Sieviete neizpratnē par mazo pensiju pēc 35 darba gadiem

tautaruna.lv 12.sep 2018
 
Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency
Kāda sieviete sociālajā tīklā facebook paudusi neizpratni par to, cik nelielu pensiju viņa saņems pēc 35 darba gadiem.

"Mans darba stāžs šodien ir 35 gadi un 11 mēneši. Pēc VSAA aprēķiniem mana pensija šodien būtu 225 eiro. Strādāts oficiāli, nodokļi maksāti. Vēl jāstrādā četri gadi. Man ir jautājums- vai tas ir normāli?" savu neizpratni neslēpj iedzīvotāja.

Kāds vēl vēlas atgriezties Latvijā?

Ar viņas ierakstu sociālajā tīklā facebook dalījušies arī latvieši Vācijā. Grupas dalībniece uzdevusi retorisku jautājumu- vai šādu ierakstu izlasot, kāds vēl vēlas atgriezties Latvijā.

Atgādinām, ka tiesības uz vecuma pensiju ir Latvijā dzīvojošām personām, kuras bijušas pakļautas valsts obligātajai pensiju apdrošināšanai un sasniegušas likumā noteikto pensijas piešķiršanas vecumu.

No 2014.gada 1.janvāra pensionēšanās vecums 62 gadi tiek palielināts par trim mēnešiem ik gadu - līdz 2025.gada 1.janvārī tas būs 65 gadi (pensijas vecuma paaugstināšana no 62 līdz 65 gadu vecumam).

Komentē 30

 
Anonīms
 

Šī valsts priekš tautas ir stipri neidevusies, jo visu laiku pie varas tiek čurbaki!

12.septembris 2018 Atbildēt

Vācieši teiktu :...225 eiro/nedēļā ,tas nemaz nav slikti ! Viņiem ,,nepielec '' ka tāda naudiņa pie mums maksā mēnesī !Un tā NAV piemaksa pie pensijas !

Vācījā ,tāda summa ,pēc 70 % nodokļu nomaksas paliek ,,uz rokas '' t.i.tēriņam !

12.septembris 2018 Atbildēt

Ko te vaidēt vai kliegt,es dzemdēju un izaudzināju 5 bērnus(domāju ne tos sliktākos Latvijas strādniekus),bet uz šodienu(60 g man)varu saņemt pensiju nedaudz pāri 80 eiro!

12.septembris 2018 Atbildēt

Nevaidzeja drasties ka vaislas cukai.Vaidzeja ar galvu domat,nevis ar kajstarpi.Ko pelniji,to dabuji.Jauniba drasties,un vecumdienas lielu pensiju sanemt! Tas tev ir par daudz.

12.septembris 2018 Atbildēt
Alin DrDr > fiksaistaksis

Tev, pamuļķi, pat 80 eur pensija nebūs.

12.septembris 2018 Atbildēt

Šeit pareizais risinājums no valsts puses būtu, ka daži % no Jūsu bērnu samaksātiem nodokļiem ietu kā piemaksa vecāku pensijai. Mēģinājums ieviest šādu sistēmu bija, bet tad apstājās, jo, redz, dažiem šķita, ka tas nebūs godīgi pret tiem, kam nav bērnu... Bet viņi netērēja naudu bērnu apģērbam, pulciņiem, ēdināšanai, nometnēm un visam pārējam. Viņi nesēdēja mājās ar mazu vai ar slimu bērnu. Viņi taisīja karjeru un visu nopelnīto paturēja sev. Tātad varēja ietaupīt kaut ko, lai būtu vecumdienām. Tad kāda šeit ir netaisnība, to es vēl līdz šim nevaru saprast?

Jūsu gadījumā, es ceru, ka šis likumprojekts atgriezīsies jaunajā Saeimā. Bet pagaidām ceru, ka bērni Jums spēs palīdzēt.

12.septembris 2018 Atbildēt
Inese Veļičko > fiksaistaksis

Tu esi slims???

