Drošības dienesti brīdina neizmantot populārus viedtālruņus

Portāls nra.lv 23.feb
 
Ilustratīvs attēls
Laikā, kad Huawei ziņo, ka viņu viedtālrunis ir Latvijā pērn pirktākais, ASV drošības dienesti par tiem izplatījuši nopietnu brīdinājumu, ziņo CNN.

FIB, CIP, NDA un Aizsardzības departamenta pārstāvji liecinājuši senāta priekšā, ka Ķīnas kompānijas Huawei viedtālruņi uzskatāmi par drošības draudu ASV pilsoņiem.

Arī cits ķīniešu ražotājs - ZTE - neesot uzskatāms par drošu amerikāņu patērēšanai.

Kā tieši šie draudi izpaužas? Pastāvot bažas, ka šo Ķīnas kompāniju viedtālruņi var tikt izmantoti lai ''mainītu vai nozagtu informāciju'', t.i., nesodīti un nemanāmi nodarbotos ar izspiegošanu.

Tikmēr Huawei uzskata, ka klienti viņiem uzticas vairāk nekā 170 valstīs un viņu viedtālruņu ''kiberdrošības riski nav lielāki nekā citu tirgotāju telefoniem''.

Tiesa, rezultātā ASV valstiskajās struktūrās šo kompāniju tehnoloģijas tikšot aizliegtas. Līdzīgi iepriekš noticis ar Krievijā radīto Kaspersky Lab programmatūru.

Kā zināms, Huawei viedtālrunis pērn kļuva par Latvijā pirktāko, apsteidzot Apple un Samsung ražojumus.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Jeņķi aizstāv savu ekonomiku ar visādiem līdzekļiem. Un ko Latvijas pakalpiņi? Ņaudēs līdzi?

23.februāris Atbildēt

Ka tad aizstaav? Domaa tie kas lieto android telefonus saaks pirkt iPhone? Drizak nomainis pret citu android telefonu, kuru protams nerazho ASV

26.februāris Atbildēt

Tos viedtālruņus vispār nedrīkst izmantot! Diemžēl cilvēki dzenas pēc modernajām lietām, nesaprotot to patieso dabu un sūtību šajā pasaulē.

24.februāris Atbildēt

tāpēc jāizmanto samsungi, kvalitatīvāki www.padoms.lv/

24.februāris Atbildēt

Tāpēc vajag likt custom rom

24.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 16:54

Jaunākās diskusijas