Absurds: Dzīvoklī jāsalst, bet rēķins par siltumu atnāk brangs

tautaruna.lv 8.feb 2019
 
Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency
Lai arī Latvijā sen vairs nav ļoti bargas ziemas, arī nelieli mīnusi daudzos sajūsmu neraisa, tāpēc jo sevišķi, pārnākot mājās no ikdienas gaitām, gribas nokļūt siltā mājoklī. Bet ne visiem šāda "ekstra" pieejama.

Piemēram, kāda gimene no Vangažiem savā dzīvoklī drebinās - temperatūra mājās, nesasniedzot pat 20 grādus. Pavēss, dienas jāpava siltā apģerbā.

Bet rēķinas par siltumu gan atnācis brangs. Summa par apkuri sasniegusi 170 eiro (decembra mēnesī).

Apskatot iepriekšējos rēķinus, ģimenes galva Kaspars secinājis, ka summa ir dubultā. “Es saprastu, ja mājās būtu 30 grādu! Mums radiatori ir knapi silti, bet rēķins liels,” pārdomās raidījumā "Bez Tabu" dalās Kaspars.

Līdz ar zemo temperatūru mājās dzīvoklis kļuvis mitrs un uz sienām parādījies pelējums.

Arī citi satiktie vangažnieki piedzīvojuši šoku, saņemot decembra rēķinu. Neviens no satiktajiem iedzīvotājiem nespēj izskaidrot iemeslu pēkšņajam cenu pieaugumam.

“Vangažu namsaimnieks” vadītājs Māris Keišs pēkšņo apkures cenu pieaugumu skaidro ar tehnisku ķibeli, kas radusies ar attālināto datu nolasīšanu, proti, decembra rēķinā ierēķināta arī viena janvāra nedēļa. Rēķins par janvāri būšot mazāks.
Taču lai arī rēķins tiek solīts mazāks, papildu siltumu namos tas nesagādāšot. “Vangažu namsaimnieks” vadītājs skaidro, ka mājas esot vecas, logi cauri. Siltumu mājās iespaidojot arī vējš.
Avots: Bez Tabu

Komentē 6

 
Anonīms
 

Anglijaa dzivoklus apsilda ar gaazes boileriem, arii maajas. Katraa dziivoklii un maajaa savs boileris. Man piemeram dzivoklii boilerim pat nav normala termostata, reali nonstopaa silda cauru meenesi, un uz top up sanaak ielaadeet 40gbp menesii, ja butu mans dzivoklis ieliktu normalu termostatu un vismaz 10GBP ieekonometu katru menesi. Principaa LV ar dzivoklos taadus var ieriikot, ja visa maja sarunatu atteiktos no centraalaas apkures un investeetu boileros, sanaaktu pa nulleem pirmais gads, bet ar otro gadu jau ekonomija.

8.februāris 2019 Atbildēt

Tā nu gluži nav gan. Man viss ir uz elektrību- gan apkure, gan siltais ūdens :)

9.februāris 2019 Atbildēt

Jau gadiem pienāk neadekvāti rēķini, bet siltums labi, ja +18. Uz nakti vispār samazina siltuma padevi. Protams, tagad iesaistīts kāda vidutāja firma, to arījāuztur nerunājot par RS amatpersonu lielajām algam,prēmijamu un kur vēl visādi padomieki. Kāš tos no kuriem var kāst

8.februāris 2019 Atbildēt

Tāda pati situācija ir Rīgā, Mežciemā,mājā S. Eizenšteina ielā, kuru apsaimnieko kooperatīvs MEŽCIEMS. Temperatūra knapi sasniedz 20 grādu,pirmajā stāvā ap 16 grādiem ziemas laikā. Kooperatīva darbinieki taisnojas, ka mājai ir parāds un nav iespējams kurināt vairāk. Bet kāds ir sakars iemītniekiem, kas godprātīgi maksā rēķinus?

8.februāris 2019 Atbildēt

Pēc normatīviem,temperatūrai jābūt,ne mazāk,ka 18 grādu.ta ka 20 tas ir normāli.Ta ir rakstīts dokumentos.

9.februāris 2019 Atbildēt

TO GINEIKAS KUNDZEI...BET AR ELEKTRIBU JAU NEEENORMALI DARGI TACU SANAK

11.februāris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:27

Jaunākās diskusijas