Garkalnē iereibis tēvs iekļūst avārijā; mašīnā bija arī viņa bērns

tautaruna.lv 31.maijs 2021, 18:30
 
Aivars Ķesteris/F64
27.maija vakarā kāda vīrieša straujo braucienu cauri Garkalnei apturēja ass līkums un koks. Automašīna avarēja, neaizķerot citus satiksmes dalībniekus, taču spēkratā bija bērns, stāsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Garkalnē Austrumu ielas un Vidzemes šosejas savienojumā ir ass līkums, kas reizi pa reizei kādam auto braucējam sagādā asākas izjūtas, ja ātrums izrādījies par lielu. 27.maija vakarā īsi pirms plkst. 23 vienam šoferim šī līkuma izņemšana beidzās ar avāriju. Un labi, ka tuvumā bija nevienaldzīgi cilvēki, kas steidza palīgā.

“Es pēc makšķerēšanas tīrīju zivis un dzirdēju lielu blīkšķi. Paskatoties ap mājas stūri, redzēju, ka ir avarējusi automašīna. Noskrēju lejā paskatīties, vai kāds nav cietis un nav nepieciešama pirmā palīdzība. Attaisot blakussēdētāja durvis kontatēju, ka mašīnā sēž piesprādzēts mazs bērns. Es pajautāju, vai viss kartībā. Uzmanīgi izcēlu viņu ārā un tad skatījos vadītāju, kurš tajā brīdī bija bez samaņas. Tad es uzmanīgi viņu noliku pusguļus stāvoklī, lai sagaidītu glābējus,” notikušā apstākļus skaidro aculiecinieks.

Avarējusī automašīna ir šī gada ražojuma, tieši tāpēc tā pati ar moderno tehnoloģiju atbalstu, piezvanīja glābšanas dienestam. Septiņu minūšu laikā atbraukušie mediķi konstatēja, ka cietušo stāvoklis ir stabils.

“Negadījuma vietā palīdzība bija nepieciešama diviem iesaistītajiem, abi nogādāti ārstniecības iestādē stabilā stāvoklī. Abiem cietušajiem ir vairāki ķermeņa daļu ievainojumi. Traumas apskates brīdī nav vērtējamas kā smagas, bet nepieciešami papildus izmeklējumi ārstniecības iestādē,” skaidro NMPD pārstāve Inga Vītola.

Par negadījuma iemesliem versiju nav daudz. Visticamāk pie vainas ātrums un neveiksmīga apstākļu sakritība.

“Cik pēc tam puika teica, es sapratu, ka pirms līkuma tētis uzdeva gāzi. Mans personīgais viedoklis, redzot, ka tēvs bija “iešļūcenēs”, viņam bija nošļukusi “iešļūcene”, viņš gribēja spiest uz bremzes, bet trāpīja uz gāzes pedāļa,” savu minējumu par notikušo izsaka aculiecinieks.

Diemžēl klāt tam visam nāk arī alkohola reibums. Promiļu daudzumu likumsargi gan neprecizē.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:07

Jaunākās diskusijas