Jaunieši Iļģuciemā iekuļas pamatīgās nepatikšanās; draud 10 gadi cietumā

tautaruna.lv 29.okt
 
Aivars Ķesteris/F64
Jaunieši nozaguši “CityBee” koplietošanas auto, taču šoreiz pabraukāšanās beigsies ar nopietnākām sekām par naudas sodu – par pārkāpumu draud līdz 10 gadiem ilgs cietumsods, vēsta raidījums “Degpunktā”.
Saņemta informācija no uzņēmuma, ka viņu mašīna nesankcionēti sākusi kustību, veic agresīvus manevrus, iespējams, ir zagta un tajā atrodas nepilngadīgas personas.

Pateicoties uzņēmuma sniegtajām norādēm par to, kur pārvietojas automobilis, likumsargiem ātri vien izdevies to panākt, taču jaunieši, jau iztālēm pamanot policijas busiņus, metušies, kur nu kurais. Dažiem paveicies vairāk, bet dažiem, tomēr nav izdevies aizlaisties.

Kopumā automašīnā sēdējuši vairāki nepilngadīgie un policisti tiem dzinušies pakaļ. Kad jauniešus beidzot izdevās apturēt un noskaidrot, kādēļ bēguši, atbilde bija - bailes.

Tā kā uz notikuma vietu bija nosūtītas vairākas policijas ekipāžas, kārtībsargi tuvējās ielās sastapušies un pārbaudījuši trīspadsmit jauniešus, no kuriem, vismaz daļa, visticamāk, bija kā saistīti ar notikušo, vai pat bija atradušies meklētajā automašīnā. Jāteic, ka dažiem, pēc šīs sarunas, mājās nācās doties kārtības sargu pavadībā.

Rezultātā tik uzsākti četri administratīvā pārkāpuma procesi par nepilgadīgo personu, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, atrašanos uz ielas pēc plkstt. 22 bez vecāku vai personu, kas viņus aizstāj pavadības, kā arī uzsāktas divas pārbaudes lietas par diviem nepilgadīgajiem , kuri vēl nebija uzsākuši 14 gadu vecumu, kad iestājas administratīvā atbildība.

Taču, pašvaldības policistu ierosinātās lietas ir tikai maza daļa no šī vakara veikuma sekām. Kā “Degpunktā” noskaidroja Valsts policijā, papildus ceļu policistu fiksētajiem pārkāpumiem, par šo braucienu jau ir ierosināts kriminālprocess, jo, kā izrādās, šajā gadījumā, jaunieši pie “CityBee” nomas auto nav tikuši ar viltu jeb, izmantojot citu personu datus kā citkārt, bet gan to nozaguši.

Pagaidām vēl precīzi nenoskaidrotos apstākļos auto atslēgas nonākušas šofera rīcība un brauciens ar spēkratu nav reģistrēts nomas sistēmā. Šobrīd turpinās incidenta izmeklēšana, taču, ja izdosies pierādīt, ka auto nozagts, vaininiekam draud līdz pat desmit gadiem aiz restēm.

Avots

Komentē 6

 
Anonīms
 

Par slepkavību tikpat - kaut kas neštimē.

29.oktobris Atbildēt

lūk, kam policija derīga, paldies, un nevajag viņiem pārmest par neveicamiem darbiem, kas ārpus viņu varēšanas.

29.oktobris Atbildēt

Vainu novēla uz sīkajiem,...

29.oktobris Atbildēt

Tas mani pat nepārsteidz...

30.oktobris Atbildēt

Gadas ari ka divus cilveekus noslepkavojot un tresho par invalidu pataisot uz muuzhu, iedod 3 gadus, atseed pusi un apzheelo.... Tas taa ja "labi" advokaati. Tiesaa nospeelee ka slepkava gariigi neliidzsvarots un vispaar to visu pastraadaa afekta staavoklii... Taa kaa... ar likumiem muusu valstii kkas nav ok.

30.oktobris Atbildēt

Dažreiz labāk ir pasēdēt cietumā, lai nav īre jāmaksā. Par tiem jau maksā iedzīvotāji ar nodokļiem..

30.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:27

Jaunākās diskusijas