13.septembris 2018 Atbildēt
Aija Vaivada-Grinfelde > fiksaistaksis

Iemācies cienīt sievietes .diemžēl tevi dzemdēja sieviete nevis vaislas kuilis.

13.septembris 2018 Atbildēt
Uldis Kims > fiksaistaksis

BIRZNIEKA k-ngs,,varēji jau pievaldīt mēli,tavs teksts neliecina par intelekta klātbūtni.

13.septembris 2018 Atbildēt

Dāvināsim ziedus Latvijai un Jums gramātu "Veiksmes staststs!

13.septembris 2018 Atbildēt
Andris > fiksaistaksis

tu gan esi īsts lops

13.septembris 2018 Atbildēt
Arvis Brinkis > fiksaistaksis

Aizver savu smirdīgo purnu,tu vaislas kuili!

13.septembris 2018 Atbildēt
Ivars Pelss Pelss > fiksaistaksis

Ai ai, puisīt. Tev prātiņš pa pasauli staigā-sauc viņu mājās. Ja 60g ir izaudzināti 5 bērni, tad.... Nūja, prāta nav un rēķināt arī nemāki. Tai laikā valstij pat nekas nebija jāpalīdz, jo mammai un tētim bij darbs un viņi paši bērnus nodrošināja ar visu.

13.septembris 2018 Atbildēt

Mans darba stazs 35.6 gadi un pensija ir200,-eiro pluss par 29 nostradatiem PSRS,piemaksa 28,73=kopa sanemu 228,73.LM atbild,ka neesmu maksajusi nodoklus..Ko tad es dariju??..Kas nozaga manus nodoklus par 29 gadiem ,kurus nostradaju PSRS???

12.septembris 2018 Atbildēt

man arī daudzi vaicā,no cik tad maksāju nodokļus?un man tad gribas vaicāt,,no kuras naudas,,???man darba grāmatiņa ir no 16 gadiem,tagad 60...es arī nepiedzimu īstajā laikā?alga vienmēr ir bijusi normāla,protams ka ne tāda kā deputātiem un vidējā alga Latvijā nav 1000 eiro,tie ir klaji meli-un šāda pensija būs lielākai Latvijas iedzīvotāju daļai-diemžēl...Taisnība nepatīk daudziem,bet šī ir TAISNĪBA,šī ir ĪSTENĪBA un nekāds partiju ,,reitings,,

12.septembris 2018 Atbildēt

Problēma ir tajā, ka mūsu valdība šos PSRS laikā nostrādātos gadus un maksātos nodokļus neņem vērā. Tik vien kā piemaksu par darba stāžu. Reāli tiek ņemts vērā iemaksāto nodokļu apmērs no 1992.gada, ja nemaldos. Arguments pilnīgi stulbs - tā bija cita valsts!!!! Jautājums, vai tad tā nauda nepalika Latvijas rīcībā,vienalga LPSR vai Latvijas Republika?

12.septembris 2018 Atbildēt

Tev vispār ir kaut mazākā sajēga cik PSRS laikā maksāja nodokļus un no kādas algas? Izskatās, ka nav!

13.septembris 2018 Atbildēt
Uldis Kims > j.nis.b.rzi.5b49d42757ef7

Mūsu nodokļu naudu Repše ielādēja vagonos un aizsūtīja atpakaļ uz Krieviju un tās vietā uzdrukāja savu uz avīžu papīra.

13.septembris 2018 Atbildēt
Jānis Bērziņš > uldis.kims

Vēl viens kuram nav ne mazākās sajēgas. Repše, jeb precīzāk Latvijas banka, naudu nevis aizsūtīja uz Krieviju, bet pārdeva atbilstoši valūtas kursam. No tās naudas tagad pietiktu labi ja viena mēneša pensijas izmaksai!

