Rīgas zoodārza darbiniece: Strādāju tikai 2 nedēļas, bet man jau ir viens biezs vārds sakāms

Lelde Veinberga 26.jan
 
Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency
"Cilvēki mīļie... Es strādāju Zooloģiskajā dārzā tikai divas nedēļas, bet man jau ir viens biezs vārds sakāms," ierakstu iesāks Keita, kura vēlas pastāstīt zoodārza apmeklētājiem, kā uzvesties, apciemojot dzīvniekus.

"Ja jūs nāciet uz zoodārzu barot dzīvniekus vai uzvesties kā "mežoņi" (skriet, kliegt, sist pa stikliem un režģiem), tad nenāciet nemaz. Barotāji - es dienā pavadu apmēram 2h, lai sagatavotu visām žirafēm ēdienu. Tajā ietilpst putekļu rīšana un nežēlīga šķaudīšana plucinot lucernu, rūpīga dažādu granulu kombinēšana un smagu zaru bunšu un egļu stiepšana un stiprināšana viņu boksos. Varbūt kopumā pat vairāk laika paiet, lai to visu sagatavotu.

Kā jums šķiet, cik patīkami man tīrot boksus ir atrast zemē iesviestos "cienastus"? Pirmkārt, žirafe no zemes neēd. Otrkārt, žirafes principā ir diezgan izvēlīgas uz pārtiku. Jūsu iemestie mēsli tikai rada lieku netīrību.

Nevajag tā darīt. Cieniet dzīvnieku kopēju darbu. Absolūti VISU dzīvnieku kopēji saviem uzticētajiem zvēriem ļoti rūpīgi un kārtīgi sagatavo tieši viņiem paredzēto barību.

Ekrānuzņēmums no Facebook

Un "mežoņi" ar "mežoņu" bērniem... Nē, tā žirafe neatsauksies, ja skaļi kliegsi un dauzīsi pa stiklu, bet es gan atnākšu apskatīties, kas par lietu. Es tā novērtēju tās ģimenes, kas apkārt dzīvniekiem bezmaz sačukstas. Viņu miers un pacietība vienmēr vainagojas ar panākumiem - dzīvniekus viņi ieinteresē, un tie nāk tuvāk," stāsta zoodārza darbiniece.

Zoodārza apmeklētāji jau vairākkārt brīdināti un informēti - nebarot zooloģiskā dārza iemītniekus ar cilvēkiem domāto pārtiku vai ienesto barību, kas nodara dzīvniekiem nodara vairāk ļauna.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Paldies,Keita.Šo rakstu varētu pārpublicēt visi portāli,varbūt kādam kādā smadzeņu rievā aizķersies.

26.janvāris Atbildēt

Pasaki tiem draņķiem trīstāvīgus vārdus...

26.janvāris Atbildēt

Kā redz ka kāds kaut ko iemet, vienalga, kaut vai mežacūkām, tā ar grābekli to iemesto sagrābt, un likt metējiem pašiem apēst. Un tiem kas bļaustās un citādi rada troksni, tiem ar rīksti pa pirkstiem. Lai neviens pretī nepukst, izlikt brīdinājuma zīmes, pietiks ar maziem burtiem, un ar maziem burtiem uz biļetes uzdrukāt, ka iegādājoties šo biļeti piekrītu un apņemos ievērot, un pārkāpšanas gadījumā apēst ar grābekli sagrābto ēdienu, un vai dabūt pa pirkstiem ar rīksti.

26.janvāris Atbildēt

Tieši tā,ja negrib saprast.

21.februāris Atbildēt

Kādi vecāki, tādi bērni. Vecāki tādi ir tāpēc, ka skolas tos tā audzināja. Skolas tā audzināja tāpēc, ka mūsu pie varas esošie alkainie suņi jau 30 gadus nemaksā skolotājiem normālas algas, kas skolotāja profesiju degradē, un ir ieviesuši audzināšanas (pareizāk neaudzināšanas) metodes, kur audzinātājam nav nekādu tiesību, utt., utt. Ko sēsi - to pļausi!

26.janvāris Atbildēt

Nejau skola neaudzina,bet viņus nedrīkst aiztikt ,atskries vecāki nobļausies par bernu tiesībām,noliks skolotāju,diemžel tagad ir tā,nezinu ko tur var darīt ar tādiem bērniem.

27.janvāris Atbildēt

Mežoņi un mežoņu bērni, precīzi. 70% no apmeklētājiem pašus vajadzētu ielikt būros, lai sēž. Un, starp citu, vislielākie un skaļākie mežoņi ir tieši krievi. Nesaku, ka neviens latvietis netrokšņo, bet ja salīdzina, tad tieši krievi taisa jucekli ar savu neadekvāto, skaļo un agresīvo uzvedību. Un to var novērot ne tikai zoo, bet arī veikalos.

27.janvāris Atbildēt

Aha, kā jūs tur pērtiķus drausmīgos betona būros turat, nelieši!!

10.marts Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:48

Jaunākās diskusijas