Puisēna māte: Ārsts izmet no slimnīcas bērnu, kura analīzes ir gandrīz kritiskas

Portāls nra.lv 23.feb
 
pixabay.com
Savu sašutumu par ārsta neprofesionalitāti izpaudusi kāda māmiņa portālā sudzibas.lv, kuras bērnu vēl sliktākā situācijā nekā ienākot slimnīcā, mājās palaida iestādes ārsts.

"Man ir dēliņš, kuram ir pilni 5 gadi. Nesen viņš saslima ar laringītu. Devāmies pie ģimenes ārsta, kura mums izrakstīja medikamentus ārstēšanai un norunājām nākamo vizīti pēc divām dienām. Pēc divām dienām bija palicis nedaudz labāk, taču pēkšņi sākās augsta temperatūra 39.7, sabijos ka laringītam klāt būs vēl gripa, tāpēc sazvanīju ģimenes ārsti un novienojāmies ka ar dēlu braukšu uz slimnīcu.

Neesmu dzirdējusi sūdzības par Ventspils slimnīcu un bijām tur jau bijuši tāpēc nolēmu doties tieši tur. Aizbraucām uz Ventspili un ierakstījāmies slimnīcā (vakarā), dēlam pielika sistēmu, lika dzert nurofenu, klepu sīrupu un papīros rakstīts ka degunā pilināja vibrocil, lai gan ne reizi nepilināja. Uztaisīja analīzes gripai, lai pārliecinātos ir vai nav, atbilde negatīva, gripa nav, taču deva gripas zāles tik un tā.

Nākamajā rītā pamodāmies pašsajūta dēliņam labāka (domāju dēļ sistēmām) temperatūra 37°, gaidam ārstu. Ap 11iem atnāk ārsts un paklausās vai bērnam ir vai nav trokšņi. Pēc 10min ienāk māsiņa un pieliek sistēmu. Ārsts tajā pašā laikā pasaka, ka man bērns ir pilnīgi vesels un paprasa māsiņai, kāpēc veselam bērnam tiek laistas zāles. Māsiņa noņem sistēmu, izņem katetru un aiziet. Ārsts pasaka esat veseli, varat braukt mājās un izraksta gripu zāles, kuras nav lētas 23 eiro un aiziet (kā jau minēju gripas mums nebija un nav, bet ārsts teica ka tas esot profilaksei ja reiz esam iesakuši dzert, lai izdzeram kursu) .

Nu neko zvanu draugam, lai brauc pakaļ un eju pēc izraksta kā arī pajautāt par slimības lapu kura man ir vajadzīga, jo strādāju. Aizeju uz reğistratūru kur man paziņo ka viņi neraksta slimības lapu par vienu dienu un izrakstu viņi nedod, jo to dod ārsts. Nu neko. Beigās pateica ka slimības vēsturi aizsūtīšot bērna ģimenes ārstei.

Atbraucu mājās un pēc divām dienām dodos pie ģimenes ārsta kura paziņo, ka bērns vēl divas nedēļas vismaz nevarēs iet dārziņā, jo ir slims un nopietni slims (no ārpuses tas nav redzams, dzīvespriecīgs un smaidīgs), bet izrādās ka bērnam slimnīcā jau vajadzēja sākt dzert antibiotikas, jo ierakstoties bija sliktas analizēs, taču kad mūs izrakstīja tās esot bijušas vēl sliktākas, uz kritiskas robežas. Protams bērnam ir arī trokšņi un ar steigu jāsāk elpot ventolins un flixotids (bērnam ir uzstādīta diagnoze - astma) esam sākuši jau dzert antibiotikas un elpot to kas jāelpo, bet pastāv risks ka bērnam var būt plaušu karsonis.

Un tas viss ir tikai tāpēc, ka ārsts kas mūs apskatīja un "izmeta" no slimnīcas bija nevīžīgs un neprofesionāls. Atvainojos par saviem vārdiem, bet neuzskatu, ka tas ir normāli, dēliņam ir tikai 5 gadi un ārsta neprofesionālās attieksmes dēļ viņš ir uz robežas, vai viņam paliks labāk (vai neesam sākuši dzert antibiotikas par vēlu) vai viņš saslims tālāk ar plaušu karsoni," sasutusi bērna māte.

Komentē 1

 
Anonīms
 

Man liekas - šādām lietām ir pie veselības aizsardzības ministrijas noteikti kāda speciāla vieta, kur izteikt iebildumus pret medicīniskās aprūpes kvalitāti. Manuprāt, būtu jēgpilnāk, ja sašutusī māte grieztos tur, nevis sociālajos tīklos.

25.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:43

Jaunākās diskusijas