14.septembris 2018 Atbildēt

215 jau nav slikti. Ko darīt tiem, kuri strādājuši par minimalo algu, smagi strādājuši, bet pensija būs 80 eiro, jo liela daļa darba stāža padomijā. Brīvajā Latvijā tikai minimalka. Pēc pāris gadiem jāiet pensijā. Darbā neviens neņem, jo veca, pensija 80 eiriki, kaut kopā nostrādāti 30 gadi, plus 2 bērni izaydzināti. Tagad tiem uz kakla, tapat kā vinu bērni- skolnieki.

12.septembris 2018 Atbildēt

Neviena pensija nedrīkst būt mazāka par minimālo algu! Gudrinieki, parēķiniet, cilvēkam ir jāsamaksā par komunālajiem pakalpojumiem, telefona rēķins u.c. Un jāiegādājas pārtika mēnesim un Latvijā nekas nav lēts!

13.septembris 2018 Atbildēt

Ērik pēc šāda komentāra tu tiešām esi samazga

13.septembris 2018 Atbildēt

Latviju un Eiropu ļoti uztrauc pensionēšanās vecuma palielināšanu Krievijā

13.septembris 2018 Atbildēt

tapec nesiet glupi un neieveliet tos pašus zagļus,kas gadiem mūs apzog

13.septembris 2018 Atbildēt

pie tadas dzives maz kas nodzivos lidz pensijai bija normali cilveki gaja pensija no 55 tagad kamer nodzivosi lidz pensijai busi jau sabrucis vinu pelnotun sanemot teresi zaalem nevis pelnitai atputai!

13.septembris 2018 Atbildēt

Savulaik, kad man piedāvāja strādāt par minimālo, bet pārēju saņemt uz rokas, atteicos, toties tagad ir normāla (ne pārāk liela - zem 400) pensija. Darba biedrs vienā vecumā ar mani sakārojās "lielo rubuli", toties tagad saņem zem 300...

13.septembris 2018 Atbildēt

Tiko pārbaudīju. Man ir 22 gadu darba stāžs un prognozējamā pensija 60 eiro. Nu motivējiet mani turpināt maksāt nodokļus!!!

13.septembris 2018 Atbildēt

Tu grasies rīt iet pensijā un saņemt to turpmākos 40 gadus?

14.septembris 2018 Atbildēt

Man par 27 stāža gadiem LV 114 eiro,tāpēc jau sen sapratu,ka šajā valstī badā nomirt negribas.

14.septembris 2018 Atbildēt

Sini valsti ieredni rupejas tikai---------- un tikai lai pasi butu pierijusies, un lai viniem butu piepildita resna zarna ,vini lec no vienas partijas uz otru ,domajot ,lai tik butu vieta pie siles ,no kuras rij ------ BEZ SATA ,------ par TIK ZEMU PENSIJAS % aprekinu ,vinus visus tos shemotajus ,LATVIJAS IZSAIMNIEKOTAJUS -CIETUMA bez tiesas ,un lai atdod valstij visu nozagto ,jo zagsanai un shemosanai vairs nav robezu ,to pierada OIK obligatais maksajums ,zaglu valsts ,kur sez tukstosiem ierednu uz nodoklu maksataju kakliem ,un SUC NODOKLU MAKSATAJU ASINIS ,nozelojama LATVIJA ,AFRIKA NR 2.UN vel atmina atsauc ABU -MERI ,runa -saeima, ,vai vai kadi mes esam zagli ? Abu -Meri , vai OIK nav manis apzagsana ? Es ar jums neesmu nekadu ligumu slegusi ,lai man butu javeic obligatie maksajumi ,jus esat tik talu Latviju izsaimniekojusi ,ka pienemat pa naktim viltigus likumus ,kas efektivi saeimas ieredniem !Un luk ,nav naudas it nekam ,tada valsts nav vajadziga un sogad pieteikusies 1410 veletaju ,tas ir ABSURDS ,50 % veletaju izmest uz neapdzivotas salas lai kanibali papriecatos .

15.septembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:44

Jaunākās diskusijas