjaucot tos mēslus, esam secinājuši - kārtējās lamatas lohiem. Pārveidotājs ar gaismas diodi...

12.maijs Atbildēt

Cienītā Rūpju Kundze laikam domā, ka ja tauta strādātu bez svētkiem un brīvdienām tad celtos labklājība ,pensijas un t.t.NAIVUMS, varbūt jau kādam papildinātos jau tā pārpildīts konts, bet ne jau tiem kas strādā !!!!

11.maijs Atbildēt

Protams, ko var citu runāt sieviete, kurai nav ģimenes! Latvijā ir praktiski vienīgā valsts Eiropā ar tik garām darba stundām. Un tad vēl noskaust cilvēkiem vienu dienu ģimeņu kopābūšanai, vienkārši atpūtai :(

11.maijs Atbildēt

Tieši tas ko pirmo iedomājos, 1:1

11.maijs Atbildēt

Pārāk garas brīvdienas demoralizē. Ļautiņus sāk vilkt uz nejēdzībām, bet pēc tam ne kā nevar pārslēgties normālā režīmā.

12.maijs Atbildēt

Cienījamā, Anglijā cilvēki strādā pa 12-14 stundām un svētku dienas apmaksājamās tikai 10-12 par visu gadu.Īsas darba stundas arī tikai ofisniekiem 8 stundas un tamlīdzīgiem,vai kam pietiek ar to naudu..Bet ja tu gribi kaut cik dzīvot normāli, jāstrādā ļoti daudz un smagi.Tas ir tā katrā valstī,parastie strādā daudz un smagi.Un ja atpūšas,tad par savu smagi nopelnīto naudiņu.

12.maijs Atbildēt

Tad es teiktu ka jūs neesat strādājusi nevienā citā valstī. Es atkal nezinu nevienu valsti ar tik zemu darba intensitāti kā Latvijā. Es strādāju ārzemēs un man ir 12 stundu darba dienas.

12.maijs Atbildēt
mairita > ievi.a.reinsone

Nevajag... Pie mums arī gana daudzi strādā 12-14-16 stundas. Mans brālis tā iedzīvojās hipertoniskajā krīzē, turpmāk jālieto zāles. Un tikai tad darba devējs pieņēma brālim darbā divus palīgus. Maximas, Rimi, Lido meitenes strādā 12 stundas.

12.maijs Atbildēt

Kundzīt! Kas tev liedz svētku dienās strādāt? Pucē vaļā. Starp citu, Anglijā valsts svētki, otrās lieldienas, Ziemassvētki, ja tie iekrīt darba dienās, ir apmaksātas brīvdienas. Meita tur strādā, tāpēc zinu. Kāpēc šo lietu nepiesauc? Bet piesauc to, kas izdevīgi tev? Dubultā morāle darbojas?

11.maijs Atbildēt

Tikai nestāstīt - Anglijā nav apmaksātu brīvdienu, ja vien tas nav atvaļinājums! Un arī reta darbavietā maksā dubultā, ja strādā Ziemassvētkos vai Lieldienās.

12.maijs Atbildēt
Elpa Pipars > ievi.a.reinsone

Tad jūs ne tajā vietā strādājat. Manai meitai tās dienas ir apmaksātas. Uzņēmums par darbiniekiem domā.

12.maijs Atbildēt

Tiešām jocīga vecene. Noskaust ģimenēm kopē būšanu. Lai izveido ģimeni un vai tad arī tādu dziesmu dziedās.

11.maijs Atbildēt

Nabadzība nav atkarīga no darba dienu daudzuma , bet gan no Valsts attieksmes pret tautu!!!! Žaklīna Tev nav pat mazākās sajegas par CILVECISKAM vērtībām un ģimeni.....! Mēs varam strādāt 7 dienas nedēļā, cauru gadu bez brīvdienām, bet turīgāki

neklusim, jo tādi kā Tu, kas patiesībā nemaz nezin, ko nozīmē STRADAT, neļauj Mūsu tautai pietuvoties tai vispārējai labklājībai! Ja Latvijā tagad iepludināti 10 miljardus EUR, ticiet man, nekas nemainītos, ka bijām nabagi, tā arī būsim, tik pāris bieziši uzrādīsies, biku vairāk ekspluzivu auto un villu..... Žaklīna beidz muldet!!!

