Jau gadiem nav glābiņa! Kas gandē Mūsas ciema iedzīvotāju dzīvi?

tautaruna.lv 9.mai
 
Kadrs no video
Bauskas novada Mūsas ciema iedzīvotājus gadiem ilgi terorizē vietējās šautuves trokšņi. Pārdoti īpašumi; uzvilktas nervu stīgas, kā rezultātā šķirtas laulības – pat šādas ir regulāro un skaļo šāvienu trokšņu sekas. Kamēr iedzīvotāji pašvaldībai pieprasa veikt trokšņa monitoringu un lūdz šāvējiem ierādīt citu vietu, pašvaldība pagaidām iesaka samierināties ar situāciju, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Šautuve atrodas Bauskas pievārtē Mūsas upes krastos, otrā krastā ir Mūsas ciems, kura iedzīvotāji stāsta, ka šautuvē notiekošais vairs nav izturams, jau gadiem neesot glābiņa.

Inga, dusmīga iedzīvotāja: “Viņiem tur notiek treniņi un sacensības. Agrāk notika arī sarkanajos datumos, bija arī 1. un 4. maijā (iepriekšējos gados). Es toreiz domāju, ka viņus pati varētu nošaut, goda vārds! Vienkārši ”spēlē uz nerviem”. Kad pagājušogad biju stāvoklī, 8. mēnesī, es vienkārši raudāju, nevarēju izturēt. Esmu pat izmisumā braukusi pie mammas uz Jelgavu.”

”Valdošie vēji nes to šāvienu troksni mums virsū. Tāda sajūta kā pie poligona dzīvotu. Ja šautu reti, tad būtu citādi, bet viņi šauj te ik pa desmit sekundēm nenoteiktā laikā,” stāsta iedzīvotājs Andris.

Uldis, iedzīvotājs:”Mums dzīve jāpakārto šautuvei un jāmūk no mājām. Trakākais jau ir vakaros vai brīvdienās, kad gribas atpūsties.”

Šautuve apkaimē esot jau kopš aizvadītā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem. Te notiek sacensības stenda šaušanā, sportisti-šāvēji bieži aizvada treniņus, tāpat te trenējoties zemessargi un mednieki, normatīvus kārto policisti.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs gan iesaka iedzīvotājiem samierināties un sadzīvot ar trokšņiem: “Problēma ir. Tas ir diskomforts. Es arī gribētu, lai mājās būtu mierīgi, bet ir jāsadzīvo. Jūtam, ka arī A7 šoseja mūs ietekmē, nav labi, bet nav variantu. Pašvaldība nevar šodien pieņemt lēmumu aizvērt šautuvi. Viņi tad rīt jau būs tiesā, ilgi tiesāsimies. Tas nav izdevīgi ne mums, ne viņiem, ne iedzīvotājiem.”

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:40

Jaunākās diskusijas