11.maijs Atbildēt

Žaklīnas teiktais: "Ar katru šādu papildus brīvdienu privātais uzņēmējs tiek vēl vairāk izputināts, kamēr Jūs, valsts ierēdņi par fiksēto algu varat mierīgi sliknot."

Nu mīļā, privātais uzņēmējs, gadās, nāk saviem darbiniekiem vairāk pretī nekā valsts iestādēs strādājošiem ar strikti noteikto 9-17 kā cietumā. Un, ja nepieciešams, tiek strādāts arī 9-10 stundas. Un no budžetniekiem tāpat tāādi nodokļi tiek paņemti, oi oi.

Tiešām, ieklausies, ko saka Igors.

11.maijs Atbildēt

Man jau arì šķiet, ka ļoti daudz Lavijas strādājošiem ir garas darba stundas, vairākās darba vietās.Nagus lakot un dzīvot dziedot, laikam tādam jāizmanto iespēju paklusēt.

11.maijs Atbildēt

Pastrādajiet chs ļoti laba darba vie-ta un darbaun iedevēji ļoti lielas algas ļoti laba tehnika :]]]]]] ļoti labi darba un rīki par Žaklines te....o nu ko tur :]]]]pilnīgs tukšums brīvdienas ev lielajābritānijā uz nedēļām brīvdienas jaungados veikali slēgti ev cilvēki jūs saproatēt par kuru valsti viņa runā?:]]]]] vai par Rumāniju vai......:]]]]]

11.maijs Atbildēt

....Tāpēc, ka šeit ir Latvija!Te ir Tēvzeme....Nu kā tai dziesmā,tak!>>>>Jeb maķ Tvoju za nogu, kā gribas par Daugavas vanagu... - un prom un prom, un prom! Kaut kā tā diemžēl, bez detaļām, kuras ir vienas un tās pašas, un tāpēc dziļi ZB.

11.maijs Atbildēt

Pilniba piekritu.

11.maijs Atbildēt

Nepiekritu. Ir valstis, kur ari Zalā ceturtdiena ir brivdiena, nerunājot par otrajam Lieldienām

11.maijs Atbildēt

Veikala slegti gandriz 5 dienas. Jo ir svētki...

11.maijs Atbildēt
mairita > aija.pmb

Laicīgi iepērcies. Pārdevēji arī ir cilvēki.

Esmu bijusi Lieldienu laikā Polijā, Austrijā. Otrās Lieldienas viņiem arī ir brīvdiena,- reāli piedzīvots. Un abās valstīs vismaz nelieli pārtikas veikali svētkos bija vaļā.

Strādājot savā iestādē, redzam, ka citās valstīs svin Ziemassvētku nedēļu no 30. (nevis 31.) decembra līdz 2.janvārim, jo šajā laikā Eiropas sadarbības partneri nav pieejami, visiem tur brīvdienas.

Mums tagad liek vergot tik ilgus gadus, neļauj vīrus/sievas, bērnus un mazbērnus, omītes/opīšus pēc iespējas ilgāk samīļot, audzināt. Un tad jums žēl tās pāris dienas, ko valsts piedāvā kā brīvdienu?

12.maijs Atbildēt

Nu, jā. Viņai par maz naudas ienāks. Visu mērī naudā. Bet , ka vecāki būs priecīgi, ka var ar bērniem pabūt kopā , ilgāku laiku, uz to viņai nospļauties. Mēs jau tā strādājam kā zirgi, pensija , neaizsniedzamā vecumā. Brīvdienas vajadzētu vairāk, lai mēs varētu izdzīvot un sagaidīt pensijas vecumu. Raujot bez atpūtas, mums vecumdienas nepiedzīvot. Izaugot mazbērnus-neredzēt. Viņai neviens neliedz strādāt. Sašūmējusies, ka 5 dienas, tai savā gultā nevarēs kādu dabūt.

12.maijs Atbildēt

Pie mums var visu.Galvenais ierēdņu labklājība! Bēdīgi ,bet fakts!

12.maijs Atbildēt

Lielas algas un garas brīvdienas iznāk ka valstī strādā tikai saima . Pārējie tikai muļķi dzen.

12.maijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:29

Jaunākās diskusijas